Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy tápegységnek hosszú az...

Egy tápegységnek hosszú az élettartama?

Figyelt kérdés

Van egy chieftec smart 600 watt 80+ tápom.

Most veszek új kongigot, kivéve tápot mivel papír alapján több mint elég lesz az új gép watt igényeihez.


Viszont ezt a tápot már lassan 5 éve használom, ez lehet probléma? vagy az ilyesmik nem szoktak elromlani ha nincs túl hajtva?


(Eddig egy gtx 950+fx 6300-at látott el, most egy gtx 1660s + r5 3600-at kéne neki táplálni)


A válaszokat előre is köszönöm?


2020. márc. 30. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért ezek sem olyan hosszú életűek. Van amelyik 2-3 évig bírja, van amelyik akár 10 évig is, de én ilyet nem láttam. Ha rendszeresen ki van takarítva és ha elkezd zörögni a ventilátor célszerű beolajozni a tengelyénél vagy szükség esetén cserélni amit csak akkor érdemes ha te magad megtudod csinálni otthon, némi műszaki érzék meg alapvető villanyszerelői ismeret nem árt ehhez a művelethez.

Ha már új konfig akkor legyen új a táp is, az a pár ezer Ft már ne legyen probléma, legfeljebb ha most így nincs rá 2-3 hónapig maradhat a régi de célszerű lenne tervbe venni egy új táp beszerzését.

2020. márc. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
FSP Hexa 500 van a gépemben, ez egy fapados de egészen jó táp volt fénykorában, 2012 óta van használatban, és még mindig megy, bár már kicsit csörög zörög szegény.
2020. márc. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

chieftec smart pont egy gagyi táp. Ha portalanítod rendesen, akkor nem szokott baja lenni egyébként.

Az én tápom most 9 éves, igaz az egy erős középkategória/ gyenge felső kategóriás táp volt a maga idejében (akkor került vagy 40 ezerbe). Szóval simán kibírhat 10 évet is, ha rendesen karban van tartva meg valamennyire minőségi.

2020. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
el is adhatod es akkor azt isnuj tapba tudod fektetni, mar ha magasabb kategoriast valasztasz akkor van ertelme
2020. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 2012 óta van egy 600 wattos Cooler Master Black ami nem éppen minőségi kategória de másfél éve már egy GTX 1080 at kell ellátnia egy I7 3770k mellett és továbbra is minden jó.


Egy 1660s és 3600 plusz a többi hardver alig fogyasztana 300 watt körül az előző párosod pedig még ennyit sem úgyhogy ez a táp közel sem volt széthajtva és ezután sem lesz. Ráadásul 80+ os szóval ebben bőven van még kakaó nem kell cserélni.

2020. márc. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. márc. 30. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!