Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapestiek s ott tevékenykedő...

Budapestiek s ott tevékenykedők! A mindennapi bestélgetésekben ti hogy nevezitek az alábbi közteret?

Figyelt kérdés
2021. febr. 1. 17:50
A kérdező szavazást indított:
Moszkva tér
Széll Kálmán tér
35 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehezen áll a szám a Széll Kálmánra, így az esetek 80 %-ban tuti Moszkva tér. Majd megszokom :D
2021. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy Moszkva. Aztán mindig kijavítom. És közben szégyellem magam, amiért szegény anyukámat kinevetem, amikor azt mondja, hogy Tanács körút :))
2021. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az még Moszkva tér.
2021. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom: Moszkva tér.

A Liszt Ferenc reptér is nekem maradt ferihegy

2021. febr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már Széll Kálmán térként ismertem meg, amikor Budapestre költöztem, így sosem hívtam Moszkva térnek.
2021. febr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Csak Moszkva, tér nélkül. Nem is elsősorban megszokásból, csak a Tarlós által teljesen feleslegesen átnevezett közterületeket elvből nem hívom az új nevükön.
2021. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
A Moszkva tér előtt is Széll Kálmán tér volt a neve, és akkor "Kalef"-nak hívta a köznyelv.
2021. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Arra jártam középsuliba, és mindig a "Moszkván" találkoztunk, úgyhogy az marad Moszkva.
2021. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Anyukára úgy húsz évvel a rendszerváltás után csúnyán rászoltak, hogy most már ne Marx terezzen... Felfogta. Azóta ha idegenek előtt beszél, nem csak a Marx teret javítja Berlinire, de Jászai művésznőt is Rudolf főhercegre. Tudja ő, hogy visszakapták az utcák a nevüket, csak azt nem, hogy mennyire.
2021. febr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Széll Kálmán térként ismertem meg, szóval így hivatkozom rá. A Liszt Ferenc repülőtér viszont nekem is Ferihegy. Rövidebb kimondani :D
2021. febr. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!