Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak 25-30 körüliek nálam...

Vannak 25-30 körüliek nálam rosszabb helyzetben? Sokszor értéktelennek érzem magam

Figyelt kérdés

27 vagyok. 20-24 évesen keményen piáltam gyerekkori, lelki okokból, ezért nem haladtam az egyetemmel és sehová az életben. 24 évesen életmódot váltottam és azóta nem iszom, csinálom a sulit. Kb 28-29 éves koromra lesz meg a diploma, ami legalább hál istennek piacképes. 19 éves korom óta nem otthon élek, a családom mióta az eszemet tudom fizet nekem egy albérleti szobát ami 2012-ben még 30 ezer ft volt, mostanra 60 ezer. Magamra főzök, mosok, takarítok, stb. Van 4 millió forint megtakarításom, a családomtól most is kapom minden hónapban az albérleti szobámra és utazásra (tömegközlekedés, vonat) valót, a többit én oldom meg. Életemben összesen max 2 évet dolgoztam, abból 1 évet külföldön. Angolul felsőfokon beszélek, már 18 évesen meglett a felsőfokú nyelvvizsgám. A családom nem gazdag, a szüleim keveset keresnek, viszont örököltek (gyerektelen nagynéni, nagyszülők) jó pár ingatlant a sajátjukon felül.


Azért érzem értéktelennek magam, mert jó néhány évet elpazaroltam az életemből piálással, semmittevéssel. A barátaim már mind előbbre tartanak az életben munka vagy anyagiak szempontjából. Más is érez így?


2021. jan. 24. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Igen, sokan vannak nálad rosszabb helyzetben. Örülj, hogy van fedél a fejed fölött, meg hogy hamarosan lesz diplomád, amivel majd akár jó munkád is lehet.
2021. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Hát figyelj, az időt visszatekerni már nem tudod. Ez van, hülye voltál, de lényeg, hogy jó útra tértél és hatalmas szerencséd van, hogy a szüleid támogatták ezt a lébecolásodat(mondjuk én a helyükben nem tettem volna, pont azért lébecoltál, mert engedték, több eszük lehetett volna), meg hogy jelenleg az egyetem alatt is fizetnek neked. Örülj neki és ne fecséreld el a lehetőséget, diplomázz le szépen, aztán állj a saját lábadra.
2021. jan. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdezett korosztályhoz tartozom, de gondoltam leírom amit gondolok. Én is piáltam fiatalon, és ugyan dolgoztam, de egy ideig anyukámnál laktam és nem igazán adtam haza pénzt. Ezek valóban elvesztegetett évek voltak, és nagyon bánom őket. De rájöttem, hogy az értékemet Isten határozta meg, és nem a bűneim alapján. Hálás vagyok ezért. Az meg, hogy ki meddig jutott az életben egy adott kor elérésére, nem számít. Én 35 évesen pályát módosítottam, és juniorként kezdtem valami újat. És most jobban örülök 43 évesen, tapasztalatban lemaradva azon kortársaimtól, akik huszonévesen kezdték a pályát, mint amennyire örülnék, ha "valaki" lennék az előző szakmámban, amit nem szerettem. Szóval nem az évek számítanak. Értékes vagy, és törekedj arra, hogy ehhez méltó életet élj!
2021. jan. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb, hogy 20-24 évesen bulizgattál, minthogy 20 évesen már felelősséget akasztottál volna a nyakadba gyerekkel meg munkával meg mindennel, aztán 35 évesen kiégsz és rádtör a kapuzárási pánik.
2021. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Most viccelsz? Te nagyon nem vagy rossz helyzetben, én 26 évesen még mindig itthon lakom, esélyem sincs külön költözni, mert minimálbért keresek, most éppen munkanélküli voltam közel egy évig, nincs barátnőm sem évek óta, ugyanúgy elfecséreltem 5 évet egy haszontalan diplomára stb.
2021. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!


4. Nem is 20 évesen munkára és családra gondoltam, de 24-25 éves koromra illett volna befejezni az egyetemet és nem ilyen sokáig ilyen közvetlenül a családom segítségére támaszkodni. Ismerkedéskor legszívesebben el sem mondom a koromat, inkább 24-et mondok mert cikinek érzem hogy 27 évesen egyetemista vagyok. Szerencsére nagyon kölyökképem van, szóval megtehetem.


5. Na köszi! Ilyenre gondoltam én is. Tudom hogy léteznek nálam rosszabb sorsúak csak nem ismerek egyet sem, ezért érdekes első kézből hallani pl a te sztoridat is.

2021. jan. 24. 18:01
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 az kapásból rossz, ha hazugsággal indítasz egy ismerkedést. A bizalomnak utána annyi. Ezt 27 évesen már tudhatnád...és nincs ezen mit szégyellni, legalább jársz egyetemre, vannak céljaid. Anyum 47 évesen végzi az egyetemet és nekem vannak 50 feletti csoporttársaim is :)
2021. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen ezzel ép ésszel én is tisztában vagyok, csak olyan nagy bennem a félelem emiatt mégis, hogy ezért sokaknak nem kellenék.


Az egyetemtől függetlenül az is bosszant, amikor 27 éves létemre egy csaj 22-nek néz és úgy ismerkedni akar, de aztán amikor megtudja az igazi korom akkor már nem. Aki annyinak néz ki ahány éves annak nincsenek ilyen gondjai.

2021. jan. 25. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!