Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik a legszigorúbb korlátozás...

Akik a legszigorúbb korlátozások mellett vannak, azok alapból korlátoltak?

Figyelt kérdés
Életvitel, egészség, sport, társasági élet, személyiség ... terén

2021. jan. 18. 18:39
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
70%
Az ország egyik legjobb művészeti egyetemére járok, vagyis járnék, ha lehetne, de ez az online oktatás engem teljesen kikészít, így nem lehet nagyon alkotni, hogy nincsen pozitív ingerencia. Egyet értek veled.
2021. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%
Le lehet pontozni nyugodtan, de én is ezt tapasztalom a környezetemben és itt az oldalon is meg lehet nézni, hogy többségében kik örülnek a távoktatásnak és a korlátozásoknak... Én már megpusztulok itthon, hiányzik a normális élet, az egyetem, a barátaim, a csoportos edzések, a közösségi programok, a kávézók, a munkám. Ehhez képest csomó embertől azt hallom, hogy milyen jó, hogy nem kell menni sehova, nem kell annyi hülyével találkozni, legalább egyedül lehetek, bárcsak így lenne örökre stb. és sokszor van benne kárörvendés is jócskán. Most pedig könnyű ráhúzni, hogy “jajj mert a vírus miatt, a vírus miatt”, és aki nem támogatja a korlátozásokat az egy idióta barom, gyilkos stb. Én ki merem jelenteni, hogy a jelenlegi formában egyáltalán nem támogatom a korlátozásokat és egy perccel tovább nem lennének érvényben, ha rajtam múlna. Én még rögtön az elején teljes lezárást rendeltem volna el egy rövidebb időtartamra pl. 2 hétre vagy egy hónapra és ezidő alatt le lettek volna zárva a határok, minden vendéglátóegység stb. szintén zárva, iskola és a munkahelyek bezárva, minden üzlet bezárva stb. Ennek így semmi értelme nincsen, hogy nem járhatsz iskolába, edzőterembe, étterembe, kávézóba, könyvtárba stb., de bezzeg dugig tömött bevásárlóközpontokba, a munkahelyedre, a tömegközlekedési eszközökre stb. meg aztán be nem teszi a lábát a vírus. Ezért ba****unk már ezzel hónapok óta és még fogunk is jó sokáig, és ennek szerintem jó nagy hatásai is lesznek többek között az emberek egészségére is, nem csak a gazdaságra.
2021. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

A kreatív emberek akkor tudják magukat kibontakoztatni, ha szabadok.

Ezekkel a korlátozásokkal agyon vagyunk nyomva.


A korlátozásokat csak a korlátolt emberek kedvelhetik, mivel azok megegyeznek az életvitelükkel, energiaszintjükkel.

2021. jan. 18. 20:00
 14/25 anonim ***** válasza:
34%
Ez a te véleményed, - kérdező, - sajnálom, hogy még hallomásból sem ismersz olyan eljárási módot, mely szerint néha be kell vállalni egy-egy nagyobb kellemetlenséggel járó valamit annak érdekében, hogy egy későbbiekben bekövetkező, sokkal kellemetlenebb dolgot előzhessünk meg, védhessünk ki ezáltal. Sebaj! Az idő úgy is a hozzám hasonlóan gondolkodókat fogja igazolni!
2021. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Az egészségeseket fogja igazolni az élet, akik a "járvány" alatt is rendületlenül megőrzik a legfőbb kincsüket, az egészségüket.
2021. jan. 18. 20:13
 16/25 anonim ***** válasza:
23%
Azt nem érted meg, hogy a jelenlegi forgatókönyv alapján itt még 3800-ra sem fog a régi kerékvágásba visszatérni az élet, - mert egyszerűen nincs meg a hajlandóság benned, hogy megértsd! -Jogodban áll, de attól még nem lesz igazad.
2021. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
75%

Döbbenet, hogy valaki még mindig elhisz, hogy kell ez a sok korlátozás.

Reggel a zsúfolt buszon megyek munkába. A sofőr egy zárt kabinban ül, száj maszkban. Az első ülések szalaggal elzárva.

Az utastér amúgy zsúfolásig.

Volt itt olyan hozzászóló aki azt sem tudja, hogy nem kijárási tilalom van, hanem korlátozás. Lövése sincs melyik mit jelent. A többség azt sem tudja mi van kint a valóságban.

Mantrázzák a hülyeséget, amit felszívtak a médiából.

2021. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
39%
oké.Én nem voltam barányhimlős gyerekként. Tescoban kaszáztam diáként és jött egy nő a beteg gyerekevel. Felálltam, hogy bocs nem.Kirugtak. Le sza.rom. De nem lettem beteg.Ha annyit nem ért meg egy felnőtt, hogy ne vigye emberek közé a fertőző beteg gyerekét akkor mit akartok még az értelmi szintjétől?
2021. jan. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező!

Akkor megfordítom a kérdésed. Sok "korlátoltnak", értem ezalatt a fogyatékossággal élőket, egyes krónikus betegeket, pszichiátriai betegeket valóban nem akkora változás, ami a Coviddal jár. Ők eddig is kevesebbet jártak el, jobban kellett ügyelni az egészségükre, jobban szenvedtek is a betegségükkel járó korlátozásoktól.

Erre most, amikor a többség csak néhány hónapra kap egy kis kóstolót ebből, áll a bál, borul a bili. "Az én emberi szabadságomat ne tessék itt nekem korlátozni." És simán beáldoznak ezért olyanokat, akiknek eddig is nehéz volt az élete.

2021. jan. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
70%
Azért kicsit túl van már tolva a Covid. Ez nem egy lepra, vagy egy pestis. Persze figyelni kell másokra, én is vigyázok a nagymamámra, a cukros testvéremre. De ez a sok korlátozás már sok. Online tanulás már szörnyű, nem lehet nagyon sportolni.... Egy csomó ember sajnos elveszítette a munkáját a Covid miatt. Csodálom, hogy a nép még lebírja nyelni ezeket.
2021. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!