Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek vizsgázni, pedig kéne,...

Félek vizsgázni, pedig kéne, mit csináljak?

Figyelt kérdés

El kellene mennem egy 2 hetes tanfolyamra utána vizsgázni ahhoz, hogy dolgozhassak. ( gépjárművezető képesítési vizaga) múlt évben teherautóra csináltam most buszra kellene, de én 1 éve nem voltam emberek között, örültem, hogy vége a sulinak és el lehet felejteni a tanulást, a görcsölést, folyamatos stresszt. Persze tudom, hogy kell a vizaga, de most leírni is a szót, hogy "vizsga" olyan rossz. Volt már hasonló, azon nem tudom miért feleltem meg, pedig egy marék pillangó okosabb nálam.


Tudom, hogy ez is meglesz, ha kell másodjára, de mindig ez lesz? Remegni fogok a vizsga szó hallatán és félni 5 évente? Felsőoktatást is megpróbáltam, de mesélték, higy valami zh meg ilyenek vannak gyakran, nekem elég volt a sok vizsga már, volt , hogy véresre rágtam a szám meg a körmöm. Ilyenkor este alig tudok aludni.


Volt egy sikertelen busz forgalmi vizsgám előtte 2 órát aludtam, megbuktam és szó szerint 3 hétig nem mentem ki a házból nem szóltam senkihez és majdnem felfekvésem lett annyit feküdtem és csak gondolkodtam meg ettem. Egy szóval nem szeretek vizsgázni.


2020. dec. 13. 01:07
 1/1 anonim ***** válasza:

A vizsga remek szintfelmérő tud lenni. Én sok vizsgán vagyok már túl, nagyon kevés van amire kipihenten mentem.


Ne úgy gondolkodj, hogy sikeres/sikertelen, hanem, hogy "mindent jól csinálj!". Ugyan úgy nem fogsz tudni aludni, de a vizsga szinte biztosan meglesz, és a legnagyobb problémád az lesz, hogy vétettél egy-két hibát.


És ha sikertelen, akkor mi van? Te is megmondtad, hogy idővel úgyis meglesz. Csak próbáld meg leküzdeni a szorongásodat, akár szakemberek segítségével is!

2020. dec. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!