Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire szokták használni a...

Töri-Hunor kérdése:

Mire szokták használni a "csuri" szót?

Figyelt kérdés
Tudom,szó szerint verebet jelent😄,de nem egyszer hallottam már más kifejezésekként,mondatokban is,szóval gondolom,valami szlengként is van valami jelentősége,ha valaki tudja,örülnék a felvilágosításnak.Köszönöm!:)
2021. jan. 30. 23:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Becsurizik: kis pisi becsurog a szobatisztaságot tanuló kisgyereknek. Csak erre hallottam Budapesten.

A csurkát mint copfot, meg hogy csurkába vagy csuriba fogja a haját, életemben először itt láttam, kb 1 éve, vidéki válaszolóktól, nem is értettem mi az.

Szóval 40 évet éltem le mire először találkoztam ezzel a szóval :-)

2021. febr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
11, én pesti vagyok, igaz, egy tizessel fiatalabb nálad, de már az én hajam is csuriba volt fogva gyerekként, úgyhogy nem mai dolog :D
2021. febr. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A csurka mint copf, meg a haj felcsurizása régies tájszó, vidéken, főleg Borsodban és Szabolcsban használják. Bp-n nem használatos, legtöbben nem is ismerik.
2021. febr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Jó, akkor biztos hazudok. 🤷‍♀️
2021. febr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Veréb.
2021. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#14 azt nem mondtam. De nyilván nem igaz. Vagy elfelejtetted megemlíteni hogy a szüleid

vidékről költöztek fel.


Előző oldalon is kiderül hogy csak vidékiek használják ("mifelénk", ahogy többen írták, azt nem hogy hol, csak a Debrecenbe költözött válaszoló, aki szintén ott hallotta először).

Budapesten nincs csurka és felcsurizott haj. Ez tájszó, ha tetszik ha nem.

2021. febr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Budapesten 1 csurkánk volt, az István 😊


nem használjuk, én is itt hallottam róla először a gyerekvállalásban! de ha bárki ilyet kérdez ott,vagy válaszában van benne, hogy csurizza a lánya haját, akkor rögtön megkérdezik hogy az mi?

Nem is ismerjük BP-en.

2021. febr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ne zavarjon, hogy "mifelénk" is én voltam a második válaszban, és továbbra is budapesti vagyok... budapesti szülőkkel.

Úgyhogy de, nyilván igaz.

Ellenben nyilván te nem ismered az összes budapestit, és léteznek dolgok azon túl is, amit te ismersz.

2021. febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

18 budapesti? LOL

a 2-es válaszodra amúgy én is zöldet nyomtam, mivel vidékinek tűntél.

egy budapesti sose hivatkozik ugy bp-re hogy 'mifelénk'. Meg csuriba se tesszük a kezünket, ahogy a hajunkat se

2021. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ezek szerint mégis 🤷‍♀️
2021. febr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!