Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Erre hogy reagáljak?

Erre hogy reagáljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most december elején meghalt a bátyám, 26 éves volt, én vagyok 24. Megéltünk már mindketten a lábunkon, a szüleink 18 éves koromban balesetben haltak meg, más rokonunk nem volt. Ezt csak azért írom le, hogy máshoz miért nem fordulhatok.


A bátyám négy éve nagyon beleszeretett egy lányba, aki valamennyire viszont is szerette, randiztak le is feküdtek. Azonban kiderült, hogy csajnak végig vőlegénye volt, akit végül nem hagyott el. A bátyám minden ocsmányságnak elhordta a csajt (pl. kasztráló féregnek), nagyon összevesztek, nem beszéltek többé. Anno a csajjal én is nagyon összebarátkoztam, sokat segített nekem, nagyon sajnáltam, hogy ilyen vége lett a dolgoknak közöttük. A bátyám volt, hogy két hétig minden nap ittasan ment haza, olyan depressziós volt.


Tegnap megyek az utcán, és összefutottam a lánnyal (lány..., most már 25). Megszólított, először nem is ismertem föl, aztán beugrott, hogy ki ő. Érdeklődött felőlem, meg a bátyám felől is. Mondtam, hogy a bátyám most hó elején meghalt. Erre elkezdett picit könnyezni, és kérdezte, mikor és hol lesz a temetés. Megkérdeztem, hogy a férje ehhez mit szólna... Azt mondta, végül szakítottak, nem lesz gond. Adtam neki egy névjegykártyát, mert sietnem kellett, de nem válaszoltam a kérdésére.


A bátyámnak ő volt az igazi, és sosem tudta elfelejteni, pedig nagyon próbálta. Sokszor mondta, hogy mennyire megveti a csajt, nem azért, mert nem őt választotta, hanem hogy több mint egy évig csak játszott vele, a bátyám végig azt hitte, hogy a csaj valamiért gyűlölte őt, ezért volt az egész megvezetés a részéről.


Szerintetek elmondjam a lánynak, mikor és hol lesz a temetés?


2020. dec. 21. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Elsősorban részvétem. Nyilván ez függ attól, hogy hiszel-e a túlvilágban, én személy szerint nem. Úgyhogy úgy vagyok vele, hogy azt nézd neked mi a jó. Jó érzés lenne, ha ő ott lenne? Ha igen, akkor hívd meg. (Ha hiszel is a túlvilágban a testvéred is tudja, hogy egyedül vagy, kell támasz ezekben az időkben). De ha úgy döntesz, hogy nem akarod, akkor simán mond azt neki, hogy szűkebb családi körben temetnétek meg korona, stb.


Én azért hívnám meg, mert egyrészt a lánynak is segítene a gyászban mellé azt a konfliktust, amit a bátyád nem tudott megoldani te talán igen.

2020. dec. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%

Igen, mondd el neki.

Ha a lány elmegy rá, akkor mégis fontos volt számára a bátyád - függetlenül attól, hogy ő mit gondolt róla akkor.


Ráadásul ti ketten jóban voltatok, ez még egy indok rá.

2020. dec. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!