Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki már élt vagy jelenleg is...

Aki már élt vagy jelenleg is külföldön él! Miért vagytok ott ahol? Miért gondoltátok úgy hogy jobb nektek ott mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Mi az oka hogy külföldre költöztetek?

Tervez valaki külföldre menni mostanában? Miért?


2020. dec. 7. 10:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Milyenek az itthoni körülményeitek?
2020. dec. 7. 10:50
 2/11 anonim ***** válasza:
4%

Mert cigányok.

Semmi elv nincs, csak menjünk, mert ott több a segély.

2020. dec. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű az oka hogy miért jöttem el. Amíg otthon kutyába se vesznek, és 180 ezer forinttal kiszúrják a szemem egy hiányszakmával, addig itt megbecsülnek és jóval magasabb életszínvonalon élek mint MO-n.

Itt nem kell azon aggódnom hogy mit eszek ha mondjuk valami elromlik az autómban. Persze itt is vannak aljas cégek, de hol nincs? Az első néhány hónap az szörnyű volt. Honvágy, nem ismertem a környéket, nem voltak barátaim.... Viszont így is azt mondom hogy bőven megérte. Egyszer gondolkodtam el hogy haza megyek. Felhívtam egy céget ahol az én szakmámmal kerestek embert. Azt mondja "210000+cafeteria". Kb 150-ből állna meg az albérlet, így maradna 60 ezrem meg a cafetéria. Köszi de ennyiért dolgozzanak a rabszolgák. Itt ha nem fogom vissza magam, akkor is megmarad 1000 euróm havonta.

2020. dec. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pénz, időjárás, fegyverek, kocsik.
2020. dec. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert megismerkedtem a férjemmel
2020. dec. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A ferjem kulfoldi, de amugy is ide vagytam.

Amikor magyarorszagon munkat kerestem egy kavezo 500ft-os orabert ajanlott. Az volt az utolso...

Itt is csak reszmunka idoben dolgozom de havi 350.000ft a fizum...

2020. dec. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jobb életszínvonal.

Jobb körülmények mint országos szinten mint pedig munka-lakóhely.

Ugyan azért a munkáért amit otthon végeztem sokkal többet kapok,nincs az hogy a vállalkozó le akarja húzni rólad a bőrt is,de itt is vannak szemét cégek.

Sokat jártam átt az adott országba munkából adódóan,ugyan azt csináltam mint itthon sokkal kevesebb pénzért,boltban is rossz érzés volt vásárolni magyar fizetésből ott.

Ezért fel tettem magamnak a kérdést,miért ne dolgozzak a szomszédban? Ugyan azt kell csinálni mint eddig csak a nyelv más,megtanultam rendesen a nyelvet aztán váltottam.

13-14 Havi fizetés (Ausztria) ebből már simán el lehet menni nyaralni 2-3x vagy akár többször is, ki hogyan gazdálkodik és hová megy? Ugye.


Mindek kinlódjak és keressek rosszul ha nem muszáj.

Barátaim nem voltak,csak családom velük sem találkoztam minden héten mivel már akkor is szinte csak itt dolgoztam és az ország más területein,buta lettem volna otthon cégnél maradni.

Sógoroknál még nyugdíj sem kérdés.

2020. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kellett volna különbséget tenned a kérdésben a külföldi munkavállalók és a kitelepülők között.

Évekig dolgoztam Ausztriában, (néha még most is, hogy ne unatkozzak) - nyilván a magasabb bérek miatt - viszont soha nem hagynám el az országot, mert itt vagyok otthon. Ezt az érzést meg gondolom senkinek nem kell elmagyarázni.

2020. dec. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Számtalan oka van annak, hogy külföldre költöztem.


20 évesen jöttem ki külföldre egyetemre, amiben hatalmas segítsége volt a szüleimnek, ugyanis 90%-ban ők finanszírozták ezt, és bár már van önálló keresetem, a mai napig utalnak X összeget.


Volt bennem egy kalandvágy és annak a vágya, hogy megismerhessek más helyeket és ne egy helyen éljem le az életemet. Magyarországon eltöltöttem 20 évet, miért maradnék itt tovább? Főleg, hogy nyelveket is jól beszélek? Miért ne használnám őket egy olyan közegben, ami egyébként is vonz és érdekel?


Külföldön jobb lehetőségeket láttam a tanulmányaim folytatásában. Többféle szakot és többféle vegyítést rengeteg olyan programmal és lehetőséggel, amik számomra nagyon vonzóak voltak. Az elvárt követelmények nem voltak nehezebbek, mint például az ELTE-nél, így úgy voltam vele, miért is ne próbáljam meg. (Írtam be magyar egyetemeket is, hiszen egyáltalán nem volt biztos, hogy felvesznek.)


A beilleszkedés könnyen ment, semmilyen hátrányom nem származott abból, hogy magyar vagyok. Nagyon jó barátokra és életem párjára (aki helyi) tettem szert, szóval nincs okom panaszra. Szoktak hiányozni a családom és a magyar barátaim, mert az az évi pár hét, amit Magyarországon töltök el, közel sem elég, de ezt az áldozatot én vállaltam.


Nincsen tervem arra, hogy visszaköltözzek Magyarországra, viszont országon belül lehet utazok, de még ez se biztos, egyelőre az a terv, hogy maradok, ahol éppen vagyok.

2020. dec. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9#Melyik országban vagy?
2020. dec. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!