Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet elenged...

Hány éves kortól lehet elengedni egy kamaszlányt egyedül a strandra vagy a Körösre úszni?

Figyelt kérdés
Vagy a barátaival. 14?

2020. jún. 29. 09:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
A barátaival 14. Ha teljesen egyedül megy, akkor inkább 16-17.
2020. jún. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
10 évesek is járnak már egyedül strandra.
2020. jún. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Engem amúgy elengedtek 14 évesen is, de egyszer nagyim pont nálunk volt, tesómra vigyázott, aki hat évvel kisebb. Anyuék már megengedték, hogy elmenjek egyedűl, biciklivel, és akkor már 17 voltam, de a nagyim beállt a kapuba, hogy nem mehetek, mert vízbe fogok fulladni.
2020. jún. 29. 09:45
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván adott kamaszlánytól függ... Minket már 9-10 évesen elengedtek, de 1. nem őrjöngtünk, nem fojtogattuk egymást a víz alatt, és tudtunk úszni, 2. a '90-es években megszokottabb volt, hogy a gyerekek egyedül mászkáltak, mint most.


Ettől függetlenül egy érett és normális 14 évest én már szerintem most is elengednék. Olyat, aki vagy annyira gyerekes, hogy nem tud magára vigyázni, vagy olyan "nagylány" már, hogy mondjuk felmerülne bennem, hogy inni fog... na, olyat meg nem.

2020. jún. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nemcsak a korától függ. A legfontosabb, hogy tud-e úszni és mennyire vízbiztos. Főleg, ha nem strandra menne, hanem tóhoz, pláne ha folyó.
2020. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
#3: Mit reagáltál? Mondtad, hogy a szüleid már máskor is elengedtek és hogy tudsz úszni?
2020. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Strandra elmehetne a barátokkal 14 évesen mi is jártunk de nyílt vízre nem igazán jó ötlet főleg nem egyedül. Ismerek olyat aki nagyon jó úszó volt és mégis belefulladt a tiszába. Az se biztos hogy a barátok tudnának segíteni egy ilyen helyzetben de legalább tudnák mi történt
2020. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Persze, de akkor sem engedett el, hiába mondtam, hogy egyébként mindennap mehetek. Ő nem tud úszni, és úgy van vele, hogy akkor más sem.

Bár, lehet, hogy azért, mert Öcsit viszont nem engedték.

2020. jún. 29. 10:37
 9/13 anonymousreview60 ***** válasza:
72%
Én 14 éves fiúként (és ebben is miért lenne különbség) tök egyedül mentem úszni összesen 3 km-ta Holt-Körösben. Az nem értelmes érv, hogy ha az egyik gyerek nem mehet, mert nem tud úszni/beteg stb., akkor a másik sem. Ez nagymamás túlkontroll.
2020. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Tökmindegy hova, ha éretlen akkor nem. A gyerekes és a kurválkodós is éretlen.
2020. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!