Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim semmit nem engednek...

Szüleim semmit nem engednek meg, mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves, pesti srác vagyok aki csak úgy szeretne élni, mint a kortársai.. nagyon sok mindent nem engednek meg nekem itthon, ami szerintem (és jó pár ember szerint) se normális. Annyi a bajom, hogy nagyon féltenek és legkésöbb mindig este 9-re itthon kell lennem, és nem mehetek oda ahova akarok. Mindig meg kell mondanom hol vagyok, amivel nincs is bajom de onnan nem is mehetek el... vizipipa, cigi, e-cigi, alkohol szóba se jöhet, házibuli, diszkó sem és ezek azok a dolgok, amik nagyon aggasztanak... nem sétálhatok csak úgy éjszaka a városban vagy hasonlók. Osztálytársamnál se aludhattam ott, mert nem voltak otthon a szülei. Szeretnék egyszerűen szabadabb életet. Anyukám engedne, de apám nem.. és mindig iszonyatosan nagy háborúk szoktak itthon lenni ezekből, hogy anyum falaz vagy segít nekem (apa generálja). Jeles tanuló vagyok, soha nem voltam még részeg és soha nem vertem még át apámék fejét, de úgy érzem betelt a pohár.. mit kéne tennem, hogy engedjenek estébe nyúlóan mondjuk a városba, és mehessek bulizni? köszönöm, hogy végig olvastad, a válaszodat pedig külön köszönöm :)

2019. jún. 22. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Várj, míg felnőtt leszel. Addig a szüleidnek igaza van.

A vízipipa, e-cigi, alkohol teljesen természetes, hogy szóba sem jöhet.

1. nincs rá pénzed

2. káros

Éjszaka meg ágyban a helyed, nem a városban kell csavarogni.

2019. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
16 évesen nagyon helyes ,hogy nem engednek.Még gyerek vagy. De hogy ne csak kö*sög fikázó legyek,legjobb módszer,ha szakaszosan puhítod őket,eddig 9 ig mehettél ki? Kérd ki magad fél 10 ig. Majd pár alkalom után 10 ig és így tovább. 16 évesen fel se kellene merülnie,hogy cigi,ecigi,pia,stb.
2019. jún. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Az első kettő jól írta. Kiskorú vagy és nagykorúságodig a szüleid felelnek érted. Légy megértő velük szemben de - ahogy a 2. válaszoló is tanácsolja - fokozatosan néha-néha - kérj tőlük hosszabb kimenőt, de azt tartsd be percnyi pontossággal és ne húzd tovább!
2019. jún. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha rendesen nevelnek, embert akarnak belőled, baj? Jelentsd, hogy vernek, elvisz a gyámügy, ott lehetsz drogos, bűnöző, iszákos. Légy hálás nekik! Engem is szigorral neveltek, 21 éves koromra meglett az első millióm! Jó, hogy van még ilyen szülő!
2019. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit úgy adod elő, mintha semmit se szabadna, és kb.bezárnának a lakásba. Szerintem az teljesen rendben van, hogy éjszaka nem engednek el, se sétálni, se csatangolni. Szórakozóhelyre 18 alatt amúgyse nagyon engednek be, de jobb is ha nem mész. Nem vagy már dedós, de akkora sem, hogy az éjszakai élet neked való legyen. 16 évesen nekem is max.fél 10re haza kellett érnem mindig, nem jártam diszkóba se. Nem is az a normális ha ennyi idősen cigizel részegre iszod magad stb. Úgyhogy én pont az a válaszoló vagyok, aki egyetért a szüleiddel. Ha annyira szeretnéd tényleg próbálj fokozatosan kisebb engedményeket kérni, ahogy írták előttem is. Először kéretzkedj ki fél 10-ig, ha annyira szeretnél vizipipázni, akkor nézz utána, lehet kapni már ilyen köveket is, nem csak dohányt. Én értem, hogy tapasztalni akarsz, de ezeket nem 16 évesen kell megélni, hidd el.
2019. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Mit tegyél? Törődj bele és ha felnősz saját felelősségedre azt csinálsz amit akarsz
2019. jún. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóképp voltam, csak engem anyám féltett nagyon apám meg segített, volt, hogy azt hazudtuk anyának, hogy horgászni mentünk közben meg elvitt a diszkóba ő meg a parkolóban aludt😀, de számtalan ilyen eset volt... Szerintem amúgy nem tudsz mit tenni, ha nem akarsz balhét akkor szerintem hagyd rájuk felnőtt leszel egyszer és oda mehetsz ahova akarsz, addig meg bírd ki valahogy!
2019. jún. 23. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Szüleidnek igaza van ,semmi keresnivalód éjszaka kint városba ,és ennyi idösen sőt később sem kell cigizni,e cigizni vízipipa,társai. 2 év múlva azt csinálsz amit akarsz .
2019. jún. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A 8-as válaszoló leírta a lényeget. Én sem engedtem őket este 10 után sehova 18 éves korukig. Akkor lehet, hogy puffogtak. De rá két napra mindig megkérdeztem tőlük, hogy ti a gyerekeitekkel, hogy csinálnátok?

Te kedves kérdező? Engedné a vakvilágba? Hagy érezze magát jól az 15-16 éves gyerek. Lényeg, hogy a szemében, te egy frankó szülő legyél?

2019. jún. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Nekem is ez volt kb előző nyárig. (Ott aludni mehettem másokhoz)

Én úgy csináltam,hogy mindig kicsit késöbbre mondtam hogy hazaérek. Fél 10, 10, fél 11 stb. Mindig pontosan értem haza, teljesen józanul, nem büdösen. Szerintem az a legfontosabb, hogy pontosan érj haza, vagy kicsit korábban.

Rajtam látták, hogy megbízható vagyok. Aztán első "külsős" buliba egy sulis buliba mentem. Onnan még hazahoztak. Ott se ittam.

Aztán már engedtek mindenhová kb barátaimmal. Csak írnom kell nekik, ha biztonságban odaértem, ahol alszom azon az este. Barátaim számát megadtam nekik.

(Én már estem át a ló túloldalára, de szüleim nagyon jól kezelték)

És nem, én se vagyok drogos. Jeles tanuló és élsportoló vagyok

Szóval szerintem kis lépésekben kezd

17L

2019. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!