Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak, hogy ne vegyék...

Mit mondjak, hogy ne vegyék el a telefonomat, és elhiggyek, hogy nem telefonozok éjjel?

Figyelt kérdés
Elaludtam, és ezért 3 óráról lemaradtam, és most igazolatlan óránk minősülnek. Apám kiakadt, és azt mondta, hogy estére ki kell raknom a telefont és a tabletet. Persze, tudom hogy nem jó késő estig nyomkodni, de tényleg aludnék, és nem is szoktam nyomkodni miután elkoszonok tőlük és megyek aludni. Miért nem hiszik el? Múltkor is alvási paralizisem volt, és muszáj volt írnom a barátnőmnek. Aztán anya utána nappal szobahozta hogy mi a francert világitott a telefon éjszaka. És nagyon szoktam felni éjszaka, félek a sötétben, félek attól hogy van valaki a házban és meg akar ölni, és ilyenkor a zene szokott megnyugtatni. De ha ezeket mondom nekik akkor lereagaljak annyival hogy ne találjak ki hülyeségeket, meg hogy nem ezzel kell figyelmet szereznem, és hogy nincs semmi bajom, és csak kitalalom. Segítsetek kérlek. Tudom hogy jogos az ő álláspontjuk is.

2020. dec. 10. 16:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Apádnak igaza van.
2020. dec. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem is ert3m, miért nem hiszik el, hogy nem telefonozol éjjel.... Talán ezert: Múltkor is alvási paralizisem volt, és muszáj volt írnom a barátnőmnek. Aztán anya utána nappal szobahozta hogy mi a francert világitott a telefon éjszaka. És nagyon szoktam felni éjszaka, félek a sötétben, félek attól hogy van valaki a házban és meg akar ölni, és ilyenkor a zene szokott megnyugtatni."
2020. dec. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

" És nagyon szoktam felni éjszaka, félek a sötétben, félek attól hogy van valaki a házban és meg akar ölni, és ilyenkor a zene szokott megnyugtatni."


Gyenge a fantáziád.

Hány éves vagy? 10?

Apád, anyád a másik szobában.

Attól félj inkább, hogy az ostobaságod miatt komoly

következményekkel kell számolnod.

Abszolút megvonnám a telefont tőled,

míg nem térsz magadhoz.

2020. dec. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
Ha úgyse telefonozol éjszaka, akkor miért nem vehetik el a telódat? Szerintem erről ennyit.
2020. dec. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 meszike91 ***** válasza:
39%
Béreljél fel verőlegényeket és fenyegesd meg velük a szüleidet!
2020. dec. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
99%

Itt több dolog van:

- sokáig fenn voltál telefonozni, és ezért aludtal el? Mert akkor jogos a kiakadás

- az alvási paralízis, a félelmek miatt szakember segítségét kéne kérned

- éjszakai fénynek van lámpa

- zenének rádió

- ha valóban nem nyomkodod a telefont/tabletet, akkor nem kéne, hogy hiányozzon, ha kirakod

- "Múltkor is alvási paralizisem volt, és muszáj volt írnom a barátnőmnek" - alvási paralízis alatt nem tudnál telefonozni, ha meg nem vagy jól, a szüleidnek is szólhatsz, közelebb vannak, ha segíteni kell

- "Aztán anya utána nappal szobahozta hogy mi a francert világitott a telefon éjszaka" - honnan tudja, hogy világított? Mondtad neki, hogy mi volt?

Stb.stb.


Mennyi idős vagy?

2020. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%

Ismered azt a szot, hogy kompromisszum?

1. Ajanlj fol valamit az igazolatlan orakert. Peldak: bocsanatot kersz ugen sajnos elaludtal. De gondoskodsz rola nem fordul elo tobbet es ezt szeretned bebizonyitani. De ahhiz akkor 1 het mulva kered vissza a telefonod legalabb ejszakara.

2. Paralizis? Mi a fa...? Az benulast jelent es kizben hogy irkalnal a baratnodnek? Miert nem mesz at anyadekhoz ha felsz megol valaki? Vagy ok olnenek meg?


Egyebkent meg ennyire ne legyel mar bena, hogy elalszol mikozben eljarnod se kell sehova...egy kiw komolysag, felelosseg es maris vissza is kaphatnad ejjelre is a kutyuidet.

2020. dec. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Utolso


Nem mondtam neki, éppen azért mert nem hiszik el az ilyeneket

Na, nem azért mert hazug vagyok, hanem pár éve jártam pszichológushoz, aki azt mondta végül a szüleimnek, hogy teljesen normális ami velem van, holott a fele dologról sem tudott még akkor, csak állandóan kozbeszolt mikor mondtam. De mindegy

2020. dec. 10. 16:45
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Több dologban is sántít a dolog. Ha nem telefonoozol éjjel, miért ba, ha éjjel nincs nálad? A másik, a telefonon van ébresztőfunkció már ezer éve.


Még egy, alvásparalízisnél ló*t sem ér, akármilyen fény, nem attól függ, tudom, nekem is volt, és tök mindegy, hogy világít-e a telefon vagy ég-e a lámpa, mert attól még ugyanúgy álmodol.

2020. dec. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Dehogyisnem telefonozol éjjel, írsz a barátnődnek és zenét hallhatsz. Éjszakai fényeket is lehet kapni, ha félsz a sötétben, meg zenét se csak telefonról lehet hallgatni.
2020. dec. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!