Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan növelhetném az önbizalm...

Hogyan növelhetném az önbizalmamat?

Figyelt kérdés
A világon vannak ennél nagyobb mértékű problémák, ezt jól tudom. De hogy élvezze az ember az életét, ha nincs megelégedve magával? Mindig is figyeltem a külsőmre, amolyan ne legyek ápolatlan szinten. Mert nem szeretném követni a kirívó lányok stílusát. De mégis ha szembetalálkozom az utcán egy ilyen agyonsminkelt jelenséggel, elszontyolodom. Mert látom hogy önbizalma van. És azt valljuk be hogy egy nem renkívül jól kinézettel megáldott embert is vonzóbbá tesz ez a “kincs”. Ugyan van párom, aki már magában egy önbizalmat adó külön bejáratú forrásom, de egy szavát sem hiszem amikor szebbnél szebb szavakkal illet. Nem érzem magam elég jónak hozzá...Szánom hogy engem talált meg abból a 7milliárd emberből, nem egy szebbet, kedvesebbet, jobbat. Nem is igazán szeretek vele menni sehová, az önbizalom hiány miatt. Mindig úgy érzem mindenki mást néz, csak engem nem. Pedig nem így van. Ezeket inkább magamban tartom, hogy ne okozzak magamnál is nagyobb csalódást neki. Valami praktika amivel fejleszthetném a parányi önbizalmam?

2020. dec. 27. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem önbizalom, hanem önértékelés.


Önértékelés = milyennek látom magamat a tükörben

Önbizalom = mennyire bízom magamban és a képességeimben

2020. dec. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Igen, az emberhez közálló személyeknek nehezebb hinni. Náluk nagyobb az esélye a kegyes hazugságnak. Önbizalmat egyrészt tapasztalatok során lehet szerezni, ha látod, hogy mennyi palinak jössz be. Másrészt esetleg elkezdhetsz edzeni, hogy formásabb legyél és látnád a tükörben is a változást, meg esetleg az edzőteremben mások pillantásait miután szép formás lettél és az is növelné az önbizalmadat. De akár online is kiélheted ezt. Csinálj Tinder fiókot, matchelj és záporoznak majd a bókok. Csak hát a párodnak nem tudom mennyire tetszene ez. Esetleg beszéld meg vele, ha már tart ott a kapcsolatotok.
2020. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem komolyan lenyűgöz, hogy naponta legalább 10 ugyanilyen kérdést kiírtok, úgyhogy folyamatosan csépelni kell befele ugyanazokat a válaszokat. Az önértékelést a szüleid alapozzák meg gyerekkorodban, az teljesen független attól, hogy hogy nézel ki és mit tettél le az asztalra. Ezért nem lehet felnőttkorban úgy "emelni" azzal, hogy akár te, akár mások szóban elismerik az értékeidet. Ha a szüleid nem tették le az alapokat, akkor a felnőttkorban ismételgetett pozitív megerősítések csak falra hányt borsó. Ezt agymunkával nem lehet megoldani, mert érzelmi szinten gyökerezik benned, hogy nem vagy értékelhető. Pontosan ez a magyarázata, hogy semmilyen emberek mennyire magabiztosak és látszik rajtuk, hogy egyáltalán nem gyötrik őket kisebbségi érzések önmagukkal kapcsolatban: a megfelelő szülői háttér, a kiskori megerősítések, odafigyelés, reflexió miatt van ez.

Ezt egyedül nem tudod megoldani, évek kitartó terápiás munkájával lehet, ahol van melletted egy támogató pszichoterapeuta, aki segít feltárni a kisebbségi érzéseid gyökereit, biztonságban végigvezet a gyerekkori fájdalmakon, mert ezáltal fognak elhalványulni ezek a hatások. Fontos, hogy legyen egy tárgyilagos külső szemlélő, aki képzett és a javadat akarja, mert az agyad nagyon erősen dolgozik az ellen, hogy felelevenedjenek ezek a gyerekkori káros hatások és megpróbálja az ellenőrzése alá vonni az eseményeket. Így viszont nem férsz hozzá az érzéseidhez, márpedig változni csak azok által lehet. Gondolom megérted ezt, mert elég jól fogalmazol, tehát képes vagy az absztrakt gondolkodásra. Tehát ami eltávolít a célodtól, az az agyalás, a gondolati ok-okozat keresés, ami meg közelebb visz, az az érzéseiddel való szembenézés, de ehhez kell egy vezető.

És jól látod: ideje elkezdeni, mert az ilyet nehezen bírják a párkapcsolatok.

2020. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy #3 mindent leírt, ami fontos, de azért megosztom a saját sztorim:

Volt egy ilyen problémával küzdő barátnőm, mint te és engem nagyon bosszantott, hogy én tiszta szívvel bókoltam neki, de ezt ő nem hitte el (vagy csak nagyon ritkán). Ez semmiképp nem egészséges egy kapcsolatban. Sok más területre is kihatnak az önértékelési problémák, nálunk a szakításig fajult.

2021. jan. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!