Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent számodra a haza és...

Mit jelent számodra a haza és annak szeretete?

Figyelt kérdés

Mire vagy büszke magyarként?

Miben éled meg magyar identitásodat?



2021. febr. 5. 21:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Én anti-patrióta vagyok, bratyó... :/
2021. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Hazám a Föld. Nincs jelentősége a nemzetiségnek.
2021. febr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Valahogy én is így vagyok vele. Ezekkel a kérdésekkel egy pályázat kapcsán találkoztam és rájöttem, hogy ezekre én nem tudok válaszolni.
2021. febr. 5. 21:50
 4/20 anonim ***** válasza:
27%
Ez az EU parlamentes pályázat?
2021. febr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Képzőművészeti pályázat.
2021. febr. 5. 21:54
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
Akkor nem szóltam. Régen ugyanilyen témakörre kellett pályázatot/esszét írnom, hogy nyerjek egy utat az EU parlamentbe.
2021. febr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%
Magyarnak születtem, magyar identitással és magyar szívvel!🇭🇺❤
2021. febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
És ez mit jelent számodra? Mire vagy büszke?
2021. febr. 5. 22:24
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

Soha nem értettem ezt. Az, hogy ki hova születik, teljesen véletlenszerű. Erre büszkének lenni, akármilyen nemzetiségű az ember, elég fura.


Na meg más emberekre büszkének lenni. "Kijutottunk a VB-re." Nem, a sportolók jutottak ki, te egy dagadt szar vagy, aki vécére is kocsival megy.

2021. febr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz kérdés. Leírom, hogy én hogyan fejlődtem.


Gyerekként nyilván ezt annyira nem érzékeltem, de 15-16 évesen elkezdett érdekelni a politika. Elkezdtem olvasni a híreket, de ilyen idősen nagyon befolyásolható még az ember. Szerintem ez természetes is. Előbb a szélsőjobboldali eszmék irányába közeledtem, utóbb meg nagyon durván konzervatív irányba. A média, amit fogyasztottam, egy olyan képet állított elém, ami szerint a magyarok nagyon különlegesek, másoknál sokkal tehetségesebb. A magyar kultúra, a magyar művészet, a magyar tudósok teljesen egyedülállóak, senki sem ér a nyomukba. Ekkor lett egy nagyon erős nacionalista karakterem.


Ezt 19-21 éves koromra teljesen kinőttem. Sok mindent megtapasztaltam. Láttam, hogy azért ennyire nem fekete-fehér a világ. Azt is láttam, hogy noha mellettem sok olyan ember is ugyanúgy magyarnak vallja magát, aki teljesen másként viselkedik vagy gondolkodik, mint én.


Az, hogy valakinek magyar identitása van szerintem abban nyilvánul meg, hogy magyar az anyanyelve, az életét a magyar történelem határozza meg. Kb. ennyi.


A haza nálam kettős fogalom. Vidékről, kisvárosról költöztem fel Pestre. Haza egyrészt a város, ahonnan származom. Ott mindig otthon érzem magam. Ha éppen nincsen semmi teendőm, akkor sem érzem magamról azt, hogy most hirtelen felesleges vagyok, vagy mit keresek én itt egyáltalán. Pesten eltöltöttem egy csomó időt, de ennek ellenére, ha nincs konkrét feladatom, szabadidőmben néha van egy olyan érzésem, hogy mintha idegen lennék a városban. A haza így számomra jelenti a szülővárost. Meg jelenti az országot is. Van egy ország, számos pontjáról találkozom emberekkel, az életüket ugyanazok a közéleti események alakítják. Így egy ország, egy haza egy nagy közösség. Emberek, akik együtt élnek, egy rendszerben mozognak.


Nyilván szeretném, hogy az országnak jobb sora legyen. Kevesebb nélkülözés, stabilabb, kiszámíthatóbb élet. Nyugodt, higgadt politikai kultúra. A hazaszeretet számomra azt jelenti, hogy az a közeg, amiben élek formálható és szeretném, hogy jobb hely legyen. Fontos, hogy a hazaszeretet az én értelmezésemben nem abból áll, hogy népviseletbe öltözünk vagy népdalokat éneklünk. Nem is azt jelenti, hogy hangoztatjuk magunkról, hogy nemzetiek és keresztények vagyunk.

2021. febr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!