Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lesz ha nem tudom megtanuln...

Mi lesz ha nem tudom megtanulni a németet?

Figyelt kérdés
Ausztriában élek már 5 hónapja. Nagyon szeretném megtanulni a németet ezért most egy kurzusra járok lassan 3 hete. Viszont olyan szinten stresszelek,hogy az nem igaz. Otthon 6 évesen kezdtem németet tanulni egy emelt németes iskolában egészen a 8. osztályig. Akkoriban nagyon sok német csatornát néztem ( sorozatokat filmeket) és mindent értettem felirat nélkül. Most meg...totálisan elfelejtettem a nyelvtant. Nem igazán tudom hogyan rakjak össze mondatokat. Elfelejtettem a Der Die Das-t és kb mindent. Talán most kezd kicsit visszajönni mióta kurzuson vagyok de még mindig szorongok. A párom osztrák és csak angolul beszélünk ami kezd egy kicsit már idegesíteni mert félek,hogy egy idő után zavarni fogja őt is. Sokszor kér hogy mondjak valamit németül de nem merek egyszerűen mert gusztustalan akcentusom van szerintem és tudom milyen vicces lehet ha hallja,hogy hibázom vagy rosszul ejtem ki a szavakat. Miért vagyok ilyen elcseszett?
2020. dec. 23. 09:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Sokszor mikor kurzuson vagyok és nem értem mit mond a tanár németül és látom,hogy másoknak akkor bestresszelek és konkrétan sírás határán leszek. Túl nagyok az elvárásaim magammal szemben? Vagy miért van ez?
2020. dec. 23. 09:13
 2/8 A kérdező kommentje:
Másoknak megy*
2020. dec. 23. 09:13
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Ne stresszelj ezen, attól nem lesz jobb.


A magánvéleményem egyébként az, hogy inkább magyar tanárhoz járj. Gondolom, ez egy ilyen össznépi kurzus három spanyol, kèt etióp ès egy olasz résztvevővel, a tanár meg osztrák. Ha megoldható, akkor inkább egy magyar anyanyelvűhöz menj, még akkor is, ha ez egy magyar srác, aki ott jár egyetemre, mert az pontosan tudja, hogy a magyarhoz képest miben van eltérés és nem magyarázza neked a tárgyesetet nyolc órán keresztül.


Az akcentus meg ne zavarjon. Egyrészt sose fogsz úgy beszélni, mint egy született osztrák, másrészt meg ha érthető, amit mondasz, akkor nem zavarja az anyanyelvieket.

2020. dec. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Meg fogod tanulni. Én is elfelejtettem teljesen annak idején az angolt, de natív környezetben fél év alatt visszajött.


Ne stresszelj, az biztosan nem segít a helyzeten.

2020. dec. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
még csak 3 hete jársz arra a kurzusra, butaság lenne messzemenő következtetéseket levonni. az akcentust meg könnyen át lehet venni, ha halnadó vagy dolgozni rajta, és bátran utánozni a helyieket. egy idő után természetes lesz
2020. dec. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
A legegyszerűbb lenne, ha az osztrák pároddal nem angolul, hanem németül kommunikálnátok! Így lehet a legjobban elsajátítani a nyelvet.
2020. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem tanulsz meg németül, eggyel kevesebb ember fog cvancigolni a világban.
2020. dec. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem hiszem el, hogy ott van kéznél az osztrák parod és nem használod ki.

Ettől jobb lehetőség nem is kell. Nagy hülyeség vele nem beszélni az a lényeg ha hibásan mondod legalabb kijavitja a hibáid biztos ő is örülne neki ha anyanyelvén beszélnél vele sokkal jobban is menne a tanulás. Egyik rokonomnak külföldi a férje itthon alapitottak családot a nő és annak egész csaladja magyarul beszélt a férjez fél év alatt megtanult magyarul.

2020. dec. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!