Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, ha ezek után nem...

Normális, ha ezek után nem merek döntéseket hozni az életemről?

Figyelt kérdés

27 éves srác vagyok. Egész életemben otthon éltem a szülői házban. Jogosítvány nincs, barátnőm sose volt. Egy gazdaságinformatikus diplomám van 23 éves korom óta. Kb. azért mentem a szakra, mert a lakhelyemen ez tűnt a leghasználhatóbbnak (bár itt is lett volna más is, ami lehet kicsit jobban bejön). A diplomámat Android programozásból írtam. Mióta megvan a BSc. diplomám azóta voltam levelezőn, majd nappalin Msc. hallgató, amit akkor feladtam. Majd munkanélküli lettem. Ezutá távmunkában webfejlesztő voltam, de egy idő után itt is elfogyott a talaj alólam. Ezután egy sufni cégben lettem mobil alkalmazás fejlesztő, majd két hétig műszaki eladó. Most másfél éve mindenes rendszergazda vagyok, ami egy évig tetszett, de most az utóbbi fél évben úgy vonszolom magam be a melóba.


Lennének elképzelések, hogy mi tehetne boldogabbá, de ezek sokszor ütik egymást. Gondoltam, hogy elköltözzek, és webfejlesztő legyek újra. A saját szakom MSc-jén is gondolkozom, vagy közgázon. De gondoltam már nyelvészeti, pszichológiai, vagy környezetmérnöki alapképzésre is (környezetmérnökit jelöltem volna szívesen érettségi után). Volt, hogy kutató doktor, vagy előadó szerettem volna lenni. És akkor még nem beszéltem arról, hogy kamaszként a családi tradíció után a lelkészségen gondolkoztam (ezt lehúzom a jövő beli tervek listájáról, ez B tervnek nem való hivatás). Voltak teljesen komolytalan írói babérjaim is. Etc.


Eddig hoztam döntéseket, amik nem igen váltották be a hozzájuk fűzött reményeket. Illetve csak sodródom az életben összevissza mindenféle tervezettség nélkül (abszolút nincs egy karrier ív mögöttem), mindig a nulláról próbáltam újrakezdeni a váltásoknál. Normális-e, ha így nem tudok dönteni a jövőmről, illetve félek, hogy még jobban elbaltázom az egész életem.



2020. dec. 16. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem, nem az. Nem dughatod homokba a fejed csak azért, mert hülyeségeket csináltál eddig. Ha valamiből képtelen vagy tanulni, nem az a megoldás, hogy onnantól semmivel sem próbálkozol.
2020. dec. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz, egész jó helyzetben vagy a többi "siránkozóhoz" képest ezen az oldalon. Van munkatapasztalatod, van egy értelmesnek mondható diplomád. Infos munka mellett szerintem könnyebb mást is kitanulni. Valamivel kötetlenebb ez az ágazat munka szempontjából.


Ha másból nem, ebből meríts erőt.


Pszichológiát nem ajánlanék, mert ha valamit el akar érni az ember, minimum 7-8 évet tanulnia kell. És te gondolom a 0rol kezdenéd.

Ha már tanulsz valami újat, az legalább kicsit kapcsolódjon ahhoz, ami tudásod már megvan.

2020. dec. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerint ne gondolkozz tovább,válaszd ki azt a dolgot amit szeretnél aztán hajrá,ha nem jön be válasz én is ezt teszem,ha meg sem próbáljuk nem fogjuk tudni mi lett volna ha?

Sok sikert,kitartás,hajrá.🐻

2020. dec. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Váltasz
2020. dec. 17. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen oké az életed így. Én boldog lennék ilyen diplomával, meg ennyi tapasztalattal, és úgy irigylem, akinek van ilyen műszaki affinitása, tud bütykölni számítógéppel, telefonnal. Éhen halni már nem fogsz, az tuti. Én a helyedben gyökeresen nem változtatnék irányt, hanem szakmán belül maradnék és próbálnék nekem megfelelő állást találni.
2020. dec. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt mondnom, hogy bizonyos dolgokat, amiket iskolai formában megtanultam tudok az informatikáról, de a probléma megoldó készségem az kirminális. Inkább megilyedek egy új problémától, minstem, hogy feltüzeljen, és megoldanám.


Ami a pszichológiát illeti tényleg jó soká lenne belőle pénz. Amin még gondolkozom, hogy elmegyek valami egyszerűbb adminisztratív munkakörbe, vagy SSC-be, (ha tudnék nyelveket normálisan...) ahol nem várják el, hogy ezerrel fejlődjek, elég, ha megtanulok pár munka sémát, és aszerint teszem a dolgom tizen évekig.

2020. dec. 17. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!