Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet kimondani az...

Miért nem lehet kimondani az n betűs szót, ha egyszer benne van a dalszövegben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rasszista, provokálni nem akarok.

Most nem azért, de ha benne van a dalszövegekben az n betűs szó, azt miért nem lehet kimondani? Miért kell a másikat megalazni színpadon? Azért mert csúnya szó? Káromkodás? Hát a f...sz, a k.va és a megb.om a jó édes k.va anyádat is káromkodás, azt ki lehet?

A fekete emberek fehér emberezhetnek? Meg hgypozhatnak? Az nem baj, hogy XXXTentacion egy fehér gyereket felakaszt egy videoklippbe? Az nem baj? Komolyan mondom ez a mozgalom már olyan lassan, mint az egyház. Hirdették, hogy elfogadnak mindenkit, származástól, rangtól függetlenül, és Isten színe előtt mindenki egyenlő, és mindenkit egyformán szeret, és ennek az elfogadásnak és szeretetnek a nevében végeztek ki embereket. Ők harcolnak azért, hogy fogadják el őket, de ők el akarnak nyomni mindenkit.

Elhiszem, hogy rossz, ha megkülönböztetik az embert, olyan dolgok miatt hátrány éri őket, amiről nem tehetnek, de akkor se az a megoldás, hogy földbe tiporjuk a másikat.

Cirka 20 éves rapperek mondanak olyat, hogy mi (a mai értelemben vett mi) rabszolgasorsba taszitottuk őket, és mi vagyunk a rosszak.


2020. dec. 20. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Hol nem lehet kimondani?
2020. dec. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Magyarul is rasszista, ha cigányozol, ehelyett roma a politikailag korrekt. A néger-fekete ugyanez.
2020. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rap battlet hallottál már valaha? Olyan kreatív megoldások vannak a nigg...erre a szóra, hogy a feketék is lehidalnak legtöbbször és újonganak. :D


De persze vannak, akik problémáznak ilyeneken, mindenki máshogy reagálja le.

2020. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

#1 az USAban próbáld meg kimondani egy színesbőrű előtt. Valszeg nem fog jó szemmmel nézni rád.


Azért nem használják, mert degradáló. A feketék múltjára irányul és nem akkor használják ha meg akarják dicsérni általában.


"A fekete emberek fehérezhetnek"... Mi is feketézhetjük őket szerintem, mert az, hogy milyen a bőröd színe, puszta tény. Addig szerintem nem gáz, ha nem hátrányos megkülönböztetés végett használjuk.

2020. dec. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az angol nyelvben olyan történelmi múltja van ennek a szónak, ami miatt csak a feketék között elfogadott használni. Hogy pontosan miért, arról van rengeteg infó a neten, bármikor utána tudsz nézni, ha tényleg érdekel. Ha meg nem érdekel annyira, hogy magadtól rákeress, akkor egyszerűen csak tartsd tiszteletben, hogy ez a szó, főleg angol szövegkörnyezetben, a feketéké, és neked, mint fehérnek nem illik használni. Szerintem nem olyan nagy fáradság odafigyelni rá, hogy ne mondjuk ki.
2020. dec. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4:"Mi is feketézhetjük őket szerintem, mert az, hogy milyen a bőröd színe, puszta tény."


4-es, sajnos nem így van. Egy futballmeccsen történt nemrég, hogy egy bíró visszakérdezett az asszisztensétől vagy partjelzőjétől vagy másik bírótól vagy a tököm tudja hogy hívjáktól, hogy akkor kinek is javasol sárga/piros lapot. Ő meg azt találta mondani: "Annak a feketének." Erre meghurcolták szerencsétlent, hogy rasszista. Ő hiába bizonygatta, hogy nem az. Hiába kért bocsánatot is, mindenféle vizsgálatok indultak, és jöttek a nyilatkozatok az UEFA-tól, hogy ők mennyire elítélik a rasszizmust.

Gyomrom felfordul az ilyenektől!

2020. dec. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, hallottam és olvastam az esetről, de nem értek egyet azzal, hogy rasszista megnyilvánulás lett volna a bíró részéről. A bíró megjegyzésében szerintem nem volt semmi megvető vagy gyűlöletkeltő. A mai világban pusztán a politikai korrektség miatt nem használják a fekete szót, de a tények azok tények.

A rasszizmus egy diszkriminatív jelentéssel bír, vagyis hátrányosan megkülönböztetünk valakit mondjuk a bőrszíne miatt. Itt nem ez történt. Megkülönböztette a többi kispadon helyt foglaló embertől a bíró, ez igaz, de csak azért, hogy egyértelmű legyen kiről van szó. Ha azt mondja a bíró, hogy "az a kék szemű" volt, akkor az is rasszizmus?

Nekem ez a véleményem a helyzetről. Nagyobb volt a füstje, mint a lángja az esetnek.

2020. dec. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!