Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem akarok felnőni?

Nem akarok felnőni?

Figyelt kérdés
Nemsokára betöltöm a 18-at, azonban annak ellenére hogy mindig is vágytam erre, hirtelen tudatosult bennem hogy nagyon nem akarok 18 lenni. Én legbelül annyira gyereknek érzem magam, és félek a sok felelősségtől. Tudom hogy ez csak egy szám, és egyáltalán nem ez lesz a nagy fordulópont az életemben, de én ezt így nem akarom. Egyedül vagyok ezzel, vagy mással is fordul elő ilyesmi?
2021. jan. 14. 02:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Na ezzel én is így vagyok és lassan 23 leszek.

Inkább most kezd el szépen lassan mint később,mert ahogy én hanyatt fogsz vágódni aztán bele esel pár hónapos depibe.

2021. jan. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Mi szamit felnőttnek? Nincs aki megmondhatja, gondolj bele hogy neztel fel 14 evesen a 18 evesekre, vagy a meg idosebbekre, biztos mennyit tudnak, érettek, erosek, magabiztosak, aztan mikor elered azt a kort tudatosul benned hogy semmi extra. Ugyan ugy vannak dolgok amik erdekelnek, szeretsz szorakozni, jatszani. Es megtapasztalod hogy mas módon, de meg mindig gyerek vagy, igy lessz ez 10 ev mulva, es 30 ev mulva is.

Egyre gyorsabban fog telni az ido, es evrol evre ugyan azt fogod erezni, higy nem valtozik semmi, ugyan az az ember leszel még 18 ev mulva is.

Sokunkba belenevelik kiskorunktol hogy a "felnottek/idosek"-et tisztelni kell es felnezni rajuk, pedig ugyan olyan emberek mint a fiatalabbak, egy csomo mindenhez fingjuk sincs, hibaznak sokszor, es szeretnek szorakozni vagy jatszani.

A kor onmagaban senkit nem visz előre, nem tessz bolcsebbe vagy jobba, mégis gyakran tulbecsulik az ido mulasat. Bolcs barki lehet aki elég nyitott szemmel jár de tudja hogy be kell neha csukni a szemet hogy lasson. En peldaul ugyszint nemreg toltottem a 18-at, de mindig probaltam nem csak nezni hanem látni.

2021. jan. 14. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Őszintén, mi fog változni az életedben, hogy betöltöd a 18-at? Gondolom még ugyanúgy tanulni fogsz, otthon fogsz lakni és nem fogsz dolgozni, úgyhogy tulajdonképpen semmi nem változik gyökeresen.
2021. jan. 14. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyermek lét könnyű és egyszerű, de kiszolgáltatott. A felnőtt lét nehéz, erősnek kell lenni, de szabad és önálló. Akkor tudod magad kiteljesíteni igazán.
2021. jan. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagy traumaként éltem meg anno a 18-at, pedig egyébként hidd el, az még semmi. Utána még jó pár évig bőven tiniként kezelnek, és viselkedhetsz is úgy.
2021. jan. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!