Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ön elengedné a 18 éves fiát,...

Ön elengedné a 18 éves fiát, hogy egyedül vezesse a kocsiját?

Figyelt kérdés

18 vagyok, 1 éve van meg a jogsim. Anyukám nem adja kölcsön az autóját, még egy 10km-es útra sem. Csak úgy, hogy ő is ott ül velem. Nem értem miért.

Minden más osztálytársam akik velem egyidősek (mindenkinek van jogsija) mehet bárhova a szülői autóval, csak el kell kérnie.


Hiába mondom neki, hogy ha bármi baja lesz (nem lesz) akkor azt alap, hogy én fizetem ki és csináltatom meg. Van rá pénzem, tehát akár ma is elvihetném pár százererért váltót cserélni rajta. De ez felesleges.


Volt már, hogy elaludt melelttem városban. Apám mellett sosem tudott, de mellettem igen. Érdekes, szerintem elég jól vezethetek, ha ennyire meg tud nyugodni.


De nem, nem enged el egyedül.


2021. jan. 2. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Övé a kocsi, annak adja kölcsön akinek akarja. 18 évesen ezt már beláthatnád.
2021. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű ma fiatalnak lenni. Apám engem úgy is elengedett, h jogsim se volt.

Ha jól vezetsz, én elengednélek. Bár ez rajtad nem sokat segít, mert nem én vagyok az apád.

45/f

2021. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1: ki mondta, hogy ezt nem tudom? :D Övé a kocsi? nem mondod? :D :D De nem ez volt a kérdés.


2: igazából arra vagyok kíváncsi, hogy 1. elengednétek-e a fiatokat 2. ha nem, miért nem.

2021. jan. 2. 14:21
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

"Van rá pénzem, tehát akár ma is elvihetném pár százererért váltót cserélni rajta"


Akkor talán vegyél valami olcsó használt verdát amivel oda mész, ahová akarsz.

2021. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Azért nem adja oda mert félt és nem bízik a vezetői tudásodban. Majd idővel megnyugszik.. ha nem csinálsz hülyeséget.
2021. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5-ös. de hát egy év alatt napi rendszerességgel vezettem úgy, hogy ő ül az anyósülésen. Mivel a sulimhoz közel dolgozik, ezért reggel bepattanunk a kocsiba, elvezetek a munkahelyéig, kiszállok és elsétálok a sulihoz. Hazafelé ugyanez. Azért van egy kis tapasztalatom.
2021. jan. 2. 14:26
 7/18 A kérdező kommentje:

4: hogyne. olcsó használt verdát? életveszély. 2m alatt nem veszünk autót! Ezt illik megtanulni. Használtat meg soha!

Egyébként sem éri meg. 0.01% az esélye, hogy kifogok egy oylat, amivel tényleg semmi teendő nincs.

2021. jan. 2. 14:27
 8/18 anonim ***** válasza:
" 3/4 A kérdező kommentje: ..... Övé a kocsi? nem mondod? :D :D De nem ez volt a kérdés." Na már adtál egy támpontot, igy a KÉRDÉSRE: Neked nem!
2021. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Bizalom függő. Nekem 16 évesen lett jogsim, de elejétől fogva vezethettem. Persze fura volt eleinte egyedül lenni a kocsiban.

Voltak ismerőseim akik szintén megkapták a kocsit, mégis sportosan vezettek (városban 80, levágva kanyarokat, öv nélkül, stb.). Van aki meg úgy elengedi a 12-13 éves kölykét éjjel a városban, hogy le se szarja mikor jön és hogy merre jár. Ennyit arról, hogy kinél mi van.


Tartsd tiszteletben a véleményét, mivel az ő autója. Idővel remélhetőleg engedi majd, hogy egyedül vezess.

2021. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
8as. és EZ hogy jön ide?
2021. jan. 2. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!