Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az hogy egy gyerek...

Mit jelent az hogy egy gyerek kamasszá érik, vagy elkezd éreni?

Figyelt kérdés
Egyre többet hallom hogy most már hamarabb érnek a gyerekek fiatalokká, meg ilyenek de nem tudom hogy ez mégis mit takar. Valaki leírná nekem hogy mit jelent az hogy valaki éretlen, vagy valaki épp érik vagy az hogy érett? Azt sejtem hogy az éretlen az a gyerek, és az is hogy az érett a felnőtt, de az hogy valaki érik az mi? Hány éves korban van ez? Mik a jellemzői? Mit takar ez pontosan?

2020. jan. 26. 17:23
 1/9 Metionin ***** válasza:
A kamasszá érés az az amikor a gyerek testileg és lelkileg megváltozik, elindul a felnőtté válás felé. Ennek legfőképpen hormonális okai vannak plusz az agy is fejlődik, bizonyos idegi kacsolatok átalakulnak. Testileg ugye a gyerekek hirtelen megnőnek, szőrösödnek, a kislányoknak megjön stb. Sok okot hoznak fel arra hogy ez miért történik hamarabb mint régebben, mostanság nem ritka hogy egy kislány 9 évesen már szőrös és megjön neki, anyáink idején pedig ez kivételes volt. Lelileg is valahogy korábban érnek, amikor én voltam 12, még normális volt abban a korban játszani rendes játékokkal, pl. barbie de ma már ez ciki a gyerekek között. Lehet hogy a magasabb követelményk teszik őket korábban éretté, elég nagy teher nehezedik rájuk többek között az oktatásban és hamarabb eljut hozzájuk a megfelelési kényszer. Szóval én kislányoknál ilyen 9-10 éves korra datálnám a kamaszodás kezdetét, fiúknál valamivel későbbre.
2020. jan. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segített a válaszod. Én is tapasztalom egyaránt fiúknál és lányoknál is hogy egyre felnőttesebben viselkednek, és egyre érettebbek lelkileg is. Szerintem fiúk és lányok is 12 éves korukra már fejlettek.
2020. jan. 26. 18:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, a legtöbbjük valóban "fejlettnek" mondható, ami külső jeleket illeti, de azért sokuknak van még mit érlelni belül. Úgy értem, hogy korábban kamaszodnak biológiailag, mint gondolkodásukban és pszichikai értelemben.
2020. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem pont az is fejlődik, lelkileg elég fejlettek mert már elég sok mindent tudnak amit régen csak a náluk 5 évvel idősebben tudtak. De az a baj hogy a legtöbbjük nagyon elkanászodott, és időnként betegessen is viselkednek pl.:enegria italt isznak és huligánossak, kiabálnak, és káromkodnak. Tistelet a kivételnek, aki nem hiszi járjon utána.
2020. jan. 26. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Nemi érést jelent. Megváltozik a testük, és már lehet gyerekük.

Hány éves vagy?

2020. febr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9-16 éves korban van.
2020. febr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
29 éves férfi vagyok.
2020. febr. 17. 16:35
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat.
2020. febr. 17. 16:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Korai érés/megfelelési kényszer ide, vagy oda, egyetemista korukra a többség szellemi selejt, használhatatlanok.
2020. aug. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!