Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a teendő olyankor ha egy...

Mi a teendő olyankor ha egy boltban lekezelően bánik az eladó a vevővel?

Figyelt kérdés

Egy kicsi városban élek ahol alapjáraton az emberek nagyon búval b@szottak és undokok emiatt. Persze biztos máshol is vannak ilyenek de én itt találkozom velük. Az a helyzet hogy valahányszor bemegyek bármelyik üzletbe köszönök illedelmesen viselkedek is nem vagyok bunkó mégis az eladó olyan lekezelő és olyan flegmán köszön vissza vagy egyáltalán nem köszön mintha én valami rohadt állat lennék. Mindezek után én ugyanúgy illedelmesen köszönök távozás után de legközelebb ugyanez a helyzet ismétlődik. Az az igazság hogy már ideges vagyok ha eszembe jut hogy vásárolni kell mennem mert tudom hogy megint jön az hogy amint belépek már úgy néznek rám mintha azt akarnák mondani hogy takarodjak ki onnan. Mit lehet tenni ilyenkor? Sajnos nem vagyok az a balhézós típus aki kiosztja az ilyen eladó és pénztáros kisasszonyokat de valamit mégis kéne tenni mert nem érdemlem meg ezt a fajta hozzáállást mivel kulturáltan viselkedem a bent tartózkodásom alatt és nem kezelem őket kutyámként mint ahogy némely vevő szokta tenni a fülem hallatára. Azoknak persze legközelebb is köszönnek normálisan. Mással is előfordul ez vagy csak engem tisztelnek meg ezzel az üzletekben?

Ti mit tesztek vagy tettetek ha egy ilyen helyzetbe kerültetek és nem tudtátok lenyelni?


2021. jan. 27. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanúgy bemegyek, illedelmes vagyok, még annak ellenére is ha bunkóznak velem. Nem igazán érdekel miért teszi, nem is húzom fel magam rajta. Nem hagyom, hogy tönkretegye a napom az az 1 perces interakció egy számomra teljesen idegen emberrel.


De ha átlépne egy határt, akkor kulturáltan mindenképp jelezném felé. Ha nem tud rendesen emberekkel kommunikálni, akkor miért választotta azt a munkát?

2021. jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Többet nem mentem oda vásárolni vagy nem ahhoz a kasszáshoz mentem oda.


Ítélkezni nem ítélkezem, mivel dolgoztam eladóként is és tudom, hogy mit kell egy nap kiállni s nem mindenki képes túllépni, valaki ártatlanon vezeti le. Nem neked szól, xar napja volt és sokan alkalmatlanok eladónak. Én imádtam az embereket, csak sajnos miután meghíztam, már a sovány búval bacott csajt vették fel a kedves énem helyett, ez van!

2021. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Én közölném, vele, hogy ha ilyen bunkó vagy, akkor nem csodálkozom, hogy csak ennyire vitted.
2021. jan. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!