Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet tenni? Erdemes a munkaugyi birosaghoz fordulni?

Figyelt kérdés

Elsokent, a munkahelyemen nincs tul ora, illetve papiron nincs, fizetve nincs. A jelenletire is igy kell irni. Na most en az osszes levelet es barmit amit megirtam kifenykepeztem, hogy marpedig de mindennap legalabb 2-3 orat pluszban bent vagyok. Eddig a kolleanom egyedul volt, szamara se a csusztatas se a tulora nem volt engedelyezett, persze mindennap bent kellett maradni. Majd jottem en, es mivel ketten vagyunk igy a csusztatas engedelyezve lett. De sajnos nem nagyon lehet csusztatni igysem a munka miatt.

2. A munkaszerzodesemben 50 ezerrel tobb forint all, mint a berjegyzeken, holott, semmilyen szabadsag, betegseg nem volt. (A tobbit kp-ba akarja szerintem ideadni). De itt a munkaszerzodes a lenyeg!!

3. 19. Jott lett a szerzodesem, de 26. Lettem bejelentve.

Megnyerhetem a pert?


2020. dec. 5. 07:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Hagyd már a francba, értjük, szopás a hely, lépjél, nem kérdés. De hogy minek ebből hivatalos ügyet csinálni, azt továbbra sem értem. Az ilyen munkáltatók nem hülyék, nyugodt lehetsz benne, hogy minden úgy van papírozva, hogy papíron tiszta legyen. Minimum kétesélyes a per, viszont csinálsz magadnak és csomó utánajárást, stresszt meg költséget. És ha valahogy megis kijársz neki egy büntetést, annyit fog kapni amit nevetve kifizet, neked viszont lépned kell a helyről, és nagyjából mérget vehetsz rá, hogy a következő munkahelyeden utánad fog nyúlni. Ha elmeséli az új helyeden hogy “problémás” vagy, szerinted meddig tartanak meg?

A végén úgyis te szívod meg. Egyszerűen lépj olajra onnan, és utánad az özönvíz.

2020. dec. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
De miért nem beszélnéd meg a főnökkel, nem lehet egyezkedni, hogy a túlóra pénzre szükséged lenne? A pereskedés eltarthat egy évig is, és nem olcsó.
2020. dec. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
A munkahelyet igyis ugyis ott hagyom. Mar az egy bizonyitek, hogy a jelenletimen miert fel5 szerepel, mikozben a kamion van hogy 6 kor esik be es 1 ora mire megpakoljak es addig ott ulok, mivel a cmr-t minden papirt nekem kell elokesziteni. Ergo ez nem onszantambol tortenik . De koszonom, majd bovebb tajakoztatast kerek es leirom mi lett a vege
2020. dec. 5. 09:03
 14/25 A kérdező kommentje:
Edesanyam baratnoje is megnyerte a pert 2 milliot kapott. Nem lehet vele ilyenrol beszelni, ordit, arrogans es mindenkivel igy viselkedik. O mondta hogy ha megegyszer megkerdezem a tulorat kirug. A back office sehol sincs fizetve allitasa szerint
2020. dec. 5. 09:05
 15/25 anonim ***** válasza:
Elsőre beszélj egy munkajogásszal aztán majd látod.
2020. dec. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
11. Én nem mondanám hogy nagyon óvatosak a munkáltatók, csak úgy vannak vele hogy úgysem jelenti fel őket senki. Aki ki van szolgáltatva nekik az nem fogja. De ha nem fél valaki akkor azt mondom hogy hajrá. Amúgy ha rájön hogy fel jelentette és kirúgja még többet kell majd perkálnia.
2020. dec. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
És ha azt mondja majd a bíróság előtt, hogy igeniskifizette neked a túlórákat, igaz, zsebből? Jó, az neki is bibi, de hogyan bizonyítható, hogy nem? Várjuk az infót mindenesetre.
2020. dec. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Azt mar neki kell bizonyitani, hogy kifizette nem nekem. Es szerintem ilyet pont ne hangoztasson a munkaugyi birosagon
2020. dec. 5. 09:40
 19/25 anonim ***** válasza:
Az még rosszabb mert illegális
2020. dec. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Persze, ha van energiád, időd erre, akkor lépjél ezügyben. a legtöbb ember fáradt ehhez/túl sok a veszítenivalója, stb. ezért a legtöbb pszichopata munkáltató megússza.

Ha neked erre van kapacitásod/pénzed, akkor csináld, hajrá. Ilyen bátor emberekre van szüksége a magyar gazdaságnak.

Én is igyekszem betartani a pszichopatáknak, ahol tudok, de én pl. nem engedhetem meg magamnak, hogy otthagyjam a munkahelyemet.

2020. dec. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!