Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy egy tanár...

Hogy lehet az, hogy egy tanár kevesebbet keres, mint a minimálbér?

Figyelt kérdés

Ofőnkkel most így év végén egy beszélgetős órát tartottunk, aztán szóba került, hogy ő 133 ezret keres, holott a minimálbér 2020-ban 161.000Ft.


Diákmunkán is ennyit kapunk, mert ennyi a minimálbér. Ennyit kapunk zsebbe, a többit a munkáltató fizeti, ami elmegy az adóra. A segédmunkás ismerősöm is ennyit keres, mert ennyi a minimálbér.

A tanár hogyhogy nem keres ennyit? Minimálbér alatt nincs állás, ezért minimálbér nem? Ez a minimum.

Vagy csak hazudik? Kicsit fura :/


2020. dec. 18. 13:00
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
72%

De ez a 161 nettó micsoda?

A garantált bérminimum ami érettségihez van kötve is kevesebb. Én ennél kevesebbet kapok.

2020. dec. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
90%

Ez nagyon szomorú dolog. Hozzánk is jönnek tanárok, akik amúgy imádtak tanítani.


Felfoghatatlan, miért fontosabb a kormánynak a versenysport, mint az oktatás.

2020. dec. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Micimacko67 ***** válasza:
12%

Kérdező, nem unod meg ezt a témát?

Sokadik ilyen kérdést teszed fel!

2020. dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%

Felháborító!

Akikkel nappal, ébren annyi időt töltenek a gyerekeim, mint a saját családjukkal, azokat nagyon durván meg kellene fizetni.

Az alkalmatlanokat kiszűrni, hiszen sajnos a pedagógusképzés kontraszelektált lett, néhány elvetemült idealistától eltekintve.

Tehát a nem odavalóktól megtisztítani a szakmát, és a szakmailag és emberileg a legalkalmasabbakat többszázezres fizetésekkel elismerni.

Egy ország jövője a gyerekekben van elrejtve, az oktatáson egy nemzet sorsa áll vagy bukik.

Meg is lehet nézni, hogy hol tartunk most. Meg meg lehet nézni azokat az országokat, ahol nem a foci, meg az ízeltlábú golyórugdosók a prioritás, hanem az oktatás.

És akkor még nem írtam a lebutított természettudomanyos oktatásról, a mindennapi tesiről ( a gyerekek továbbra is híznak, hiszen a kaján múlik), a hittanról, meg a többi töltelék tantárgyról.

Na, most jól felhúztam magam.

2020. dec. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
27%
A minimálbér bruttó, a tanár bére nettó. A diákmunkan meg nincs járulék.
2020. dec. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
83%
"8: nincs nagyon szünetük se :)" - Tudom, tanárgyerek vagyok, de ezt azok nem értik, akik csak kívülről látják ezt a hivatást. :-D
2020. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%

16:

Mi egész gyerekkoromban minden nyáron 2 hónapot nyaraltunk, mert egyrészt volt nyaralónk, mert anyám tanár volt. Pár éve még, nyugdíj előtt igazgató volt, ezért tudom, hogy ez nem változott, igazgatóként majdne. egész nyáron csak ő járt be, néha a helyettese is. Igaz, amíg tanar volt, addig mellékállasban, magániskolaban tanított, felsőoktatasi intézményben volt óraadó, vizsgaelnökösködött, stb., stb, szóval év közbe nagyon sokat dolgozott, de a szünet az nem votl kamu, és most sem az.

2020. dec. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%

Mi egész gyerekkoromban minden nyáron 2 hónapot nyaraltunk, mert egyrészt volt nyaralónk, mert anyám tanár volt


=>


Mi egész gyerekkoromban minden nyáron 2 hónapot nyaraltunk, mert egyrészt volt nyaralónk, MÁSRÉSZT mert anyám tanár volt.

2020. dec. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk nem volt nyaralónk, nem telt rá. :-)
2020. dec. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván nekünk sem csak anyám fizetéséből, viszont azért is rengeteget dolgoztak, hogy legyen, anno az építkezésen a kőműves mellett dolgozott minden hétvégén apám és nagypapám, a hazat pedig eleve bontott téglából építették.


Viszont a szünet az anygai helyzettől függően megvan, kivéve ha az illető nyáron vállal más munkát, de attól még akkor is kapja a tanári fizetését. Igaz, az nem sok.

2020. dec. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!