Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ssd élettartama hosszú?

Ssd élettartama hosszú?

Figyelt kérdés
Vennék egy gépet. Szeretnék bele ssd-t és azon lenne a rendszer meg a gta 5. Mennyi az élettartama ha csak gta-ra meg rendszerre használom? A GTA kb napi nagyon max 6-7 óra. De olyan 4 kb
2020. máj. 20. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Torrentezés jobban öli mint a GTA
2020. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy abban az SSD-ben legyen DRAM cache, ha már rendszernek szánod!
2020. máj. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Régen az volt a közhiedelem, hogy az SSD-k élettartama rövid. Én is elhittem ezt. Napjainkra kiderült, hogy mindennek semmi alapja nincs. Az SSD-knél van ez a TBW (Total Bytes Written) nevű dolog, ami azt takarja, hogy mennyi az az adatmennyiség, amit rá lehet írni anélkül, hogy a SSD behányna. Ez minden SSD-nél változó érték. Az enyémnek 180TBW az elméleti kapacitás. Volt itt egy okostojás, akinek leírtam, hogy ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy naponta átlagban akár 100GB adatot is ráírhatok, akkor is csak öt év múlva fogja elérni az elméleti élettartama végét. Egyrészt hol írsz rá napi átlag 100GB-ot, másrészt a tesztek azt mutatják, hogy ezeken a számokon felüli eredményt is képesek már az átlagos SSD-k is hozni.


Összegezve, egy átlagos SSD-t nyugodtan megvehetsz hétköznapi használatra. Azért nem árt utánaolvasni, hogy melyik márkát, mert átlagos és átlagos SSD-k között is akad különbség.

2020. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az elsőre, még akár torrentezésre is nyugodtan vehetnél SSD-t! Tessék, itt ez a fórumtéma, ne olvass vissza, csak január 1-ig, hogy hányan kérdezték, hogy lehet-e torrentezésre SSD-t használni, és hányan kapták azt a választ, hogy "nyugodtan". Egy-két tájékozatlan, zsigeri rettegőt leszámítva mindenki azt mondja, hogy SSD torrentre is jó:


[link]

2020. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem értem, valami marha kitalálta, hogy létszükség a DRAM cache. Azt elmondaná egyáltalán nekem, hogy mi az? (Én tudom, mert diplomás informatikus vagyok) Kíváncsi vagyok, az ilyen ember tudja-e, mi az, és mire való.
2020. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mint egy HDD-nek kb (na jó, kicsit túlzok). Mármint, előbb fogod lecserélni azért, mert már kevés a max tárhely kapacitása, vagy mert már elavult csatlakozást használ, minthogy sem tönkre menjen.

Konkrét példa: van egy 3 éve (2017) vásárolt, Kingston SSDNow UV400 120GB SSD-m, amit már lecseréltem, de a gyengébb gépben még mindig jó szolgálatot tesz. Ebbe az SSD-be a 3 év alatt 514 nap 13 óra használati időt raktam bele, ami 8.61TB összes írt adatmennyiséget jelent és ennek az SSD-nek a TBW (Total Bytes Written) értéke 50TB-ra van hitelesítve. Ez ugye nem azt jelenti, hogy eléri az 50-et és kész tönkre megy, hanem azt, hogy lehet túl is haladja, vagy akár szerencsétlenebb esetben épphogy eléri, vagy nem éri el. Biztos vannak tesztek arról, hogy ez a TBW-érték mennyire pontos, de ha ettől eltekintünk és pontosnak vesszük ezt az értéket, akkor elmondható, hogy én a kérdéses Kingston SSD-met 17,4 éven keresztül (50/8.61*3) fogom tudni használni az első üzembe helyezéstől számítva az ÉN használati szokásaimmal nézve, ami nagyjából így néz ki: Windows 10 + minden program + LoL + LoL PBE SSD-re telepítve (épp most nincs PBE a Kingston-on).

Ha meg akarnám saccolni ez nálad mit jelent, akkor Kb. ugyanennyi írás 3 év alatt + teszem azt 2TB (max 3), ami így 13 évet jelentene egy 120GB-os SSD-vel. Fontos, ez csak 120-asra igaz, mivel ahogy növekszik a tárhely kapacitás, úgy növekszik hatalmas mértékben a TBW érték, ami így hosszabb élettartamot veszel. A mostani Adata XPG SX8200 Pro 256GB SSD-mnek pl már 160TB TBW értéke van, pedig a kapacitás csak duplázódott, ahhoz képest pedig a TBW érték több, mint a 120-asnak a háromszorosa (50-ről 160-ra). Ha pedig legalább 250-es SSD-t veszel, akkor meg aztán végképp nem kell aggódnod. Hozzátenném, hogy nem nagyon van választásod, mivel 120GB-ra nem fog ráférni a Win10 és a GTA5 is a maga 72GB-jával szóval ja, legalább 1 évtizeden keresztül ki fog szolgálni bármelyik akár Sata-s SSD is, sőt. Most néztem rá az én Adata-mra és tovább vetítve az eddig veleírt adatmennyiséget, bő 37 évig fogom tudni használni a mostani felhasználási szokásaimmal az SSD-t.

2020. máj. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy létszükséglet a DRAM cache csak azt, hogy jó, ha van. Főleg, ha Windows az operációs rendszer, mert az NTFS fájlrendszert használ, ami összevissza tárolja az adatokat...


A DRAM cache (fizikailag egy kis chip) lényegében egy térkép a meghajtóról, ami tárolja, hogy mi és hol helyezkedik el pontosan. Így, ha valamihez hozzá kell férni akkor gyorsabb... lehet, hogy nem sokkal, de láttam már Windows-t HDD szintre lassulni mondjuk egy Kingston A400 alatt. Valamint a teszteken is jobban teljesítenek a DRAM-al ellátott SSD-k a DRAM nélküli társaival szemben (főleg írásban).


Ezzel nem azt mondom, hogy a DRAM cache határozza meg az SSD-t vagy annak élettartamát. De szerintem jó, ha van. Bár nekem nincs diplomám és vitatkozni sem szeretnék...

2020. máj. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyébként ebben a videóban találkoztam a "térkép" fogalommal:


[link]


Hogy ez mennyire valós azt nem tudom, de több helyen is írják, hogy a DRAM-ból hamarabb betöltődnek a kért adatok, mint a sima RAM-ból. Csupán egy kérdés maradt?


A DRAM (Dynamic Random Access Memory). Ez is törlődik minden kikapcsolás után, ha jól gondolom. Akkor van-e ennek így értelme?

2020. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik SSD-m idén lesz 8 éves és teljesen jól bírja.
2020. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Mennyi az élettartama ha csak.."


23év, 6hónap, 2hét és 5nap.

2020. máj. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!