Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban ezért ennyire hosszú...

Valóban ezért ennyire hosszú a japán emberek élettartama?

Figyelt kérdés
[link]

2020. dec. 22. 17:53
 1/1 anonim ***** válasza:

IGEN :)

Ez egy szuper összefoglaló írás volt a japánok életmódjáról, és ez sztem is biztos,hogy így van, hiszem, hogy ezért élnek ilyen sokáig a japánok. Én is sok életmód könyvet olvastam Japánról, mind ugyanezeket említik amiket a cikk írója megfogalmazott.

Hogy bizonyítsam, én is így gondolom és egyetértek, egy korábban feltett kérdésre itt gyakori, ezt a választ adtam. :))


A legidősebb emberek miért mindig ázsiaiak?


15/15 A te válaszod:


Tengerparti országok az étrdenjük teljesen más, sok halat, tengeri herkentyűt esznek, melyek könnyen emészthetőek, tele vannak omega3 zsírsavval ami a szív és érrendszeri betegségek elkerülése miatt fontos, tengeri algát is sokat esznek, szintén nagyon sok vitamint tartalmaz, sok zöldséget, rizst esznek, kenyeret édességet szinte egyáltalán nem esznek, desszert náluk minfig valami gyümölcs.

Sokszor esznek pici adagokat, a napi ételmennyiséget nagyon változatosan válogatják össze, sokféle táplálékot esznek egy nap alatt kis adagokban.

Figyelnek a 80 %-os jóllakottságra, nem eszik degeszre magukat. Kávé helyett sok zöld teát fogyasztanak, ami ugyancsak jó az érrendszeri megbetegedések ellen. stb

Ezenkívül sportosak, mindenféle sportot űznek, az idősek is sokat kirándulnak, sétálnak, rengeteg időt töltenek a természetben.

Az ikigai vagy wabi sabi életfelfogás is japánból származik, ami azt jelenti, legyen mindig valami az életedben ami miatt érdemes felkelni, akkor azt szívesen fogod csinálni, ami jó hatással lesz a lelkivilágodra, kiegyensúlyozottá tesz. pl., munka, család, vmi kreatív vagy karitatív munka stb.

A idôsebb japánok közül sokan aktív tagjai valamilyen közösségnek, így még idősen is hasznosnak érzik magukat ha már kirepültek gyerekek, ez jó hatással van a közérzetükre, nem érzik magukat magányosnak.

Sok idős japán élete végéig mozgásvan van, nem lusták, nem ülnek be a tv elé chippael, 80-90 évesen is simán ráülnek a fűnyíró traktorra, szentélyekhez kirándulnak, parkokban thaichiznak stb.

Nem égetik egyszerre a gyertya mindkét végét, józanul élnek, nyugodt vérmérsékletűek, nem nagyravágyók, elfogadják a sorsukat, tudatosan a jelenben élnek, megélik a pillanatot, stressz ellen meditálnak, szeretik mindenben a természetességet, a természetközeliséget.

Sinto vallásúak.

Ilyesmi dolgok miatt sztem.

2021. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!