Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyaron kolcson adtam egy...

Nyaron kolcson adtam egy ismerosomnek 220 ezer forintot. Meg nem adta vissza es nem valaszol. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Ketszer adtam neki, az elsot messengeren beszeltuk meg es errol van bizonyitekom (kepernyofoto), de utana mar viberen es az a beszelgetes mar nincs meg es ugy tudom, hogy nem is lehet visszaallitani a viber beszelgeteseket. Gondolom feljelentest kellene tennem, de nem akarom magam koltsegetbe verni es ugye nincs teljes bizonyitekom sajnos. Kerlek segitsetek!

2020. dec. 27. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem feljelentés, mert ez nem rendőrségi ügy. Ügyvédhez kell fordulnod, ahol fizetési meghagyást fognak adni a terheltnek. Ne aggódj, nem kell bizonyíték. Ha a terhelt a fizetési meghagyásra nem reagál, az 8 nap után végrehajtási szintre emelkedik és hivatalosan tiltani fogják tőle. Anyámék így szereztek vissza sok pénzüket.
2020. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
250ezerert ugy visszaszerzem a penzed, hogy senkinek egy haja szala sem fog meggorbulni … es meg marad is 30rongyom :)))
2020. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, bocsánat, hogy ezt mondom, de szerintem nagy hibát követtél el, hogy kölcsönadtál ilyen sok pénzt, ráadásul 2-szer is. Ráadásul ismerős, nem is rokon. Okulj ebből. Valahogy szerezd vissza a pénzt és utána minden kapcsolatot szakíts meg vele. Ha nem adja oda, akkor mint 1-es írta, azt tedd, vagy gyakorolj nyomást rá.
2020. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Pl. önvizsgálatot tartasz, és elindulsz a felnőtté válás rögös útján, majd idővel ráébredsz arra, hogy ha az ember hülyeséget csinál, akkor annak sokszor negatív következménye van.
2020. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

2 - a tartozásokat nem így szokták eladni :D

100-ért átveszed és visszaszerzed úgy, hogy a haja szála sem görbül, és te kapod a 250-et, így 150 a tiszta hasznod :D

2020. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

A képernyőfotó nem bizonyíték. Az nem bizonyítja, hogy oda is adtad. Még azt sme, hogy vele beszéltél valóban.


EZ tanulópénz volt. Máskor szerződés nélkül nem adsz kölcsön.

2020. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#1: ". Ne aggódj, nem kell bizonyíték. "


AKkor lécci add már vissza azt az 5 millát, amit szeptemberben adtam neked kölcsön. Holnap megyek az ügyvédemhez.

2020. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Jol tudom, hogy ez nem volt jo dontes, de szerelmes voltam es megbiztam benne. Korabbi paromnak tobbet adtam kolcson, de o becsuletesen fizeti nekem vissza a mai napig. Nem azzal van a baj, hogy szeretek segiteni az embereken, hanem hogy ezzel visszaelnek. Persze ez engem se vigasztal, mert en szivom meg.

Nem rosssz szandeku ember, visszaadna, csak tudom, hogy evek ota nehez helyzetben van es nem akarok neki tobb idot adni, mert le akarom zarni es tiltani ot.

Irtatok, hogy gyakoroljak ra nyomast, azt hogy kell?

2020. dec. 27. 14:19
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tudom ez nem lesz nagy segítség de én is hasonló helyzetben vagyok.

Egy kollégámnak kölcsönadtam 80 ezer ft-ot (persze nem egyszerre) azóta sem adta meg.

Mindig azt mondta, hogy majd meg ekkor meg akkor. Én naívan hittem neki de tanuktam belőle, hogy soha senkinek ne adjak kölcsön.


29/N

2020. dec. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez tanulopenz volt.

De ha vannak nagy darab ismeroseid, kerj toluk segitseget, es talalkozzatok a hazuknal, ugy, hogy biztos, hogy otthon van.

2020. dec. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!