Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ez ? Ha nem, mit...

Normális ez ? Ha nem, mit tegyek? Mint ha filmet néznék, történetet csinálok a fejemben, minden szabadidőmben.

Figyelt kérdés
Munkám során csendben teszem a dolgom,közben megy a történet. Hazaérek, kutyázok, edzek, nyelvet tanulok itthonról tanárral, házimunkát végzek, stb. De ,amikor nem kell figyelni senkire és semmire, folytatom a történetet. Mostanában elég sűrűn. Ha nem beszélgetek, ezzel szórakoztatom magam. Ha van valami, ami miatt gondolkodok, valós esemény, akkor eszembe se jut. Alvás előtt is ez megy a fejemben. Itt nem sűrűn járok emberek közé, munkahelyen sincs beszélgetés. Ma voltam egy másik munkahelyen besegíteni, ott szóltunk egymáshoz és így kevésbé jutott eszembe ez. Igazából nekem semmi bajom ezzel, de szerintem ez nem normális dolog.
2020. aug. 22. 18:59
1 2
 1/15 Flagstaff ***** válasza:
Ilyen nekem is van, azt hittem, én vagyok az egyetlen. De jó! Én szeretem, miért gondolod, hogy nem normális?
2020. aug. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Írd le! Add ki! ;)
2020. aug. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Walter Mitty titkos élete 🙄😁 a film.

Ez normális. Szoktam ilyet én is.

Persze tudni kell hol a határ álmodozás és valóság között.

2020. aug. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Maladaptiv álmodozás gyanús.
2020. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem álmodozok. Ez egy nem valós, de életszerű történet. Nem szereplek benne, senki sem valós. 20 éves már elmúltam, ezért gondolom, hogy ez beteges.
2020. aug. 22. 19:15
 6/15 anonim ***** válasza:
Azaz, maladaptív álmodozás lesz.
2020. aug. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mar gyerekkoromban is volt néha, alvás előtt. Időszakosan jön elő úgy, hogy sűrűbbé válik. Utoljára 3 vagy 4 éve nyáron volt hasonló, mint most. Úgy tűnik, ráérek erre, pedig szinte egész nap csinálok valamit. Amikor 2 hete húgomékat látogattam meg, ott nem gondoltam erre, lefoglalt a valós világ. Szeretek amúgy is csinálni valamit , nem a monoton hétköznapokban élni. Ha eseménydús az életem része vagy foglalkoztat valami, akkor ha akarom se tudok erre koncentrálni, hanem csak a valóságra.

Utánanéztem ennek a fura betegségnek és tényleg ez a bajom. Végre tudom a nevét. 😀

2020. aug. 22. 19:29
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel nincs semmi baj. Én 38 évesen ugyanígy vagyok, mióta az eszemet tudom. Már kisgyerek koromban úgy aludtam el, hogy sztorikat találtam ki, és azóta is így megy. Séta, túrázás, biciklizés közben is folyamatosan történetek peregnek a fejemben. Szerintem ez nem betegség, csak fantázia. Én örülök neki, szegényebb lenne az életem nélküle. :)
2020. aug. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Azért nem feltétlen olyan jó dolog ez, ha valaki utána olvas a maladaptív almodozásnak. Nyilván olyanoknál alakul ki, akiknek hiányzik valami az életükből, vagy a magányt, rossz gyerekkort akarjak kompenzálni. En gyerekkorom óta így élek es annyira az életem része volt, hogy nem is gondoltam, hogy ennek az állapotnak van külön diagnózisa. Nem normális dolog az, ha valaki többféle különböző filmet játszik le magának fejben, főleg ha csak abban a fantaziavilagban érzi jól magát es oda menekül a valóság elől. Velem ez történik.
2020. aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Unalom ellen csinálom. Hiányzik egy normális társaság vagy izgalmas élet. Nem bírom hosszú távon a megszokott dolgokat minden napra. Szeretem, ha több jó dolog történik, eseménydús élet hiányzik. Még 10 éve vagy több, jártam bandázni a rendes élet mellett és nem gondolkodtam ilyeneken.
2020. aug. 22. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!