Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha szemüveges vagyok, de...

Ha szemüveges vagyok, de kontaktlencsét viselek állandóan és jogosítványhoz kell alkalmassági ahol kiderül hogy szemüveges vagyok, szemüvegben kell lennem a jogosítvány fotómon?

Figyelt kérdés

Nagyon utálom a szemüveget, és nagyon nem akarok a szemüvegben lenni a fotón de ezt hallottam hogy ha szemüveges vagy abban kell fotózkodni.


Vagy esetleg ha azt mondom hogy nem vagyok szemüveges? Kontaktlencsével látok, és ő úgyse tudja. Természetesen mindig lenne nálam szemüveg is mert volt már hogy kiesett a lencsém.

És most mivel volt/van a vírus, nehezebb is szemészeti laphoz hozzáférni várni kell sokat.


A TAJ kártya, írja hogy kell szemüveg ha beírja az orvos a számot? Vagy nem?



2020. aug. 25. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Ha te napi szinten kontaktlencsét hordasz, nem szemüveget, akkor a jogsidban is úgy lesz.
2020. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tökmindegy mi van rajtad a fényképen, az számít, van-e és milyen kód a jogsidban. Én szemüveges vagyok, a személyi fényképen rajtam van, a jogsin nincs. Kódok:

[link]

2020. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én, amikor 2 éve csináltattam, akkor nem kellett szemüvegben lenni a fényképen. Az alkalmasságin az orvosom ráírta, hogy szemüveg/kontaktlencse, és annyi volt. De ez lehet hogy függ a dioptriától is, erre már nem emlékszem. Az viszont biztos, hogy rajta kell lennie valamilyen formában, mert nekem először hibásan állította ki az orvosom, anélkül, hogy rajta lett volna, hogy kell szemüveg vagy lencse. És azt már az autósiskolában vették csak észre, szóval újra kellett csináltatni.
2020. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még annyi lenne ha kontaktlencsét hordok, kell pót szemüvegnek nálam lennie ha kontaktlencsém van? (Kötelezően)

2020. aug. 25. 11:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, kell hogy legyen nálad, amikor vezetsz, mert ha rendőr megállít, akkor kérheti.
2020. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sosem kereste a rendőr a kontakt lencséket a szememben amikor igazoltatott és a jogosítványom szerint szemüveggel vezethetek.


Volt, hogy igazoltattak, mert 100-zal előttem a külső sávban (a megfelelő kijáratot keresve) a 80-nal belső sávban (szintén SZABÁLYTALANUL, ugyanis minden nélkül cammogot belül) közlekedő rendőrautót, miközben 80km/h volt a sebességkorlátozás ott éppen, megállítottak érte, megnézték a jogosítványom, benne volt, hogy 101, azaz csak szemüveggel vezethet, s nem tértek ki rá, pedig nem volt rajtam szemüveg mert kontaktlencsét hordtam.


Végül nem büntettek meg.

2020. okt. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!