Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha elakadt az...

Mit tegyek, ha elakadt az életem, és ezért bűntudatom van?

Figyelt kérdés
28 éves diplomás informatikus vagyok, de nem vagyok túl jó szakmában. Az egyetemen a leadott anyagot megtanultam, viszont az önálló probléma megoldás nem ment igazán. A munkában is ezzel küzdök. A jelenlegi nem sokat érő mindenes rendszergazda munkámat is lehet emiatt fogom elveszíteni, egy éve úgy éreztem itt felhúzhatom magam, de most itt is csak kudarc, és megalázás ér. Ahol élek nem találnék más állást, viszont félek, hogy kevés vagyok jobb állásokhoz, és még sose költöztem el, pedig lehet ez megmenthetné a karrierem, ha összejönne. Korábban voltam programozó fix idejű szerződéses állásban, az jobban bejött, bár abba se fektettem bele elég energiát. Nem hiszem, hogy egy épphogy programozgató majdnem 30 éves szerencsétlen kellene a Pesti cégeknek a nullkilométeres állásokra, ha kaphatnak nagyon jól kódoló huszonegykét éves programozókat is, ez elveszi a kedvem attól, hogy ebbe fektessek sok energiát. Annak idején azért informatikát tanultam, mert itthonról tanulhattam egy vidéki kis egyetemen, jó szakmának tűnt, és azt hittem van érzékem hozzá, mert kamaszként tákoltam egy két honlapot. Néha szeretném még megmenteni ezt a karriert, de úgy érzem, hogy tíz évet kidobtam olyanra az életemből, amivel nem lettem sikeres, és ezért bűntudatom van. Tudom, hogy nem tettem bele elég önálló munkát a diplomába se, illetve utána se a szabadidőmben, ez is növeli a bűntudatom. Munkanélküli is voltam már a diploma óta eltelt időben, tehát éltem már át kilátástalan időszakokat a munka terén sajnos. Semmi máshoz se értek úgy, hogy faék egyszerű munkánál többre képes legyek vele, de úgy érzem, hogy összetörne, ha nem tudnék értelmes munkát végezni. Sose tudtam, hogy mi érdekel, nem tudom merre induljak, ha kirúgnának, és ez most eléggé megvisel.

2021. jan. 17. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Keress új hobbit!
2021. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szememet terheli az IT munka, úgyhogy kénytelen vagyok pályát módosítani, pedig amúgy érdekelne, de az egészségem fontosabb. Váltok, amint találok mást, ami jobban megfelel. Lehet, hogy nem intek végleges búcsút ennek a szakmának, de biztos, hogy teljes munkaidőben nem megy.
2021. jan. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy új hobbit, vagy akár hobbyte, hogyan segíthetne azon, hogy legyen új munkám. Tök jó, hogy szeretek pogácsát sütni, de pogácsaként még nem vennének fel a pékségbe, hogy én süssem a sütit, sajnos csak a webes sütikhez értek, de ahhoz se eléggé :D


De tényleg az a nehéz, hogy találni valamit, amit szeretek, és pénzt is lehet belőle csinálni, és esetleg papírt is lehet más munka mellett beláthat időn belül találni, és még a COVID melletti időkben is lehet vele dolgozni. Amúgy a kétkezi szakmák közül a sütés főzés az menne talán ott tényleg kreatív, és laza vagyok a görcsös, és felstresszelt helyett, mint a programozásban.

2021. jan. 17. 21:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, kedves kérdező, ahogy sok embernek a hobbija lesz később a munkája. Tehát ha te szeretsz sütögetni, akkor tanulhatsz péknek, cukrásznak, ha főzni is, akkor szakácsnak. Abból fogsz megélni. De ha semmi nincs, úgy csak semmi lesz belőle...!
2021. jan. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Milyen érdekes, velem is hasonló a helyzet annyi különbséggel, hogy valamivel fiatalabb vagyok és én pedig pont az IT-t néztem ki magamnak. Agrármérnök vagyok, ami egyébként nem rossz és mindig is lesz jövője, akárcsak az informatikának, de valahogy mindig is úgy éreztem, hogy engem a műszaki tudományok érdekelnek és az IT. Csak foglamam sincs hol kezdjem, mert visszaülni nem fogok az iskolapadba, közben meg kétségeim vannak, hogy ha átképezném magam levelezőn, akkor mennyit érnék a munkaerőpiacon és vajon bírni fogom -e a tanulást a munka mellett, mert lássuk be, nem épp a legegyszerűbb szakok.
2021. jan. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is informatikusként kezdtem, jelenleg tök másban melózok több műszakban. Muszáj lelkileg megerősödnöm hogy később vissza tudjak térni.

27/F

2021. febr. 2. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!