Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ön elengedné a 18 éves fiát,...

Ön elengedné a 18 éves fiát, hogy egyedül vezesse a kocsiját?

Figyelt kérdés

18 vagyok, 1 éve van meg a jogsim. Anyukám nem adja kölcsön az autóját, még egy 10km-es útra sem. Csak úgy, hogy ő is ott ül velem. Nem értem miért.

Minden más osztálytársam akik velem egyidősek (mindenkinek van jogsija) mehet bárhova a szülői autóval, csak el kell kérnie.


Hiába mondom neki, hogy ha bármi baja lesz (nem lesz) akkor azt alap, hogy én fizetem ki és csináltatom meg. Van rá pénzem, tehát akár ma is elvihetném pár százererért váltót cserélni rajta. De ez felesleges.


Volt már, hogy elaludt melelttem városban. Apám mellett sosem tudott, de mellettem igen. Érdekes, szerintem elég jól vezethetek, ha ennyire meg tud nyugodni.


De nem, nem enged el egyedül.


2021. jan. 2. 14:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

9: Főleg úgy, hogy azt én sem támogatom, hogy le se szarjuk mi van vele.

azok az ismerőseid meg hát szépen szólva golyóérettek. Éretlen gyerekek.

2021. jan. 2. 14:30
 12/18 anonim ***** válasza:
89%

"hogyne. olcsó használt verdát? életveszély. 2m alatt nem veszünk autót! Ezt illik megtanulni. Használtat meg soha!


Egyébként sem éri meg. 0.01% az esélye, hogy kifogok egy oylat, amivel tényleg semmi teendő nincs."


Miért lenne pontosabban életveszély? Használt autónál nem zsákba macskát kell venni, ezért azt kell megtanulni, hogy minden vétel előtt alaposan át kell nézni az autót és az alapján alkudni az áron, hogy mennyi és milyen javításra szorul.


Majd hogyha lesz saját kereseted, rájössz, hogy mi is az az annyi. Nem mindenkinek van pénze új autóra, ami hozzátenném nem 2m forint. A mostani generáció örülni fog, ha lakást tud majd egyáltalán venni, természetesen hitellel.

2021. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12. van saját keresetem. szerinted mégis honnan a francból lenne pénzem javításra?


úgy hívják diákmunka, havonta minimálbérért. azaz 160e Ft nettó. 22 napra bontva.

Suli után lehet menni a dolgozni. 15 éves korom óta dolgozom ott. 3 év.

ha minden napot végig dolgoztam volna a 4 órát 3 év alatt 5.76M forintom lenne most zsebben. Ennyire egyszerű. De nincs ennyi, mert sok napon nem tudtam menni dolgozni.

2021. jan. 2. 14:54
 14/18 A kérdező kommentje:
aki rendesen tisztességesen dolgozik 14 éves kora óta (4 év) az 18 éves korára meg tudja venni a 6 milliós autót. PONT.
2021. jan. 2. 14:55
 15/18 A kérdező kommentje:

12. "A mostani generáció örülni fog, ha lakást tud majd egyáltalán venni, természetesen hitellel."

Ez tévhit. Aki így gondja az nagyon el van tévelyedve.

Nem véletlenül van diákmunka. Szerinted én miért nem szorulok arra, hogy mindenben támogassanak anyagilag a szüleim? Dolgozom ahogy kell és máris tudom fizetni a dolgaimat.

Akármennyire nem karják a szüleim én 18 éves koromtól a Rezsi 60%-át fizetem. Pedig úgy van megbeszélve, hogy amíg tanulok addig nem kell. 15 éves korom óta Soha semmimet nem kellett kifizetniük.

Van fogalmam arról, hogy mennyi az annyi. Főleg ilyen kevés fizetéssel. Mert majd amikor én is elkezdek adózni, nekem kel a rezsi 100%-át fizetnem, a kocsimat kifizetni, annak az adóját kifizetni egyből leugrik havi 10-20e Ft-ra a zsebre menő fizetésem.

2021. jan. 2. 15:01
 16/18 anonim ***** válasza:

Figyelj... én már a harmincas éveimet taposom és lehet hogy kőkornak tűnik amit írok, DE szerintem ez ma is helytálló...

Én ahogy lehetett leraktam a jogsit (17 voltam) és utána amikor csak együtt mentünk valahová én vezettem. Ha bárki ment a családból bárhová én vezettem.

RUTIN szerzés.

A legfontosabb... nem az hogy nem fulladsz le vagy elvezettél már iksz kilometert....

Legelőszőr 1 év után mehettem egyedül a kocsival. És? Túléltem.

Az meg hogy jól vezetsz azt hagyjuk..... ennyi idősen tapasztalat nélkül NEM vezetsz jól.

2021. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora egy arrogáns gyökér a kérdező. Én se engedném el egyedül vezetni, mert amilyen állapotok uralkodnak a fejébe hamar megvernénk.
2021. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
18 eves gyereknek ezert vesznek tizeves kisautot meg a felsokozeposztalybeli angolok is.
2021. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!