Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sajnáljátok a hajléktalanokat?

Sajnáljátok a hajléktalanokat?

Figyelt kérdés

Ismerek embereket akik aránytalanul empatikusak velük és úgy kezelik őket mintha ők nem is tehetnének arról hogy abba a helyzetbe kerültek amiben vannak.

Nekem valahányszor dolgom van hajléktalannal rendszeresen ordibál, ki van ütve, gyerekesen viselkedik pl.: nem akarja elhagyni az adott placcot vagy közlekedési eszközt amin van. Rendész ismerőseimtől hallok sztorikat hogy a HÉV-en maszturbált vagy hozzájuk akart vágni valamelyen ürüléket vagy valami hasonlót undorító dolgot.


Nem tudom hogy az állami gondozott gyerekek hogy lépnek ki az intézetből. Hogy egyenes út vezet-e az aluljáróba vagy azért van némi esélyük az életben de ha a kábszi, az alkohol meg a szerencsejáték a legfontosabb valakinek csak azért mert nehéz sorsú akkor én nem tudom sajnálni.



2020. dec. 18. 15:43
A kérdező szavazást indított:
sajnálom
nem sajnálom
26 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Jól érzed, a hajléktalanok nagyrésze semmirekellő.
2020. dec. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem lehet így általánosítani. Vannak hajléktalanok, aki saját hibájukból kerültek utcára, de egészen biztosan vannak olyanok is, akik keményen dolgoztak, tisztességesen éltek és mégis ez jutott nekik. Ebből adódóan erre kérdésre nem tudok egyértelműen válaszolni, mert nyilván nem ismerem az összes hajléktalan életét, nem tudom melyik az amelyik saját hibájából adódóan van ott ahol és melyik nem.

Arra meg, hogy az összes ki van ütve csak annyit mondok, ha neked nem lenne hol laknod és fagyos hidegben is csak egy padon tudnál aludni, miközben lehet, hogy több mint egy napja nem ettél semmit, te sem vetnéd meg az alkoholt nagy valószínűséggel. Ez persze nem azt jelenti, hogy minden összekoldult pénzüket piára kéne költeniük, de azért nem ítélem el őket, mert szerencsétlen életüket ezzel akarják úgymond „megmenteni". Viszont ezek nem mentségek arra, hogy ordibáljon vagy egyéb más nem elfogadható dolgot csináljon, azt már én sem tűröm.

2020. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
96%
En sajnalom oket,ilyen vagyok nem yudok vele mit csinalni!Szoktam nekik kajat is adni,de csak kajat penzt soha
2020. dec. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!