Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik elítélik a marihuánát,...

Akik elítélik a marihuánát, milyen érveket tudtok felhozni ellene?

Figyelt kérdés

Eddig szinte csak a pozitív oldalát ismerem, kíváncsi vagyok a negatívra is.

Amivel eddig találkoztam, az annyi volt, hogy hosszabb távon romlott a felhasználó koncentrációja, az is csak a napi többszöri használattól, de közel sem olyan mértékben mint pl. az alkoholt fogyasztóknál.


Nem szeretnék vitát szítani a válaszolók között, persze kultúrált kijavítások nem árt ha vannak, de légyszi ne személyeskedjetek a kérdés alatt.


Pusztán a kíváncsiság vezérel, szeretném megismerni a másik oldal véleményét is. Köszönöm. :)



2021. jan. 3. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

A nővérem egyszer próbálta ki és azon szűk csoportba tartozott, akinek egy használat után is súlyos mellékhatásai lettek.

Kicsit később emiatt pszichiátriára került és már életében nem került ki, 35 évesen számtalan öngyilkossági kísérlet után meghalt.

Nekem ez elég elrettentő ahhoz, hogy se én ne próbáljam ki, se más szerettemnek, gyerekemnek ne engedjem.


Egyébként mindenféle tudatmódosult állapot taszít.

2021. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
OFF-#1: biztos, hogy kizárólag ez okozta? Lehet, hogy a nővérednek egyébként is volt pszichés problémája. Ettől függetlenül nagyon sajnálom, hogy meghalt.
2021. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítélem el, viszont a rossz tulajdonságai közé tartozik, hogy bizonyos pszichiátriai betegségeket felerősít, valamint epilepsziásoknak sem ajánlott, csak a gyógyászati fajták, azaz a magas cbd- alacsony thc tartalmúak. (A thc provokálhat rohamot, a cbd nem, sőt a cbd-t pár országban már epilepszia gyógyszerekbe használják egyebek között)


Volt egy haverom aki titkolta, hogy skizofréniával kezelik, és kapott ő is egy buliban a cigiből (egyébként tudtommal előtte is fogyasztotta már) nem tudom, hogy az a cucc volt felütve valamivel, vagy mi történt, de kb másfél órát sétáltam vele utána az utcán nulla fokban, mert elkezdett nagyon furcsán viselkedni. Nem igazán tudom kifejteni mi történt, valami elkattant a fejében (nem lett agresszív, semmi ilyesmi, csak olyan volt mintha nem lenne önmaga és nagyon furcsa dolgokat beszélt) mikor már kicsit tisztult, akkor vallotta be nekem a skizót, gyanítottam hogy a thc kicsit bedurrantotta a szinopszisokat és bebikázta a betegséget ideiglenesen. Beszélgettem vele utána sokat és azóta nem tép, mert ő is rájött, hogy neki nem szabad. A betegsége meg szépen kordában van tartva.


Ami még veszélyes, az ugye az, hogy sok termesztő (arabok, albánok inkább) porított üveget vagy nagyon finom homokot szór a növényekre amikor gyantásodnak, hogy nehezebb legyen és így ugye több pénzért tudja eladni. Az meg ugye nem jó, mert lemegy a tüdődbe és bajokat okoz. De ez nem a növény hibája, hanem a paraszt termesztőé, viszont oda kell figyelni erre is.

2021. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat használtam. Az volt nekem a hátránya, hogy amikor sokszor szívtam, túl laza lettem, nem foglalkoztam a kötelességeimmel, nem tanultam hanem csak zenét hallgattam, beszélgettem emberekkel. Igazából teljesen jól voltam és élveztem, de később vágytam még erre, és eltekintettem attól ami egyébként fontos számomra, mint pl. fejlődés a szakmámban.
2021. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Azért ítélem el mert tudat módosító. Ennyi
2021. jan. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Az alattunk lévö éjjel-nappal szívja. A szellözön át bejön a szag hozzánk is. Iszonyatosan büdös görény szag van az egész lakásban. De nem tehetünk semmit. Itt nem illegális.
2021. jan. 4. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Én nem ítélem el - mert én is szívom.

Nekem az a bajom vele hogy iszonyat sok füstöt szívok. Persze nem muszáj cigiből se szívni, de van sokszor amikor csak gyengébb minőségű fű van. Amikor napi több gt elszívok akkor sokszor reggel úgy ébredek hogy ilyen gyuvákat köpködök. A tüdőnek hosszú távon tuti nem tesz jót. Ez biztos. Én már 18 éve szívok :)

2021. jan. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Negatív hatása: ahogy egyik válaszoló is írta, a pszichiátriai betegségeket felerősíti. Nekem a szorongást hozta elő, mert én meg hipochonder vagyok (az is egyfajta szorongás csak az egészség miatt). Évekig nagyon szerettem szívni, de aztán inkább letettem, mert valami hülye betegségre folyton ráparáztam a hatása alatt. Jelenleg pszichológus kezel ezzel a problémával, úgyhogy majd ha kigyógyulok teljesen, akkor visszatérek a fűhöz, de persze nem a napi használatához, csak ilyen 1-2 hetente 1x, akkor se cigi formájában, hanem szigorúan bong vagy vapó, mert az utóbbi egyáltalán nem károsítja a tüdőt, a bong se vészesen, mert a víz megszűri a füstöt. Cigit évek óta nem is szívtam, mert hát hipochonderként meglepő módon nagyon figyelek a szerveim jólétére.:D Egyébként, ha a cigibe nem kerül dohány, akkor annyira az se káros, de azért jobb a másik 2 opció.
2021. jan. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy illegális, szerintem ez elég jó érv hogy ne szórakozzak vele.

Ha legális lenne akkor kipróbálnám, de valószínű nem lennék rendszeres fogyasztó.

Vagyok annyira peches hogy megfognának vele a rendőrök... :D


Sajnos kapcsolatom nincs akitől tudnék szerezni így max meg várom a legalizálást.



Egyébként nincs vele semmi bajom, cbd olajat próbáltam már, sajnos az nem váltotta be a hozzá fűzött "reményeket".

2021. jan. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!