Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan növelhetném az önbizalm...

Hogyan növelhetném az önbizalmamat? Hosszú sztori lent.

Figyelt kérdés

Szóval 30 éves nő vagyok és úgy érzem mind magánéletben, mind pedig karrierben is siralmas az életem.

Ha most itt lenne Csernus doki, az első kérdése az lenne, hogy milyen a kapcsolatom az anyukámmal. Az a helyzet, hogy anyukám és apukám szülei sem voltak normálisak: mindkét félről voltak alkoholisták, plusz egy szigorú érzelemmentes papa, és egy mindenbe beletörődő, nyuszilelkű mama. Ilyen nagyszülők mellett nem csoda, hogy az én szüleim sem tudták hogyan kell gyereket nevelni. Kezdjük ott, hogy csak azért születtem meg, mert anyukám félt az abortusztól, és végülis csak emiatt házasodtak össze. Állandó veszekedés és ordibálás között nőttem fel, pénzünk sem volt túl sok ami miatt kevesebbnek éreztem magam az iskolában a többieknél. De a legjobban visszagondolva az fájt, hogy semmilyen érzelmi támogatást nem kaptam otthonról. Soha nem mondták azt nekem, hogy “szeretlek”. Ha bármi gondom volt, mindig csendben sírtam a szobámban amiről nekik fogalmuk sem volt. Nagyon bezárkózó es antiszociális lettem, emiatt barátaim sem voltak szinte soha. Sőt, a gyerekek ugye gonoszak tudnak lenni, mindig megtalálják a leggyengébb láncszemet, aki nem tudja megvédeni magát és rászállnak, csúfolják. Volt h meg is ütöttek emiatt, pedig én soha senkit nem bántottam, még szóban sem. Az általános iskola így egy rémálom volt. Középiskolában már más, ott nem piszkáltak annyira, cserébe teljes mértékben levegőnek néztek. De azért ott is megjegyezték, hogy nem szeretnek. Ez az egész gyerekkor sajnos megalapozta a felnőtt életemet is. Később felvettek egyetemre, ott szintén megijesztett az új közeg, nem tudtam beilleszkedni és tanulni sem volt motivációm, így onnan kibuktam. Jelentkeztem másik egyetemre, ahol megcsináltam az összes tantárgyat, de a szakdolgozatot egyszerűen nem bírtam megírni, elég hülye okból: interjúkat kellett volna készíteni több cég képviselőjével, amihez megint csak nem volt bátorságom. Úgyhogy ez az egyetem is kuka lett. Elkezdtem dolgozni, amit csináltam abban elég jó voltam, többször is előléptettek, ami azért meglepő, mert pont hogy emberekkel kellett foglalkoznom. Most sajnos a korona miatt nekem sincs már munkám hónapok óta.

A párkapcsolat része a dolognak pedig még elkeserítőbb. Soha nem volt még normális kapcsolatom, mert habár külsőre tetszem a férfiaknak és első benyomásra szimpatikus is vagyok, mert el tudom játszani az izgalmas, vicces határozott nőt, de amint jobban megismernek és én is elkezdek többet érezni irántuk, egyből jönnek a kifogások és lelépnek. :( Ez pedig nekem utána még évekig nagyon tud fájni. Most is 3 éve nyűglődök egy férfival, aki eleinte odáig volt értem aztán hamar ki is ábrándult. De mindig visszajön ha épp nincs senkije, én pedig nem tudok nemet mondani sajnos.

Ami viszont arra késztetett, hogy feltegyem ezt a kérdést itt, az az hogy nemrég voltam egy állásinterjún ahol megkérdezték mire vagyok a legbüszkébb életem során. Hát én itt sokkoltam le, fogalmam sem volt mit mondhatnék erre. Mert nincs ilyen.

Most viszont már muszáj lenne változtatnom, de nem tudom hogyan lehetne...


2020. júl. 27. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

"a férfiaknak és első benyomásra szimpatikus is vagyok, mert EL TUDOM JÁTSZANI az izgalmas, vicces határozott nőt" - bocs, de ez nagyon szánalmas.

37N

2020. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Rad fèrne egy kis alkohol es tedd felre ezt a sok maszlagot :)
2020. júl. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért, jobb ha az állandóan depressziós, unalmas énemet mutatom?
2020. júl. 27. 16:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem az önbizalmaddal van probléma, hanem helyre kéne rakni az életedet módszeresen az alapoktól. Ha gondolod szívesen segítek. Írj rám.
2020. júl. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Csernus dokit nyugodtan félre is tolhatod, mert ameddig egy normális családot képtelen fenntartani és önmaga is nyalogatja a lelki sebeit, addig ne akarjon más emberekkel foglalkozni, hanem tegye előbb rendbe önmagát, a helyzetét, a családját, és utána azzal a tapasztalattal forduljon oda más segítségre szoruló emberekhez.
2020. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"visszajön ha épp nincs senkije"


Én ennek is örülnék :) De tényleg! Amúgy meg a srác se lehet túl komoly, ha két "kapcsolata" között visszamegy hozzád. Ez nem téged jellemez, inkább őt írja le. Egy férfi nem ilyen (legalábbis, aki tudja mit akar).


Én a helyedben arra lennék a legbüszkébb, hogy a sok szar ellenére, ami az életben ért, mindig kerested a saját képességeidhez mért kihívásokat, és bár sokszor buktál, de több lettél tőlük.


Büszke lehetsz arra is, hogy életerős, egyedülálló nő vagy, aki kész a karrierjére fókuszálni. Nem mindenki anya típus, és ezt lehet valahol értékelni is fogják.


Fel a fejjel csajszi!

2020. júl. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Sztem inkább barátokat keress mint pasit. Legalábbis elsőre.


Amúgy sok mindenben hasonlít a sztorink. Mondjuk nyilván mások a szüleink, de tök hasonló dolgokon mentem én is keresztül. Mondjuk nálam a kritikus időszak a tizenéves kor volt. Csomó mindent próbáltam, hogy enyhítsek a szenvedéseimen, de aztán végül az vált be, h le szrtam az egészet. Egyetemre sem mentem, nem is nagyon dolgoztam. Volt egy kisebb örökölt összeg miből éltem, meg egyébként sem kellett fizetnem a lakhatásért meg ilyenekért.


Persze mindenkinek más válik be, de én biztos, h nem tartanék ott ahol, ha belevetettem volna magamat az életbe, és egyetemre mentem volna meg dolgoztam volna stb. Mert, akkor ugye nincs időm látni, hogy mi van, csak sodornak az események.


És így is csináltam sok kényelmetlen kötelezettségszerű dolgot, csak az ilyenek után pihentem egy hetet.


Lehet hogy te nem tudod azt megcsinálni, hogy évekre kivond magad a forgalomból, de akkor is tudod egyszerűsíteni az életed, és csak az olyan dolgokra koncentrálni, amik érdekelnek, és csak azokra az emberekre akik érdekelnek. És nem baj ha 100 emberből van fél aki érdekel. Én is így kezdtem, és azóta ez eléggé kitágult. Most már a legtöbb emberben meg tudom látni a jót is. Ha jól érzed magad, akkor jó dolgok fognak veled történni.


Biztos, h tudsz olyan dolgokat találni amik érdekelnek. Ami zavar azzal meg ne foglalkozz. Majd ráérsz akkor, amikor már jobb lesz az életed. Le kell szrni h mennyire idióták a felmenőid. Nem csak ők hülyék, csomó hülye volt mindig minden korszakban.


Ha meg nem tudsz nem gondolni arra, h mennyire szr az életed, akkor röhögj rajta. Én szoktam ezt a módszert alkalmazni. Persze tényleg viccessé kell tenni az adott helyzetet, ami kreativitást igényel. Nekem ez speciel könnyen megy.


Tanácsolni mondjuk nem nagyon tudok semmit, próbálgasd azt amitől szerinted jobb lesz. Nekem kellett az a kb 3-4 év ameddig semmilyen kötelezettséget nem vállaltam. Ha te ezt nem tudod megtenni, akkor vállalhatsz egy darabig vmi nagyon könnyű munkát, ami nem von el semmi energiát tőled. Mondjuk lehetnél portás.

2020. júl. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látnak téged kívülről, ahogy te saját magad belülről, szóval első lépésként tényleg magadat kellene erősíteni egy kicsit. Amit tudok ajánlani, hogy kezdj el új emberekkel ismerkedni, pl próbálj ki egy új sportot, ami közösséghez kötődik, ebben a közegben sok pozitív, magabiztos emberrel lehet találkozni, akik téged is motiválnak. Fiatal nő vagy, használd ki, öltözködő, sminkelj, csináld meg a hajad, kezdj el adni magadra, ez is segít, hogy belül is harmonikusabb légy. A többi meg jönni fog magától. Párkapcsolatot se feltétlen kell kialakítanod egyelőre elég ha néha elmész bulizni, flörtölgetsz, stb. Élvezd az életet és hogy fiatal vagy, a többire rá se hederíts. Csernust meg végképp feledd el, lehúzó, kókler ember.
2020. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csernus egy szórakoztató pali. Voltak jó pillanatai, de nem érdemes rá hallgatni. Vagyis csak annyira mint bárki másra.
2020. júl. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#6 köszi, azt hiszem igazad van. A legnagyobb erényem talán h nem támaszkodom senkire :)


#7 ezt sajna nem tehetem meg, mert albérletet fizetek egyedül Pesten. :/ portás fizuból pedig nem telne rá... Egyébként az önirónia nagyon megy, sokszor csak röhögni tudok én is a helyzetemen. Mondjuk most pont nem.


#8 a külsőmet nem hanyagolom el, azzal nincs is problémám különösebben.

:)


Csernusról pedig nem tudom mekkora kókler, de abban igaza van h a legtöbb személyiségbeli hiányosság vagy deficit visszavezethető a szülőkkel való kapcsolatra.

2020. júl. 27. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!