Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem jó dolog...

Csak szerintem jó dolog otthon ülni és nem csinálni semmit?

Figyelt kérdés

Már másfél éve nincs munkám, és nem is szeretnék dolgozni olyan jó , hogy feküdhetek meg senki sem piszkál ja és gépezek jó sokat újra a GTA4-el. Szüleim már letettek rólam, de nem tesznek ki, nem tudom miért én magamat már rég kipakoltam volna.

Valahogy a semmittevés függője lettem. Már nem is pályázok állásra, engem úgysem alkalmaznak sehol saját vállalkozási ötletem sincs, MLM cuccal meg nem bontom le magamról a anno suliban kialakított pozitív megítélést.


Visszagondolva nagyon beleéltem magam abba, hkgy dolgozni fogok, alig vártam, de nem jött össze, olyan kapitalista voltam, hogy posztkomcsinak gondoltam a szociális hálót, a egészségügyet, mára pedig én lettem egy komcsi. Belegondolva múltban ilyet megéltem volna, hogy az állam beleavatkozik a vírus miatt a nyitvatartásba, a vendéglátók bezárásába én biztos elhagytam volna az országot, most pedig csak nézek ki a fejemből. Sokszor gondolok erre mi az oka, talán a évek alatti neveltetés, a tipikus elkényesztetés, minden meg lett oldva helyettem, éreztem, hogy én is megtudok oldani bizonyos szitukat, de jöttek a szülők és mondták hogyan kell. Nem nagyon vezettem rá magam semmire.


Ez utóbbi jelentősen befolyásolhatja azt, hogy egy lusta xar lettem? Ehhez pluszban kell még egy személyiség mentes éntudat is, vagy az csak adalék és nem.a fő kiváltó ok? Esetleg fordítva?


2020. dec. 7. 08:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%

A munka nekem csak egy eszköz arra, hogy legyen pénzem, hogy tudjak enni, hol lakni, hogy a barátaimmal beüljek egy sörre, hogy a hobbimra, sportra áldozhassak. Szóval csak azért csinálom, mert muszáj.

Te pedig nagyon igénytelen lehetsz, ezt most a szórakozásra és az emberi kapcsolatokra gondoltam. Amúgy nem tudom milyen korosztály a szüleid, de ők se fognak örökké élni, lehet, hogy egyik, másik lerobban, akkor neked kell ápolni, eltartani, itt kompenzálhatsz valamennyit abból, amit te kaptál, de szólok, hogy nagyon keserves és nehéz időszak az. És majd akkor ha egyedül maradsz, fogsz rájönni, hogy elpazaroltál éveket az életedből a semmire, mert akkor épp az volt a jó.

2020. dec. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Már elsős korom óta azaz 7 éves koromtól a tanárok ezt mondták, hogy mi lesz ha a szüleim meghalnak, így már meguntam ezt, régen mindig sírtam ha ilyet mondtak mára már nem. Ápoltam 93 éves nagynéném ( papám nővére), láttam ott olyan dolgot amit 16-17 évesen nem kellett volna. Pl. csak mi voltunk az egyetlen rokona és amikor bepelenkáztam mert én értem oda 13:00-ra az egyháztól meg jöttek oda fel2-re aláíratni végrendeletet, az nagyon kellemetlen volt. Fel is vettem videóra, hogy jön a aktatáskás pasas és kiküld a kamera persze ott maradt és fogta a kezét, hol írja alá, vezette szegény néni kezét. No, mindegy ezt csak elmeséltem, hogy nem annyira a barátok meg a bulik érdekeltek akkor. Pedig egyszer voltam inni ismerősökkel, rá tudtam volna szokni, de csak a közösségre pia az nem jó.
2020. dec. 7. 09:17
 13/19 anonim ***** válasza:
54%
De most miért zarkoztal el a világtól mégis? Nem szereted a társaságot abszolút? Nem szeretnél segítséget kérni ehhez?
2020. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem vádaskodom irányodba kérdező, egyszerűen csak nem tudom elhinni, hogy amit beküldtél, az egy komoly, valós helyzetet vázol. Szerintem nem tesz jót a személyiségednek, hogy túl sok szabadidőd van.
2020. dec. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ez egy jó felvetés, mármint, hogy nem tesz jót a sok szabadidő. Suliba jártam akkor a hétvégéket nem szerettem mert belelendűltem a tanulásba és hétvégére ez elmúlt és kezdtem elöről. Most,hogy ebbe komolyan belegondoltam máris több kedvem van kikelni az ágyból. Az más kérdés, hogy most ahogy nézem keresnék sem találnék melót, pénteken rogyásig volt a munkaügyi, gondolom nem azért mert sokan vitték be a szerződésüket. Egyébként szívesen futárkodnék, csak félek, hogy elszámolom magam vagy átvernek.
2020. dec. 7. 09:51
 16/19 anonim ***** válasza:
Majd ne nem lesz otthon, nem lesz fűtés, meleg víz, áram, nem lesz net meg gta4, akkor átértékeled a dolgot.
2020. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont.


Nem kell h bulikázz de dolgozni illene ha a szüleid lebetegszenek hogy ápolod? Miből lesz nekik gyógyszer?


Híd alatt mehet majd a gta

2020. dec. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy meg se próbálsz munkát szerezni, mert eleve úgy állsz hozzá, hogy nem is lesz. Szerintem csak értesz a valamihez, vagy találnál valamit, mert így meg kb mindennapod egyforma, ez se jó ezt te is érzed valahol, különben nem született volna meg a kérdés. 1,5 év otthonlét után a munkaügytől ne várj semmit, nézz körül facebook-on, jófogáson, álláskereső portálokon, hirdető újságokban minden nap, ha van valami ami kicsit is tetszik jelentkezz rá, mert sose tudhatod. Esetleg képezd magad, az önéletrajzi lyukra meg találj ki valami kreatív választ.
2020. dec. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Sokan meg a munka mellett/miatt érzik, hogy elpazarolják az életüket (és az egészségüket), szóval ez nem ennyire fekete-fehér. (És ezzel nem a munkakerülés mellett érvelek)

Amúgy meg szerintem a kérdező már úgyis túl van ezeken az alap dolgokon amiket álláskereséshez írtok.

2020. dec. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!