Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyiket választanád? (többi...

Melyiket választanád? (többi lent)

Figyelt kérdés

Magyarországon nagyon sok gyerek él rossz körülmények között, nagyon szegény családokban, ahol az étel is kevés. Aki ilyen családban nő fel, nem nagyon lát más példát, saját emlékei/tapasztalatai húzzák vissza a jobb élettől, illetve a tanítattlanság hiánya is. Erről nem tehet a gyerek, jogos kérdés miért vállalta a szülő a gyereket, de a gond már meg van és itt nem ez a lényeg, a gyerek rossz sorsot kapott. Ha lenne egy olyan opció, hogy minden ilyen szomorú sorsú gyermeknek jobb élete lehetne, több vagyonnal renedelkezne a család, és megszűnne a nyomoruk, de cserébe a menhelyek a gazdátlan állatokat elaltatnák, a kóbor állatokat 3 nap után altatnák el, mert a gazda nem keresi/nem megy érte, melyiket választanátok?

(elméleti kérdés)

A cél nem az elfajzott vita, a válaszolók is vegyék ezt figyelembe, tartsátok tiszteletben a másik véleményét.



2021. febr. 2. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Az ember hibája, hogy nincs pénze, az meg főleg, hogy nyomorék helyzetben is gyerekeket vállaltak. Én inkább menteném (és mentem is!) a szegény állatokat.
2021. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kérdés arról szól, hogy a gyerekeknek teremtsünk-e jobb körülményeket, vagy a menhelyes állatoknak. (A gyermekek egy új generációt jelentenek, és nem tehetnek arról, milyenek a szüleik és nem ők idézik elő a saját körülményeiket.)
2021. febr. 2. 13:14
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha minden szegény családot segítenénk, akkor az felborítaná a szociális ranglétrát. Igenis fontos az, hogy létezzenek szegény családok is. És mint említettem, azért menteném az állatokat, mert ők nem tehetnek a sorsukról. Az emberek képesek változtatni, az állatok nem. Ők tőlünk függnek.
2021. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kérdés nem az emberekre vonatkozik, hanem a gyerekekre, akik szintén a felnőttektől függenek. Úgy gondolom nem értelmezed jól a kérdést.
2021. febr. 2. 13:19
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Az lehet, de így sem változott a véleményem. :D
2021. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy elég nehéz kérdés, mert mindkettőt borzasztóan sajnálom. Nekem is van egy másfél éves kislányom, és egy 3 éves kutyánk, aki rendszeresen kapja az oltásokat stb (szóval nem láncra verve áll a kert végében). Nagy költség mindkettő, nyilván a gyerek nagyobb. Viszont a gyereknél fennáll a lehetőség, ha a család pénzügyi okok miatt nem tudja/tudná vállalni ne szülessen meg, tudom csúnyán hangzik, de a kutyáknál nem. Ők nem dönthetnek erről, megszületnek a gyerekeik, akkor is, ha ők mondjuk úgy nem akarják. Szóval inkább támogatnám a kutyákat, pedig legbelül jobban sajnálom a gyerekeket.
2021. febr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
En az allatokat tobbre tartom a teljesen remenytelen emberi fajnal
2021. febr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szóval ez egy ilyen "megnyomod a gombot?" kérdés :D


Én nem.


Az ember elvileg intelligens lény, tudnia kéne mennyi az annyi. Aki akkora szegénységben él az ne vállaljon gyereket. Nem kötelező... na meg akkor mindenki azért szülne, hogy egyszerűbb legyen az élete. Nem biztos, hogy a társadalom javára válna.


Egy állat szaporodása viszont ösztön. Plusz nagyrészt az emberek baromsága. (Nem zárják el rendesen a szukát, vagy felelőtlenül szaporítanak)

És akkor még plusszban szívjanak szegények? Meg 3 nap után elaltatás? Na nem.

2021. febr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem kérdés, az állatokon segítenék.
2021. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az embereken. Ha rendesebb gondviselést kapnának, felnőttként jobb világot teremthetnek, nem olyan debil lenne, aki azt mondaná, hogy szükséges, hogy legyenek szegény családok.
2021. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!