Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy 30-as évei közepe tájékán...

Egy 30-as évei közepe tájékán járó férfinél mi számít átlagos egzisztenciának?

Figyelt kérdés
Magyar viszonylatban mondjuk jól kereső férfiaknál. A ház pl. már ritka? Tegyük fel 10 éve max dolgozik az illető és nem él párkapcsolatban. Tényleg érdekelne.

2021. jan. 22. 00:42
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem a munkától függ első sorban, hanem a családi háttértől. Aki kap lakást az nagyobb érték, mint amit 10 év alatt össze tud hozni munkával. Meg utána nem albérletbe megy a pénz az megint nagy különbség. szóval ez óriási különbségeket eredményezhet. de átlagot nehéz mondani.
2021. jan. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan ritka, de nem is számít cikinek ha valaki a szüleinél lakik még. Ha besegít, vám normális állása stb. Meg hát a jól keresés is sem mindegy mit jelent. Ha valaki fél milliókat keres és elherdálja az mondjuk már gáz.

De ha vannak tervei, tud félre rakni, jövőt akar alakítani a párjával, ilyenkor még semmi sincs veszve.

2021. jan. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*van
2021. jan. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért még mindig nagyon kevesen vannak akik mondjuk 35 éves korukra önerőből összespórolnak annyi pénzt, hogy vegyenek egy saját lakást és persze nagyrészt hitellel.

Na meg a hitelt is fizetni kell ami igencsak magas is lehet. Ehhez viszont nem elég 200.000 Ft-os fizetés.


Ez nagyon ritka. Nagyon sokan vannak albérletben.


De igen ahogy írták a családi háttér, noss szülők szoktak még többségében segíteni. Másképp nem lehet.


Nekem 2 ismerősöm van 30 felettiek akik belevágtak egyik családi házba másik lakás vásárlásba, DE! közösen barátnővel mondhatni élettárssal. 2-en azért könnyebb.

2021. jan. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Hogy partiképes legyen? Autó. Pár millió megtakarítás, jól fizető munka.
2021. jan. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most átlagos vagy magyar viszonylatban jó kereső? A KSH szerint az idei nettó átlagkereset kb. 260ezer. Persze ebben benne van, hogy sokkal-sokkal többen keresnek ennél kevesebbet, és jóval kevesebben jóval többet.

Hogy kinek mire futná egy elvileg ugyanannyiból, az meg tényleg attól függ, hogy milyen családi háttérrel kezdte, kell-e albérletet, hitelt fizetni - és hogy mi fontos neki, mondjuk fizet-e sportért, biokajáért vagy cigiért, mennyit költ nyaralásra, bulira, hobbira... Ismerek igen jól kereső programozót, aki 120 nm-es albiban lakik, pedig már vehetett volna sajátot, de kütyükre költ és majd "úgyis" külföldre akar menni. És ismerek általános iskolai tanárt, aki spórol mindenen, közben Buda tetején lakik örökölt lakásban. És ismerek magas beosztású tudóst is, aki csak szobát bérel, mint egy egyetemista, mert sokat utazik és minek. És egy építőmunkást is, aki annyira jól keresett és a saját ereje és ismerete is megvolt hozzá, hogy az agglomerációban felhúzzon a haveri körrel egy házat, ami azóta 4x annyit ér.

2021. jan. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy 35 éves korra már illik egy lakást/házat összehozni, még ha hitellel terhelt is, nem feltétlenül a nagyvárosban, vagy legalább olyan megtakarítással rendelkezni, amivel pár éven belül egy társsal összehozható a közös ház/lakás. Nyilván sok lemondással jár, de meg lehet csinálni.

Mert az "anyámnál lakok,vagy albérletben lakok, és nincs egy büdös vasam sem, mert mindet elutazgattam, elbuliztam, elköltöttem sz@rságokra" kb. egy 22 évesnek még belefér.

2021. jan. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!