Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Forduljak-e munkaügyi bíróságh...

Forduljak-e munkaügyi bírósághoz, vagy semmi értelme?

Figyelt kérdés

2015 óta vagyok a cégnél,eleinte közfogisként. Majd felajánlottak egy rendes állást ugyanitt,és megyegyeztünk a főnökkel,hogy 8-16h-ig lesz a munkaidőm,mert egyedül nevelem a gyereket és nincs senkim,aki segíthetne ebben.

A cég azt vallja "mindenünk a család" ehhez képest a közvetlen főnököm kitalálta,hogy egyszer egy hónapban nekem 12 órázni kéne. EZ nyilván nem tetszett nekem,beleegyeztem,lecsúsztathatom.Nem szívesen, mert aki segítségem akadt, az nem 100% ban tud segíteni,mivel fő és mellékállása is van. De ő legalább elmehet a gyerekemért.Fülébe jutotta főnöknek ,hogy elégedetlen vagyok,és azóta nem tetszik a pofám. A szerződésemben az van,hogy 8-16hig dolgozom,tehát ezzel mehetnék munkaügyi bíróságra,de igazság szerint próbaidős vagyok. Bármibe beleköthetnek és úgy küldenek el. Egyelőre a legnagyobb főnök azzal állt elő,hogy én úgyis túlképzett vagyok ahhoz a poszthoz amit most betöltök,mi volna ha én csinálnám ezt és ezt a dolgot. És felajánlott a cégnél egy olyan beosztást, ami jobban is fizet. Vele egyezkedtem annak idején,és nagyon sokat vártam a mostani poziciómra; talán lelkiismeret furdalása lett és azért ajánlotta. De ha így tologathatják az embert,akkor ez is csak egy időleges dolog lesz, ha ugyan nem átverés azért,hogy a kisebb főnök szemétdombjára másik dolgozó kerülhessen.



2017. nov. 26. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Közfogis voltál, most meg felvettek. Próbaidős vagy és felajánlottak egy jobb munkakört. Örülj, hogy luk van a valagadon nem, hogy még bíróságra menj...

fogadd el a pozíciót. nem is csodálom, hogy húzza a száját a vezetőség. most lettél felvéve, bizonyítanod kell, te meg nem bírsz 1 hónapban 1x 12 órázni. más a gyárban kidolgozza a belét 3 műszakban, te lusta dög.

a bíróság is csak kiröhögne, ha ezzel mennél oda...

2017. nov. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Hova akarsz menni?? Bíróságra?

A munkáltató előzetes bejelentés mellett elrendelhet túlmunkát.

Ehhez joga van.

Az, hogy Neked ez (ezért--amazért) nem tetszik, azt értem.

Csak azt nem, hogy rögtön rohannál a bíróságra, 1* 1 hónapban??

No komment.

2017. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem mennék egyből,csak kérdeztem. Hisz van egy szerződésem,és nem a megállapodás szerint állnak hozzá.És már 2x átvertek- de ezt nem írtam.

Még ha igaza is van az elsőnek, ezt a hangot nem engedheti meg magának. Nem lusta vagyok, hanem nem tudom megoldani,hogy a gyerekért elmenjek. Az iskolában is csak ötig van ügyelet,utána a gyámhatósághoz kerül. babysittert fogadhatnék, de egy idegenre bízzam a gyereket?

2017. nov. 26. 12:49
 4/13 anonim ***** válasza:

nézd, ha nem állami cég, hanem valami kisebb magánvállalkozéás, akkor van értelme, de ha netán multi vagy állami, akkor esélytelen. ugye ki van adva nekik h nagy lóvékat hozó multikaz nem lehet elmarasztalni, az állami cégeket detto. + a nagy cékenél a korrupciós lóvék is eleve be vannak kalókulálva az éves tervbe, szal te egyedüli magánemberként tök hiába kezdesz pert :(

ez a nagy realitás ...


mivel közfogis, nemtom pontosan melyik fázis stb, de sok reményt nem látok.

2017. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

"Hisz van egy szerződésem,és nem a megállapodás szerint állnak hozzá."

Igen, a munkaszerződés a rendes munkaidőről rendelkezik.

Abban általában nincs benne a túlmunka elrendelhetősége.


És akkor, hogy érts a szóból, mert ez eddig nem sikerült:

A munkáltató elrendelhet túlórát.

Ehhez joga van!

Te meg mire akarsz hivatkozni?

2017. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mire fel mennél bíróságra? A hiszti nem jogalap perre, az MT olvasgatását javaslom, meg fogsz lepődni mennyi túlórát rendelhet el legálisan a munkáltatód. ;)
2017. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elrendelhetnek túlórát, de a Munka törvénykönyve szabályozza, hogy ezt milyen feltételekkel. Tehát jár érte túlórapótlék vagy plusz szabadidő (szabadnap, lecsúsztatás). Ha egyiket sem kapod meg, az nyilván probléma. Pert indítani viszont nem érdemes emiatt.


[link]

2017. nov. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Termelő üzemekben is van olyan, hogy aznap jelentik be, maradni kellene, szállítás lesz.

Ebből nálunk is volt cirkusz. Volt hogy lecsúszták. Volt hogy kifizették. előbivel jobban járt. utóbbiból mindent levontak, hisz munkabér...


Van olyan is hogy a munkáltató 3 nappal előtte be kell jelentse az elrendelt túlórát.


Bíróságot kihagynám, most még...

2017. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Arról győződtem meg, hogy akkor sokkal több rugalmasságot várnak, ez nekik a természetes, és a megoldásán kell gondolkodni.

Ha nem lenne a gyerek (szőrnyű ilyet mondani!) egyáltalán nem volna probléma a túlóra sem, de így most megijedtem mert féltem, hogy nem tudok segítséget kérni valakitől.

2017. nov. 27. 10:40
 10/13 anonim ***** válasza:
én a főnököd helyében azonnal kirúgnálak.
2017. nov. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!