Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a szomszédb...

Miért van az, hogy a szomszédban állítólag remegett minden, a csillárok is mozogtak, nálam meg mintha nem is lett volna földrengés?

Figyelt kérdés

A városunk facebook csoportjában írogatják, hogy éreztétek? A járólapok felszakadtak, mozgott az egész ház. Ezt konkrétan a szomszédom írta. Nálunk is vannak csillárok, meg se moccantak. Nálunk is vannak járólapok, még a fuga sem repedt meg.


Ez hogy lehet? minden második komment vagy arról szól, hogy borzasztó volt, minden mozgott, repült minden, vagy az, hogy semmi se történt. Ezek váltakoznak.

Na most akkor ki hazudik? Vagy mi van? A csillár nem a ház szerkezetének része, tehát az kizárva, hogy minden 2. ház "jól van megépítve".


2020. dec. 29. 17:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
94%
Az 5-ösre, meg mindenkire aki egy ilyen dolgot megmagyaráz, hogy valójában nem is volt, mert ez csak egy összeesküvés elmélet 😃 Biztos mindenki kapott pénzt valakitől (pl a Sorostól) hogy mondja azt hogy földrengés volt, nem? 😄
2020. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

értem nagyjából, hogy mit nem értesz kedves kérdező...ez attól is függ, hogy milyen a házatok.

A panel 5. emeletén nyilván jobban mozgott minden...

Egy barátunknál Pécsen kertvárosban kirohantak az emberek az utcára, amíg nálunk társasházban mi akik az emeleten lakunk éreztük, de az alattunk lakók nem érzékelték.

Barátnőmék a mecseken laknak, ők is érezték.

Nyilván az emeleten jobban érezni.

Párom papájánál a 3. emeleten, még a székek is mozogtak alattuk.

Én is azon agyaltam, hogy ha nem megyek le az emeletről a konyhába, ahol ugye tányérok minden mozgott, hogy vajon akkor is éreztem volna e , mivel az emeleten épp vasaltam és abban a szobában nem nagyon van olyan tárgy ami mozoghatott volna.

2020. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

10-es. ez se jó válasz. Nem érted? Nem vettem észre, mert nem is volt. Érdekes a szomszédban meg igen. Ezt kérdeztem. Hogy ha a szomszéd sikítva futott ki, mert mozgott alatta a padló, akkor én miért nem?

Mert az összes többi ember akik tapasztalták és azok akik nem?

2020. dec. 29. 17:55
 14/30 A kérdező kommentje:

12: de hát mi ebédeltünk, az ebédlőben van egy üvegajtós tálaló poharakkal tányérokkal, az csörömpöl még ha berakunk egy poharat akkor is. Plusz az asztal fölött van a csillár, ami fonott kosár szerű búrát kapott. annak a fényén nagyon látszik, ha valaki meglöki.

Tudom, emrt amikor körtét cserélünk benne és egy darabig mozog, a falon látszódnak a mozgó négyzet alakú árnyék foltok.

2020. dec. 29. 17:57
 15/30 anonim ***** válasza:
egy szeizmológusnak biztos lenne a kérdésedre magyarázata.
2020. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
82%
Háztól is függ. Földszinten például egyáltalán, vagy alig lehet érezni.
2020. dec. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
A háztól és az emelettől is függ, én pl. sétáltam a kutyámmal a Duna-parton, és nem érzékeltem semmit, akik meg otthon voltak magasabb emeleten, azok többnyire igen. Nem volt nagy a rengés erőssége, mire ideért.
2020. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
39%

10, annyira gyenge, hogy nálunk a kicsi üvegasztalról lepotyogott minden.

Szánalmas, hogy mert te hülye vagy és nem vetted észre, mindenki más hazudik.

2020. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
95%
"Hanem azt, hogy hogy lehet, hogy a szomszédnál feljöttek a járólapok, mozgott minden, közben meg nálam és még kismillió embernél viszont nem?" - A szomszéd kókler burkolóval csináltatta a járólapot. :-D
2020. dec. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Én ültem a kanapén, párom mellettem guggolt, mert valamit matatott a táskájában. Én éreztem a földrengést ő meg nem, mégsem tagadja hogy lett volna :D
2020. dec. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!