Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem létezne a minimálbér...

Ha nem létezne a minimálbér akkor lennének munkahelyek ahol kevesebbet fizetnének a munkáltatók?

Figyelt kérdés
Nem akarom elhinni, hogy mondjuk 70 ezer forintért elmenne valaki dolgozni, mi értelme ennek a minimálbérnek? Több nyugati országban sincs ilyen.
2020. okt. 24. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne szerintem volna olyan aki egy tál krumpliért dolgoztatna.
2020. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pwrsze
2020. okt. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Csak mi Keleten vagyunk... Itt nagyon sok a telhetetlen-fukar vállalkozó, aki szinte ingyen szeretne dolgoztatni, ahogy #1 is írja.
2020. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Hát figyelj, kérdező, 70 ezer forint is több, mint nulla forint. Ha valamilyen okból nem lenne munkám és csak 70 ezer forintos melót találnék, akkor nyilvàn azt vállalnám el - tekintve, hogy senki nem fizeti helyettem a számlákat vagy veszi meg a kaját.


Mit csinàl egy felnőtt ember 0 forint bevétellel? Akkor még a 70 ezer forint is jobb ideiglenesen, míg nem talál valami jobbat.


Én a keleti régióban vagyok, hidd el, sokan vannak itt, akik munkanélküliek egy ideje és örülnének havi 70 ezer forint bevételnek is, csak lenne egyáltalán valami.

2020. okt. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
13%
Annyiért venne fel munkaerőt, amennyiért talál. Nektek eszetekbe nem jutna, hogy az 1000 és az 1500 forintos egyforma termékből ne az olcsóbbat vegyétek, eszetekbe nem jutna, hogy a 8000-ért és a 10 000-ért dolgozó szaki közül ne az olcsóbbat hívjátok, de ha a vállalkozó nem fizet fél millát, amikor minimálbérért is kap embert, akkor ő a szemét.
2020. okt. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!