Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Férjek, mit szólnátok, ha a...

Férjek, mit szólnátok, ha a feleségetek, aki eddig viselte a neveteket -né formában, ezután már nem szeretné, és visszavenné a leánykori nevét? Rosszul esne nektek?

Figyelt kérdés
2020. márc. 13. 18:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Én eleve nem támogattam volna, hogy “-né” legyen.
2020. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

Ha -néként nem akarná, azzal nem lenne gondom, de ha semmilyen formában nem szeretné használni (-né nélkül, kötőjellel saját neve mellett, vagy saját neve helyén) azon elgondolkoznék azért, hogy miért lehet.


Én nőként mikor szerelmes voltam egy srácba, nem győztem izlelgetni, hogy hangzana a neve az enyémmel, ha feleségül venne... :)

Szóval nekem ez a szerelemhez tartozik valahogy. Ha le akarja minden formában vetni, akkor talán érzelmi sikon is változott a helyzet benne...

Persze nem biztos, de...

2020. márc. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon nem venném jó néven. Azzal még nincs semmi bajom, ha eleve megtartja a születési nevét, de változtatni menet közben azért szerintem nem arra utal, hogy minden rendben. Elvégre mikor választ, hogy milyen nevet szeretne használni, akkor azért azt alaposan át kell gondolni.
2020. márc. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mint nő írok, aki felvettem a férjem nevét+né...

Abban az időben, amikor mi összeházasodtunk, (30 éve) nem sok lehetőség volt a választásra. Azóta sok minden történt és nekem is megfordult a fejemben, hogy visszaveszem a lánykori nevemet. Mert mint né...

- egyáltalán nem vesznek komolyan munkahelyen

- azt tükrözi ebben a világban, hogy nem vagyok önálló személyiség, csak "függeléke" a férjemnek

A te feleségednek mi a magyarázata? Indokolta egyáltalán, hogy miért szeretné?

2020. márc. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

Nőként írom:


Már eleve nehezen barátkoznék meg vele, hogy semmiképp se veszi fel a nevemet (amúgy én, ha lesz férjem, Zné X Y vagy a kötőjeles formában szeretném majd felvenni).

DE ha felveszi házasságkötéskor, viszont vissza akarja módosítani később, akkor bennem is az merülne fel, hogy nincs minden rendben...

2020. márc. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

" azt tükrözi ebben a világban, hogy nem vagyok önálló személyiség, csak "függeléke" a férjemnek "


A 4esnél a pont! Ez tényleg teljesen olyan!!!

2020. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Sosem hagynám h felvegye a nevem vagy xy-é legyen! N nélkül. Legyen önmaga, azért szeretem.
2020. márc. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam a menyasszonyomnak, hogy nem ragaszkodom ahhoz, hogy felvegye a nevemet, de ő elhagyta a saját vezetéknevét és felvette az enyémet.

Mindketten furcsának tartjuk, ha a nő ilyen nevet vesz fel, pl.: Kovács Lajosné. Ebből csak azt tudom meg, hogy hogyan hívják a férjét (Kovács Lajosnak), őt pedig Kovács Lajos oldalbordájának. Csakhogy nem tudom, hogyan szólítsam őt meg, minek nevezzem... Ilyen bemutatkozás után megkérdezem: "Hogyan szólíthatom?" Ekkor tudom meg, hogy (pl.) Emerencia.

2020. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nőként irom, és lehet, hogy morbidul hangzik, de én sokszor elképzelem, hogy milyen jó lett volna, ha a nagy szerelmem feleségül vett volna, és majd egyszer, ha már a temetőben leszek, akkor nem a születési nevem lenne a siromon, hanem az ő vezetékneve, és ilyen formán a siron túl is hozzá tartoznék.


Még igy, hogy végül nem én lettem a felesége, még igy is sokszor eljátszom a gondolattal, hogy akár fel is vehetném a nevét, hiszen lélekben én mindig hozzá fogok tartozni, sosem szerettem más férfit, csak őt...


Jó, lehet, hogy ez már egy szélsőséges példa, de csak azt akarom belőle kihozni, hogy egy szerelmes nőnek a szerelme neve rengeteget jelent.

2020. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Írta valaki, hogy alaposan át kell gondolni, hogy ki milyen nevet választ. Jó, így van, de nem lehet tudni, hogy hogyan változik az ember személyisége. Én most érett nőként már egyáltalán nem ugyanaz a nő vagyok, mint régen, fiatalon. Teljesen más a felfogásom sok dologban.

Hiába dönt valaki alapos megfontolás után, ha egyszer idővel megváltozik.

2020. márc. 14. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!