Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mióta korlátozottak a szórakoz...

Mióta korlátozottak a szórakozási lehetőségek, egyre többet költekezek, főleg társasjátékokra. Ti is költötök valamire többet?

Figyelt kérdés
Kicsit bűntudatom van, mert eddig sose költöttem ennyit egyszerre játékokra.
2020. dec. 13. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Nem költök többet, most inkább sokkal kevesebbet költök, társasjátékra meg eszembe se jutna költeni, de kinek mi xD
2020. dec. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
ikszdé
2020. dec. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Nem. Ugyanannyit költök, annyi hogy kondijegyet nem veszek.
2020. dec. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ti is költötök valamire többet?"

Félig-meddig.

Drága hobbim sajnos a covidtól függetlenül is van, ami egy komoly fék, hogy ne költsek hülyeségekre.


Amire a covid miatt sikerült beruházni, az néhány szobanövény -mindenki él ér virul- és a New Plant Parent c. könyv (ami a cukiskodó címet meghazudtolóan komoly). A társasjátékban is bűnös vagyok, de abban is csak kisebb mértékben.


A helyzet az, hogy mind a társasjáték, mint a szobanövényezés (az emberek fokozott igénye, hogy gondozzanak valamit) már járvány előtt is felfutó ágon volt. A járvány, a bezártság (korlátozások, home office, már akinek stb.), csak rátett egy lapáttal. Viszont mindkét műfaj nagyon is Pokémon-szerű: az ember felfedez valamit, megtetszik neki és begyűjti. Ha ehelyett tudatosan vásárolsz, szerintem nem para, hogy az átlagnál többet költesz magadra. Némelyik társas mocskosul drága :(


U.i.: Társasjáték alatt ne Monopolyra, Gazdálkodj okosanra meg Uno-ra gondoljunk, jó? :D

2020. dec. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kicsit megnyugodtam:) A növények gyűjtése nálam kezd lecsengeni, mert nincs elég helyem már. Szerencsére többnyire akciósan vettem őket. Jelenleg az életben tartásuk a cél. Sajnos 1-2 nem tudom miért, de haldokolni kezdett.


Nincs Monopoly-m egyébként:D Amikor játszottam társaságban mindig gyilkolás volt a vége.


Ne is mondd, eddig háromszor rendeltem társast, és mind nagyobb pakk lett végül. A gyűjtés sajnos megkezdődött.

A mostani szerzemények: Spicy kártyajáték, Mr. Jack Pocket, Múzsa, Patchwork, Panic Lab és amit még minap láttam a Mit jásszunk? csatonán a Cica, pizza, taco, gida, sajt kártyajáték is jött velem. Úgyis nemrég volt a születésnapom, így megajándékoztam magam pár dologgal:D


Amik korábbi szerzemények és nagyon szeretem őket:Fedőnevek, Imagine, Concept, Identity, Dixit, Gyümi kártyajáték, Fekete történetekből jópár megvan, Igen?, The Mind kártyajáték, Dobble


Uno nincs, de ha már szóba került, akkor ehhez kapcsolódva, kis csavarral a Nope kártyajáték amúgy tetszik és mind élvezni szoktuk a társaságban.


Szerencsére többször sikerült kedvezményekkel kifogni társasokat. Amire kimondottan fentem a fogam egy ideje az az Identity volt. Csak sajnos még nem volt alkalmam kipróbálni, mert azért hangulat kell hozzá.

2020. dec. 14. 19:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Heló!


Képregényeket vettem megint úgy, hogy nem egy példány érintetlenül áll a polcon.

Társasjátékra nagyon keveset költöttem az elmúlt 6 hónapban, mert már szelektálnom kellett, és eladni azokat, ami nem marad meg (35 db körülbelül).

(Ha ez segít könnyíteni a lelkeden, a legtöbb, amit EGY Kickstarteres kampány alatt költöttem társasra, az kb. 650$ volt :))

2020. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!