Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem látok jól a szemüvegben...

Ha nem látok jól a szemüvegben, oldalra nem is lehet benne nézni, a keretet ia megbántam, akkor magyarán kidobtam 60 ezret az ablakon?(első szemüveg)

Figyelt kérdés

Megnézték a szemem megállapitották hogy milyen lencse kell.

Egy hét mulva kész lett a szemüveg.

Ott helyben hányingerem lett ahogy felvettem, abszolut torzít, oldalra nem lehet nézni benne abszolut, kicsit sem, mert oldalra nézésnél mégjobban torzit.

A keret meg már nem tetszik.


Az elado azt mondta ez ilyen. A szemüvegben csak előre lehet nézni.

Meg szokassam hozzá a szemem napokig.

A keretet nem lehet kicserélni.


Szoval kidobtam az ablakon 60 ezret.

Vagy?



#fogyasztói átverésen alapulnak az optikák?
2021. jan. 26. 15:24
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

hova lehet ezzel.fordulni?

ezt csak igy megtehetik hogy nem cserélik ki?

2021. jan. 26. 15:44
 12/25 A kérdező kommentje:
9 két pillanat alatt hanyingerem lett benne. Nemhogy pár percig hordjam..
2021. jan. 26. 15:45
 13/25 anonim ***** válasza:

A lényeget nem írtad le. Ülj le székre, vedd fel a szemüveget, ne forgolódj, ne nézz oldalra. 5-6 méterre élesen látsz? Kartávolságból tudsz könyvet olvasni? Ha igen akkor nagyjából jó a dioptria.


A hányinger meg még akkor is elmúlik ha rossz a dioptria. Fejfájás nem feltétlenül (pl ha túl erős minuszos a szemüveg és sokat nézel közelre).


Nem kell egyből sokat használni, első körben napi 5-10 perc is elég, akár úgy hogy 1 percig fenn van, majd 1 percre leveszed majd megint fel...


Az elején nem forgasd nagyon a fejedet.


Cilinder van a szemüvegben? Ha igen akkor több idő kell mire megszokod.

2021. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
94%
Most kaptál egy pár tanácsot, ha nem akarod ezeket alkalmazni, akkor tényleg kidobtál ennyi pénzt. Mondjuk nem értem, miért jó neked, ha meg se próbálod, de nem az én hatvanezer forintom bánja.
2021. jan. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Miért ne alkalmaznám a tanácsokat?

Pont nem hiányzik még a lecseszés károgás is!


13# neked is köszönöm a hasznos választ.


Az optikusnak eszébe nem jutott volna mégcsak bármi hasonlókat sem elmondani..


Minuszos a szemem. Nem tudom mrg most sem hanyas.


A szemüvegben ha teljesen egyenesen előre nézek akkor a szemüveg "öblében",a közepén, távolra élesen látok.


Közelre ha nézek egy pl apróbetűs használati utasítást(amit szabad szemmel tökéletesen látok),azt szemüvegben:

-kb mintha kettős látásom lenne, rá kell külön fókuszálnom

-ha ráállt a szemem, kicsit furán látva ugyan, de el tudom olvasni

-ha levettem a szemüveget akkor meg pár pillanatig nem látok közelre ezután csak teljes homállyal..újra rá kell fókuszàlnom a szövegre szabad szemmel, hogy visszajöjjön a látásom.


Szóval közelre tilos vele néznem, az már tiszta, különben közelre sem fogok látni később.

2021. jan. 26. 17:48
 16/25 anonim ***** válasza:
Több mint 20 éve szemüveges vagyok (-2,5), de én se látok benne rendesen közelre. Vagy alatta nézek ki, vagy leveszem, ha olvasok. Szerintem ez normális távollátó szemüvegnél. Egyébként egy negyeddel gyengébb dioptriám van, mint amit fél szemenként bemér a szemész, mert így két szemmel együtt jól látok és "kényelmesebb" is. De ezt jóvá is hagyta mindegyik eddig, hogy így rendben van, nem kell erősebb. Arra amúgy emlékszem, hogy amikor először kaptam szemüveget, akkor nekem is fura volt hordani, hiába láttam benne élesen, olyan imbolygósnak tűnt tőle a világ. De aztán megszoktam, és tökre rendben volt.
2021. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

De nekem ilyet nem is mondtak.

Lehet jobb lett volna a gyengébb.

Az a baj igy hogy ha belegondolok, kizárólag akkor hordhatnám, ha éppen csak távolra kell néznem


Pl talán múzeumban vagy kiránduláskor.

1 méteren belül nézve sajnos rontaná a szemem.


Mindenesetre megkérdeztem a fogyasztóvédelmet, hogy ilyen esegben mit tehet a vevő egyáltalán.

Várom a válaszukat, remélem egyáltalán válaszolnak, mert e-mailt küldtem csak

2021. jan. 27. 05:29
 18/25 A kérdező kommentje:
Meg ha ezt tudom hogy oldalra nincs értelme nézni benne akkor nem kérek nagy lencsét. Ha icipicit is mozgatom a fejem, a kép dőlésszöge változik azaz úgy tűnik mintha mozogna a szoba és nem "tekergek"összevissza, tényleg elég egy nagyon enyhe fejmozdítás.(mint pl amikor "nem-et intünk"a fejünkkel enyhén)
2021. jan. 27. 05:35
 19/25 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. A szemed úgy lát közelre vagy távolra, hogy a szemben található izomzat összehúzódik vagy elernyed. Magyarul az hogy épp hova fókuszál a szemed az izomzat állapotától függ.


Ha szemüveget vagy más eszközt használsz ami megváltoztatja hogy adott fénytörési tulajdonságok mellett milyen távolság tartományban látsz elfogadhatóan élesen, akkor az agyadnak újra-fókuszáláskor ezen eszköz(ök) fénytörési tulajdonságait is figyelembe kell vennie a szükséges izomösszehúzódás mértékének megállapításakor.


Egyszerűbben: A szemlencse a szemüveggel együtt működik, tehát ha szemüveget hordasz akkor olyan mintha egy másfajta szemlencsével gyűjtenéd be a fényt. Ez az eszköz az agyadnak "idegen". Nem tudja mekkorára kell belőni a fókuszt bizonyos távolságoknál. Távolra látás nem szokott problémát okozni, mert ott egyszerűen elernyed az izomzat, tehát szemüveggel és anélkül is ugyanazt kell tennie az agyadnak. Ha közelre nézel azonban már más a helyzet. Itt megszokta az agyad hogy szemüveg nélkül mikor mennyire kell összehúznia az izomzatot az éleslátáshoz. Ha felveszed a szemüveget és nagy nehezen rááll az új fénytörési tulajdonságokra az agyad, majd leveszed a szemüveget, akkor azzal összezavarod az agyadat, ezért fogsz ideiglenesen homályosan látni közelre is miután leveszed a szemüveget, annak ellenére hogy szemüveg felvétele előtt közelre jól láttál.


Érdemes próbálgatni, nem fog elromlani tőle a szemed, a legrosszabb ami történhet hogy kifárad a szemedben található izomzat, de ezzel nem kell foglalkozni, legkésőbb alvás után ugyanúgy fogsz szemüveg nélkül közelre látni mint régen, nem fog elromlani a közelre látásod.


Ha 2-3 nap után sem szokja meg az agyad a szemüveget, akkor viszont tényleg túl erős szemüveget kaptál.


Nagyon közelre soha nem fogsz látni szemüveggel (pl 10 cm), de kartávolságból egy könyvet fejfájás nélkül, kényelmesen kéne tudnod olvasni. Kivéve ha 40 felett vagy és már elkezdett rugalmatlanná válni a szemizmod, mert ekkor már az olvasószemüveges táborba fogsz tartozni, magyarul 2 külön szemüvegre lesz szükséged, 1 a távolra látáshoz és 1 az olvasáshoz (olvasószemüveg).

2021. jan. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes választ:)


Próbálom szokni, közelre nézésnél pedig nem használom abszolut.

2021. jan. 27. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!