Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy egy tanár...

Hogy lehet az, hogy egy tanár kevesebbet keres, mint a minimálbér?

Figyelt kérdés

Ofőnkkel most így év végén egy beszélgetős órát tartottunk, aztán szóba került, hogy ő 133 ezret keres, holott a minimálbér 2020-ban 161.000Ft.


Diákmunkán is ennyit kapunk, mert ennyi a minimálbér. Ennyit kapunk zsebbe, a többit a munkáltató fizeti, ami elmegy az adóra. A segédmunkás ismerősöm is ennyit keres, mert ennyi a minimálbér.

A tanár hogyhogy nem keres ennyit? Minimálbér alatt nincs állás, ezért minimálbér nem? Ez a minimum.

Vagy csak hazudik? Kicsit fura :/


2020. dec. 18. 13:00
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk úgy sem telt nyaralóra, hogy apám és anyám is ott volt és mindketten dolgoztak. Nem volt akkora fizetésük, örültek, hogy a lakáshitelt kifizették, nekik nem volt nagyszülő segítségnek, nem lesz minden pedagógusból igazgató, ettől még van sok jó tanár. Egy ideje fejlesztő pedagógus, gyerekenként kell tantervet írnia, mert mindnek más a nyűgje, a suliban beosztják ügyelni, ebédideje nincs is sokszor.
2020. dec. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

21:

Mondjuk már rég nem laktam otthon, mikor igazgató lett, amit írtam area vonatkozott, amikor tanár volt. De nem is ez volt a lényeg a mondandómnak, hanem az, hogy tény, hogy a tanároknak jóval több a szünetük, mint másnak szabadnap. Ettől még szívás tanarnak lenni, anyám sem véletlenül vallalt mellette egy rakás más munkát (apám is, de ő nem tanár volt). Meg mondjuk a legtöbb tanáromnak is volt mellékese, korrepetálas, felnőttoktatas, vagy valami teljesen más. Kivéve azokat, akiknek a párjuk kiemelkedően keresett.

2020. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Na akkor tisztázzuk.


Az ÉN fizetésem 161e Ft ZSEBBE! Ez a nettó, ezt kapom én szó szerint zsebbe, a bruttó részét adózza el a munkáltatóm utánam.


Ezért írtam a kérdést, mert nem igaz, hogy többet keresek a tanáraimnál.

Ki van plakátolva a suliban, hogy xy mezőgazdasági kft vár diákmunkára fiatalokat.


16 éves vagyok, 10. osztályos. 2 éve dolgozunk ott az osztállyal, mert csak 14 éves kortól lehet menni dolgozni.


A tanár is órabérben dolgozik, ahogy mi is.

2020. dec. 18. 19:21
 24/30 Micimacko67 ***** válasza:
67%

Kérdező, elárulnád, hogy te melyik országban élsz?

Ma ebben az országban 14 éves gyerek nem vállalhat munkát! 15 évesen küĺön írásos szülői engedéllyel...tehát te 16 évesen két éve nem dolgozhatsz hivatalosan!

Ne kamuzz a válasszal, mert ilyen korú gyerekem van és végig csináltuk a procedúrát....

Továbbá max az óraadó tanárok kapnak órabèrt, mindenki másnak havibére van...

Innentől kezdve nagyon kamuszagú az egész sztorid...

2020. dec. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

24: igen elárulom, hát veled ellentétben Magyarországon!

Valamit nagyon elcseszhettél, ha nem dolgozhat a gyereked.

9. osztálytól volt nekünk diákmunka, mint MINDENKINEK. 14 évesen én még 8. os voltam, és 8 általános nélkül nem vettek fel sehova.

Segítek, hátha valamit elnéztél. Ki van plakátolva az iskolában a diákmunka lehetőség. Jelentkezni kell és vagy fölveszik vagy nem. Egyedül nem érdemes, emrt 100%, hogy elutasítják. Ezért jelentkeztük mi az egész osztállyal egyszerre.


ez lesz a 3. nyaram (jövőre)

2020. dec. 18. 21:08
 26/30 A kérdező kommentje:

24-es:


[link]


ha tényleg van gyereked ennyit igazán megtehetnél érte, hogy utánanézel és nem csak gondolsz egyet :(

2020. dec. 18. 21:11
 27/30 Micimacko67 ***** válasza:
0%

Kérdező, a gyámhatósági engedélyt is együtt kérte az osztályotok?



"15 éves kor alatt kulturális, művészeti, sport-, hirdetési tevékenység esetén bármikor, a gyámhatóság engedélyével,"

2020. dec. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

27: ez komoly? Ha igaz lenne, hogy van hasonló karú gyereked tudnád, hogy: jelentkezel és vagy felveszik vagy nem.


MINDENT az iskola intéz. Kivéve azzal a céggel amivel még nincs szerződésük, mert azt NEKED kell hozni.

Máskor ne kamuzz ennyit kérlek, még akkor se ha végtelenül irritál sé féltékennyé tesz, hogy más tud kezdeni valamit az életével és képes diákként többet keresni a tanárainál (IS)

2020. dec. 19. 20:31
 29/30 Micimacko67 ***** válasza:
43%

Kérdező, te egy hanraboy vagy...

Itt befejeztem veled, mert trollal vitatkozni felesleges...

Egyetlen egy iskola nem foglalkozik a diákok munkakozvetitesevel...nem feladata, nem jogkore...

2020. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
56%
"9. osztálytól volt nekünk diákmunka, mint MINDENKINEK." Mondd, te hülye vagy?
2020. dec. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!