Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ausztriai németet, hogyan...

Ausztriai németet, hogyan tanuljam? Hogyan tudom a német-asuztriai német közti különbségeket megtanulni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem németül tanulni, de mindenki azt mondja, hogy az ausztriai német más, mint az a német, amit nyelvtanfolyamokon oktatnak. Vagyis vannak különbségek, bizonyos szavakat máshogy mondanak, bizonyos szóra mást használnak és mások a kifejezések.


Tudom, hogy még az országon belül is vannak nyelvi eltérések. Engem különösen az a német érdekelne, amit Bécsben használnak.


Van ilyen speciális szórát, hogy ausztriai német - magyar szórát?

Van ilyen kifejezés gyűjtemény, hogy ausztriai német kifejezések?

Van olyan nyelv könyv, ami ausztriai némettel foglalkozik?

Vagy olyan könyv vagy weboldal, ami a német és az ausztriai német közti különbségekkel foglalkozik?


Előre is köszönöm a válaszokat. Kérem azok írjonak, akik értenek a témához.



2019. júl. 9. 14:57
 1/1 anonim válasza:

Szia.


A ˝bécsi˝ német (ún. Wienerisch) és az irodalmi német (Hochdeutsch, amit a nyelvtanfolyamokon oktatnak) között érdemleges különbség főleg a szavak, illetve a kiejtés terén van. Mivel ez nem egy külön nyelv, ezért kezdd el a ˝sima˝ német tanulását, ugyanis az adja az alapot. Ha már lesz jó szókincsed, illetve jó nyelvtanod, könnyebben fogod tudni értelmezni az osztrák németet. Nyilván ez nem az egyik napról a másikra fog sikerülni.


Szóval, ha már fog menni a német, akkor olvasgasd pl. ezt az oldalat:

[link] -német-osztrák szótár

www.gaube.at/wienerisch-weanarisch.php -legalapabb bécsi szavak


Írd be google-ba, hogy Wienerisch és egy csomó hasznos (és haszontalan) találatot fog kiadni.


Hogy megérts egy dialektust, nagyon fontos, hogy sokat HALLGASD, még ha nem érted is. Nézz bécsi sorozatokat, reggeli tévéműsorokat (Guten Morgen Österreich...), híradót (nyilván ott nem beszélnek annyira bécsiesen, de azért a kiejtésük eltérő), hallgass rádiót...

Az atv.at oldalon találhatsz sok ilyesféle adást, például én nagyon szerettem a Wachzimmer Ottakring c. sorozatot, ami rendőrségi témájú és Bécsben játszódik (www.atv.at/wachzimmer-ottakring-staffel-3). Ne ijedj meg, nem fogod elsőre érteni, de minél többször megnézed, annál jobban rá fog állni a füled az egész dialektusra, nekem sokat segített.


Még egy link:

karrierkod.hu/blog/5-3-tipp-es-megerted-a-dialektet


És, ahogy az elején is említettem, tanuld a németet, mert az nélkül nem fogod megérteni a dialektust.


Sok sikert, remélem segítettem.

2019. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!