Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mostanság eltűnt az emberekből...

Mostanság eltűnt az emberekből a segítő szándék?

Figyelt kérdés
Kezdem azt észrevenni,hogy inkább az az elv uralkodik,hogyha meghal a tehenem,haljon meg a szomszédé is. Ti mennyire hisztek abban,hogy az ember egyik legfőbb célja a segítség?
2021. jan. 5. 17:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sem tűnt el, egyre több pozitív példával találkozom.
2021. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
95%
Sokan szeretnek segíteni. Inkább a kommunikáció hiánya a baj. Ráhagyják az emberek a másikra a dolgokat, nem érdeklődnek, munkahelyen is kerülik megbeszélni, mintha fárasztaná őket. Pedig régebben sokkal jobb volt a kommunikáció és a csapatmunka.
2021. jan. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%
Egyáltalán nem. Nagyon is tudnak kedvesek lenni az emberek. Az idegenek is. Egyszer pl elhagytam a telóm és aki megtalálta felhívott minket, hogy végzett a munkával és vissza akarja adni. Aztán kimentünk érte taxival, visszafelé meg visszahozott minket kocsival a férfi. (Azóta is hálás vagyok.)
2021. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
17%

Nem azért születtem, hogy idegeneket segítsek.


Mi egocentrikusabb annál, hogy "az embereket ma csak saját maguk érdeklik HELYETTEM?"

2021. jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Ez már régóta így van, nem mostani jelenség. Nagyon negatívan hatott erre a jelenségre a 2006-2010 közt "Mennnyé dóóóógozni!!!" sokak általi szövegelés...
2021. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már régi kérdés, de én 2x hagytam el a telefonomat. Először kicsúszott a zsebemből egy vidéki buszon, és egy úr leadta a volánnál, és hagyott benne egy cetlit, hogyha nem baj örülne, ha felhívnám, hogy meglett. Fel is hívtam, és megköszöntem neki a segítséget. Nagyon boldog voltam. A másiknál pedig Budapesten hagytam el. Amikor észrevettem hívtam a telefont, és többször kinyomták. Úgy gondoltam, hogy akkor ez elveszett, de végül kiderült, hogy pont nem tudta felvenni aki megtalálta, de utána visszaadta.

Egy másik eset amikor segítettek nekem: találtam egy pénztárcát (akkor még boltban dolgoztam), úgy voltam vele, hogy majd biztos visszajönnek érte, nem jöttek. Majd megnéztem a pénztárcát, és volt benne egy csekk, amin egy közeli cím volt, és egy fodrász telefonszáma, felhívtam a fodrászt, elmondtam, hogy mi a helyzet, mondta, hogy kinyomozza, hogy már aktuális vendége az illető, és akkor felhívja, majd visszahívott, hogy sikerült felvenni vele a kapcsolatot, úgyhogy nagyon segítőkész volt. Nekem szinte csak jó tapasztalataim vannak.

2021. dec. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!