Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kereső/nyomkövető kutyával...

Kereső/nyomkövető kutyával civilként önkéntes munkalehetőség?

Figyelt kérdés

Egyenlőre tanulási fázisban a kutyám csak kíváncsiságból(kicsit előremenve) kérdezem,civilként milyen önkéntes munkalehetőségek lennének egy ilyen kutyával?Pl:katasztrofavédelem területén,esetleg repülőtéri vagy egyéb határvédelem,rendőrség,ha valamit kihagytam szívesen fogadok tippeket..az egyértelmű hogy a kutyának nyomkövető/kereső vizsgájának kell lennie de nekem civilként kellene-e rendelkeznem valamilyen adott szakterülethez tartozó vizsgával..nem feltétlenül a pénkeresés a célom vele,nemis hátrány de nem feltétel!!Hobbi céllal tanítom és taníttatom kutyaiskolában,BH(alap engedelmességi) is kelleni fog gondolom,az ha minden jól áprilisban meglesz.

Ha esetleg olyan olvassa aki ilyen körben mozog érdekelne a válasza,de másoké is!!



2021. jan. 10. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem rendőrség, határőrség kizárt. Kétlem, hogy civilt engednének olyan helyre, ahol ilyen kutyára is szükség van.

Katasztrófavédelemnél és segélyszervezeteknél érdeklődj szerintem. Hátha van rá mód, hogy katasztrófa súlytotta területre velük tarthass.

2021. jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Repteri hr osztalyt hivd fel,h kabszerkereso kutyat mikor alkalmaznak es a gazdaja milyen vegzettsegu . Rendor vagy csak biztonsagi or? Mindketto rovid konnyu kepzes.
2021. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A hatarorseghez is kellene allando kabszerkereso kutya,mert sokan kabszereznek meg utazgatnak valoszinutlenul sokat.


A repteren is minden atlepo kezet kutyaval szagoltatnam.

Meg a borondoket is.


Nagyon nagy szukseg van a kutyadra. Jelentkezz hozzajuk akar onkentesnek is. Aztan ugyis rajonnek,h felvesznek fizetos allasba.

A kutya jobban ellenoriz,mint az emberek. Sok kabszerkereso kutya kellene ,h setalgasson a repteri varoban is.

2021. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mire kepzed egyaltalan a kutyadat? Milyen kutyad van?


Mantrailing?


Igen, kell vizsga (itt pl mantrailing munkavizsga). A vizsgazott kutyak, ha tagjai egy pl. mantrailing egyesuletnek, reszt vehetnek a keresesekben. Pl. egy idosek otthonabol eltunik egy bacsi, a rendorseg/polgarorseg szol, es mennek a mantrailinges kutyakkal is.

2021. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2/ van biztonsági őr okj-s bizim anno megcsináltam de nem dolgoztam benne(kamarai tag sem vagyok,bár gondolom nem nagy dolog h legyek


4/ 2éves németjuhász..tenyésztőtől bár a törzskönyvét nem kértem(akkor még nem gondoltam erre) de sztem nem kizáró ok inkább a teljesítmény számít..úgyis vizsgásra szeretném,meg versenyezni vele..elég ügyes amúgy és szeretném valami igazán hasznosra is használni majd a tudását ha már rengeteg meló benne van és lesz is még

2021. jan. 10. 15:20
 6/10 A kérdező kommentje:

3/ha konkréttá válik úgyis könnyen letesztelhetik h mit tud a kutya


Köszönöm a válaszokat,és várom a további hozzászólásokat is

2021. jan. 10. 15:28
 7/10 anonim ***** válasza:

BH az tuti jól jön majd.


Találd ki, mit szeretnél vele csinálni, és keress ehhez egy egyesületet, csapatot. A kutyás világban - mint mindenhol máshol - a kapcsolatok számítanak.


Mantrailing játszik, mint lehetőség. Mentőkutyázni nem láttam még civiliket. Drog/bombakereső kutyákról nem is nagyon hallani az országban, bár biztos van pár kutyás egység, de nem hiszem hogy sok rendőrségen lenne, az én környékemen egy sincs. Egy emailt megér mondjuk.


Pedig egy jól motiválható, labdás kutyát ezek közül a drog/bombakeresésre a legegyszerűbb szerintem kiképezni.

2021. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De ez mind tenyleg onkentes alapu lesz ha talalsz valamit. Tehat meg a kiutazashoz is magadnak fizeted a benzint, sajat kocsival mesz.
2021. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kutyás egyesületi tag vagyok,képzett oktatokkal nem "csak úgy" nekiálltam a magam fejétől.BH alap is h vizsgázhasson nyomból.


Nem tudom talán jobban az ember keresés felé(katasztrofákra értve) mennék el mert úgy gondolom azt lehet civilként is,ha lehetne akkor akár drogkeresőnek is..


Esetleges nem tudom h erre(katasztrofa kereső) lennének-e államilag támogatott civil szervezetek ahová be lehetne lépni..

2021. jan. 10. 18:22
 10/10 A kérdező kommentje:
a szagfelhőt követi tehát akár széles a skála
2021. jan. 10. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!