Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Németet vagy a Spanyolt...

A Németet vagy a Spanyolt könnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés
Ugye a gimikben két nyelvet kell választani és a mi iskolánkban csak az Angol,Német és a Spanyol közül lehet választani.Az Angol az tuti.Én 5 éve tanulom a németet de aligha tudok belőle valamit!Úgyhogy abból csak az alap van meg!Tehát teljesen mindegy hogy melyiket választanám!És én a Spanyolt szeretném jobban de ha az a nehezebb akkor lemondok róla mert elég lesz tanulni a többit ami nehéz és nem kell rá mégegy adag!És ráadásul német közelebb is van tehát azt lehet többet használnám de a fő az az angol lenne!
2019. máj. 7. 19:31
 1/1 anonim ***** válasza:

A spanyol először könnyebb lesz , kiejtés + nyelvtanilag is .....


Na de aztán , hát a spanyol szerintem jóval nehezebb lesz nyelvtanilag + ha spanyolul szeretnél megtanulni akkor készülj fel a villámgyors beszédre , a spanyolok rohadt gyorsan beszélnek , ez az ami még jobban megnehezíti a nyelv tanulását , fölleg akkor amikor meg kell érteni a hallott szöveget .


Viszont szerintem a spanyol sokkal szebb nyelv.

Amúgy a spanyol szép nyelv , spanyolország is , szerintem kezdj el spanyolul tanulni , világ nyelv , nem úgy mint a német .


Üdv : egy spanyolul tanuló

2019. máj. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!