Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vannak hajléktalanok?

Miért vannak hajléktalanok?

Figyelt kérdés

Nem tudok már mit kitalálni, hogy aki hajléktalan miért nem tud dolgozni.

Tényleg? Semmi? Hát azért dolgozni mindenkinek kéne. Dolgozik=kap pénzt.

hajlék mindenkinek jár. bőven tudnák fizetni a legksiebb, legótvarabb lakás bérleti díját, sőt még kaviárra is telne mellé. Ha dolgoznának.

Utcaseprő például. Minimálbér felét, ha megkapják abból is lehet nagyon apró albit fizetni.


Tudom, mert a húgom az egyeteme miatt keresett valamikor kiadó lakásokat és voltak havi 30-40 ezres lakások is. a minimál bér fele 80e Ft. 40e Ft marad kajára, ruhára egy hónapban.


És jéé nem lennének hajléktalanok.


Ha én elveszíteném mindenem és kirúgnának a munkahelyemről, legyen az egy gyár például,(szó szerint mindenemet) és utcára kerülnék a legelső dolog, hogy munkát találnék. Mi olyan nehéz ebben?


2020. nov. 26. 12:01
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Vagy ha meg nem emgy, akkor lehet menni feketén segédmunkásnak. óránként pár száz forintért. Így is az megy.
2020. nov. 26. 12:02
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem biztos vannak olyanok akik azért csöveznek, mert büdös neki a munka, de kívülállóként ítélkezni, okoskodni, meg más farkával verni a csalánt mindig könnyebb, mint ténylegesen utána gondolkodni a dolgok hátterének.
2020. nov. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

Még várj pár évet és feloszlik a köd előtted.

Most kb 12 éves szinten van a tudásod a világ dolgairól.

2020. nov. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%
Még lehetsz te is hajléktalan, és megtudod.
2020. nov. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
Szerinted mégis hova vennének fel hajléktalanokat dolgozni? Hogy jutna el munkába? Mit venne fel?
2020. nov. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%
Majd ha téged is kiforgat a feleséged a lakásodból és a vagyonodból, akkor majd rá fogsz jönni, hogy mennyivel másabb volt a meleg szobából okoskodni...
2020. nov. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Vagy pl. mentális betegség, és nem olyan szélsőségekre kell gondolni hogy az illető kényszerzubbonyos őrjöngő őrült, de pl egy munkahelyen már nem képes megmaradni. Vagy alkoholista vagy drogfüggő, és nem is akar ezen változtatni.
2020. nov. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
94%

Én voltam hajléktalan, és ha így folytatom még leszek is.

Velünk mentálisan van baj. Azt szoktuk meg, az a szövegünk: "hogy ha Ma lehet jobb is - akkor legyen". Ha van egy ezresem akkor még ma eliszom/eldrogozom. Az mindegy hogy holnap mi lesz. Mi nem gondolkodunk előre.

Vagyis pl bennem van egy ilyen megszokás. Ez úgy alakult ki hogy mikor pl fizetés kapok egyből (napok alatt) elbulizom az egészet. Egyszerűen azt szoktam meg hogy nincs pénzem - és amikor tényleg van pénzem, akkor azt minél előbb elköltöm.

Ezen próbálok is évek óta változtatni, de egyszerűen nem megy. A fejemben jönnek a gondolatok, és előbb-utóbb elhitetik velem hogy nincs remény. Hogy hiába spórolnák is pár napi/hétig - egyszer csak tuti lesz egy rosszabb napom - és akkor meg elverek mindent amit addig félre sikerült tennem. Mert ez már velem megtörtént megszámlálhatatlan alkalommal. Ezért nincs önbecsülésem, és nem tudok hinni magamban - vagy inkább abban hogy a jövőben kitartóan tudnék haladni a fejlődés felé.

Ezért mának élek. Ha van pénzem azt minél előbb elbulizom. Olyan gáz az életem, és hogy állandóan rettegek a jövőtől - hogy amikor csak tehetem inkább kiütöm magam. Kb valami ilyesmi..

2020. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%
Biztos nem uri passziobol valasztottak ezt az eletet.
2020. nov. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

... legelső dolog, hogy munkát találnék. Mi olyan nehéz ebben?


Behelentett lakcim nelkul nem vesznek fel sehova ... tovabba amikor rendszeresen apolatlanul jelennel meg a munkaban, egy ido mulva kirugnanak.

2020. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!