Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy 22 éves gyerek vagy...

Egy 22 éves gyerek vagy fiatal felnőtt?

Figyelt kérdés
Eléggé nem tudom mert olyat is halottam már hogy egyértelműen gyerekeket neveznek felnőttnek csak mert nagykorúak 18-19 éveseket na de olyat is hogy egyértelműen felnőtteket neveznek gyereknek 24-25 éveseket és olyan 24-25-26 éves korig gyereknek tartják őket. Bár ezek mind extrém esetek az interneten főleg a gyakori kérdéseken valószínűbb az előbbi gondolkodás de azért olyat is olvastam itt hogy 24 éveseket is teljesen gyerekként kezelnek mégsem lettek lepntozva ezért kitudja. Na de egy szerintem kb határesetnél érdekel az itt írogatók egy részének véleménye.

2021. jan. 3. 15:49
A kérdező szavazást indított:
Gyerek
Fiatalfelnőtt
Határeset
91 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
41%
22 évesen felnőtt, sem nem gyerek, sem nem fiatal felnőtt
2021. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
6%

Serdülő.

Ma hivatalosan 28-30 éves korig tart a serdülőkor.

De függ az életmódtól is.

Ha iskolás, akkor mindenképp serdülő, fiatal felnőtt.

25 éves korig kap ellátást az államtól, aki nappalis és nincs családja.

2021. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
1-es na látod ez azért nagyon nevetséges válasz... Egy 22 éves nem felnőtt legfeljebb épphogy csak az. Egyébként a fiatal felnőtt is valamennyire felnőtt de azért azt mondani hogy egy 22 éves olyan szinten van mint egy 30-40-50 éves felnőtt nevetséges. Szerintem leginkább határeset de manapság főleg a Nyugati országok többségében leginkább gyereknek tartják. Persze azt gondoltam hogy itt gyakori kérdéseken egyértelműen a fiatal felnőtt lesz a nyerő válasz de azért érdekelt mert volt már itt is olyan hogy idősebbeket is gyereknek hoztak ki a válaszolok.
2021. jan. 3. 16:04
 4/55 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ sok esetben, hogy az illető milyen közegben van. Jogilag felnőtt, de sok ember ennyi idősen is otthon él és úgymond a gyerek szerepben van, akár saját kereset nélkül. A felfogásuk is lehet ilyen is, olyan is.


Szerintem ez a kor inkább határeset. Én nem sokkal vagyok idősebb (24 éves vagyok), 2 diplomával a hátam mögött, külön lakásban élve, lassan házasan, magát eltartani képes dolgozó emberként azt hiszem, felnőttem.


De vannak velem egyidős barátaim, akik még otthon élnek, egyetemisták, nem nagyon dolgoznak, inkább csak nyáron, a dolgaik nagy részét a szüleik finanszírozzák még nekik, annyira komoly kapcsolatot sem keresnek/találtak, hogy a párjukkal együtt éljenek és tervezzenek, sok esetben másképp gondolkodunk...



Szóval hatalmas különbségek vannak még ebben a korban, főleg a mostani lakásárak és fizetések mellett nehéz úgymond kirepülni sokaknak a fészekből.

2021. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem az életkor egy nagy hülyeség,0.Nem az számít.18 éves korától már nagykorú valaki,azt mondják.Na persze.Csak van olyan aki 13 évesen már többet tapasztalt az életben,mint egy 18.Vagy mondjuk 15 évesen már úgy gondolkodik mintha 30 lenne.És a fordítottja is ez kb. hogy valaki 20-on valahány évesen úgy gondolkodik mint egy 10 éves.Szóval a tapasztalat számít,nem az életkor.És a tapasztalat alatt nem azt értem amit az iskolákban kell megtanulni,hanem amit az utcán.
2021. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Serdülő 28-30 éves korig? Akkor emeljék 28-30 évre a nagykorúságot? Legfeljebb 24-25-re lehetne emelni szerintem de ez is sok lenne. Azért ha 28-30 éves korig serdülők lennének az emberek ez a 18 éves nagykorúság tényleg annyira nem állná meg a helyét hogy muszáj lenne emelni de mivel 21-24 éves kor közt már fizikálisan is teljesen fejlett így csak pár évvel van eltolódva az igazi felnövés a nagykorúságtól. Hogy értetted azt hogy 28 éves korig valaki serdülő mert gondolom nem szószerint.
2021. jan. 3. 16:09
 7/55 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal felnőttkor.

Amúgy a szüleim még mindig "a gyerek" megnevezéssel utalnak rám. 25 vagyok. De lássuk be, 50 évesen is az ő gyerekük leszek. :D

2021. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
5-ös akkor gyerekek és felnőttek valójában nem is léteznek vagy mi a lényege az ilyen típusú válaszolnak. Vagy ne korhoz kössük eztán? Ha valaki felnőttként gyerekes akkor ne gyerekesnek legyen nevezve hanem gyereknek ha pedig 15 évesen felnőttes akkor ne felnőttek legyen hanem felnőtt? Léteznek felnőttek és léteznek gyerekek és ez nem egy kor független dolog.
2021. jan. 3. 16:12
 9/55 anonim ***** válasza:
35%

"21-24 éves kor közt már fizikálisan is teljesen fejlett"

Ez nincs így, 35 éves korig sűrűsödik a csont, addig mindenképp ÉPÜL a szervezet, változik, nem stagnál.

Nekem 33 évesen nőtt egy számot a cicim, nem híztam, hanem fogytam akkor éppen azalatt.


"Azért ha 28-30 éves korig serdülők lennének az emberek ez a 18 éves nagykorúság tényleg annyira nem állná meg a helyét"


Ha kételkedsz ebben a számban, olvass pszichiátriai szakirodalmat!

A szellemi és pszichés érettség nem ugyanaz és a társadalmi változásokat nem követte le az írott jog, de a gyakorlat igen. Pl. 30 éves korig személyiségzavart sem diagnosztizálnak, mert nincs kialakult személyiség.

2021. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
16%

"Hogy értetted azt hogy 28 éves korig valaki serdülő mert gondolom nem szószerint."


Úgy, hogy ez a pszichiátriai álláspont.

2021. jan. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!