Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kell alkalmazkodni a...

Hogyan kell alkalmazkodni a hangos beszédhez, kiabáláshoz, nagyon hangos zenéhez éjszaka?

Figyelt kérdés

Otthon, vagy akár lakótársakkal.

Hogyan kell megcsinálni azt, hogy el tudjak aludni akkor is, ha a fal másik oldalán, fél méterre tőlem ordít a zene?

Hogyan kell megcsinálni azt, hogy ilyen hangokra ne ébredjek fel?

Hogyan kell megcsinálni, hogy ha felébredek, el is aludjak vissza, és ne forgolódjak órákig, amíg el nem csendesednek?


Próbáltam fülhallgatót, nem nyomja el. Ha egy másféle, erősebb elnyomja (még a tompa dörömbölés hangokat is, pl. ugrálás), akkor az ébresztőt pont nem fogja? Érdemes erre költeni több ezret?


Hogyan kell eleget pihenni ilyen környezetben úgy, hogy eleget tudjak aludni és a 6 nap alatti 4. alkalom után se keljek fel szédülve? Mivel 3-4 órákat alszok olyankor (munkába kell menni).

Az tényleg normális és legitim, hogy ha szédülve kelek kialvatlanság miatt, orvost hívok és nem megyek dolgozni?


Szólni nekik nem hatékony, hogy szólok, hogy csendesen, éjszaka ne bulizz, nekem KELL alkalmazkodni.


2020. dec. 25. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Én vettem füldugót.
2020. dec. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tanulj autogén tréninget, bár az egy hosszabb folyamat. Én sem tudom tolerálni a zajokat, egy forgalmas sétálóutcára néz a földszinti ablakom, plusz fölöttem süket öregek laknak, a falszomszédom pedig egy kétgyerekes család. 17 év alatt nem tudtam ehhez hozzászokni, ha ilyen ideges típus vagy mint én, akkor neked is jobb lesz, ha nyugalmasabb környezetbe költözöl.
2020. dec. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is vettem füldugót, de az nem hat, 5-6000-et meg egy speckóbbért nem szívesen adnék ki.


Utcai zajok nem zavarnak, olyan helyen is aludtam, szomszédom is volt olyan, aki hangoskodott. Mint ahogy mikrózásért se szólok, mert arra szükség van és tudom, hogy pár perc alatt vége lesz.


Régen is voltak lakótársaim, meg a családban is előfordult hangos éjszaka, de 4 havonta mondjuk, nem 4 naponta, azon simán átlendüldem.

De most minél többször van, minél kevesebbet ér a szavam, annál jobban zavar még a kis zaj is.


Az autogén tréning jól hangzik, abba már beletörődtem, hogy összeszedni magam sok pénz és sok idő lesz, hiszen emellett a szorongást, depressziót is kell kezelni, sportolni kell, hogy a fizikai fáradtságot kezeljem, de előtte a fizikai tüneteket se ártana kivizsgálni...

Szomorú számomra, hogy néhány ember miatt nekem kell majd mindezeket kezelni, ha elmúlik a vírushelyzet és ha összeszedek elég pénzt kaucióra.

2020. dec. 25. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!