Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem látok jól a szemüvegben...

Ha nem látok jól a szemüvegben, oldalra nem is lehet benne nézni, a keretet ia megbántam, akkor magyarán kidobtam 60 ezret az ablakon?(első szemüveg)

Figyelt kérdés

Megnézték a szemem megállapitották hogy milyen lencse kell.

Egy hét mulva kész lett a szemüveg.

Ott helyben hányingerem lett ahogy felvettem, abszolut torzít, oldalra nem lehet nézni benne abszolut, kicsit sem, mert oldalra nézésnél mégjobban torzit.

A keret meg már nem tetszik.


Az elado azt mondta ez ilyen. A szemüvegben csak előre lehet nézni.

Meg szokassam hozzá a szemem napokig.

A keretet nem lehet kicserélni.


Szoval kidobtam az ablakon 60 ezret.

Vagy?



#fogyasztói átverésen alapulnak az optikák?
2021. jan. 26. 15:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Progresszív lencsék ilyenek, hozzá kell szoknia a szemednek. Nekem is ilyen van, igaz, dioptriában alacsony, -0.75 mindkettő, de van eltérés cilinderesen a kettő között, egyik 100, másik csak 70.


13 éve vagyok szemüveges, mikor először felvettem, torzított nekem is, mintha a vízszintes padló emelkedett volna, lépcsőn majdnem orra estem. TV-t nem téglalapnak láttam, hanem mintha a jobb oldala befelé dőlne egy kicsit. kb. 2 nap alatt hozzászoktam. Folyamatosan viselem, mert pl. feliratos filmet már hunyorogva nézek szemüveg nélkül, látom a betűket, csak nem kontúrosan. Szemüveggel élesen látok.

2021. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Húh, hát üdv a szemüvegesek világában. Azt kell, hogy mondjam, sajnos ez ilyen. én már 20 éve szemüveges vagyok, de a mai napig élénken él bennem az első. Ugyanez volt mint veled. Hetek kellettek, mire a hordást is megszoktam, (iskolásként sokszor előfordult, hogy otthonhagytam reggel, aztán meg nem láttam a táblát)


Pl. varrni a mai napig szemüveg nélkül tudok csak. Közelre kitűnően látok nélküle. De ez egyszerűen ilyen, nem az optika a hibás, sem más, a rövidlátást így lehet csak szemüveggel korrigálni. Ezen kívül a kontaktlencse van, de annak jóval több mellékhatása lehet, és a szemkorrekciós műtét.


Lassan, apránként meg fogod szokni, hidd el.

2021. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Vagy lassan apránként elengedem


Probáltam vele gyakorolni 1 méteren tul levő dolgokat hogy nézegessek, kinomban már csillagokat "lestem" egy oráig, de ez nekem iszonyat, hogy közelre nem nézhetek vele.


Meg azzal szórakoztam hogy jé, simán lehet benne kettősen látni ha akarok.

Azaz valahogy elkezd "bambulni"a szemem miközben rajtam van(habár fáradt is voltam), es olyankor egy csillagbol kettőt látok és tudom növelni a távolságot is, és vissza is tudok fokuszálni, hogy ne kettős látásom legyen hanem a kettőnek látott csillag kózelitsen vissza egymáshoz és egy csillagnak lassam az egy csillagot.


Na most ez is, hogy szemüvegben elkezd bambulni a szemem és kettéválni a csillagok, és külön "erőlködnöm" kell vissza fókuszálni, én nem is tudom, hogy most ezzel én meddig fogok igy szórakozni meg szokatni hozzá a szemem

2021. jan. 29. 12:13
 24/25 anonim ***** válasza:

De mégis hány dioptriás?

Miért kellett neked szemüveg?

2021. jan. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Távolra nem látok.

Mintha olyat beszéltek volna egymas között, hogy kettes.

2021. jan. 29. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!